PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stresle Başlayan Kısa Sürede Saç Seyrelmesi

dokuldudokulecek
13.08.2015, 14:36
Merhaba 19 yaşındayım, öncelikle süreç baslamadan once saçlarım aşırı gürdü ama geçen yıl üniversite sınavına hazırlandım , benim için acayip stresli bi süreçti ve kasım aralık civarı saçımda bir incelme hissettim. Saçlarım dokulmuyordu ama hacmi azalmış ve incelmisti, biraz panikledim ne oluyor diye. Sonra sac dökülmesi de başladı, duşta rahat 30-40 tel görüyordum ama boyle 100 tel civarına cikmiyordu hiçbir zaman. Saçlarımın yağ salgısı acayip artmıştı çok kaşınıyordu, önceden saçlarım çok gür ve yağ konusunda da hiçbir sıkıntı yaşamazken bu dönemde 2 gün duş almadığımda yerimde duramıyordum resmen. Ama sebore değil sanırım çünkü kabuklanma yoktu.

Daha sonra doktora gittim testlerde hiçbir sorun yoktu, anne tarafımda kellik olduğunu duyunca doktor bakmadan direkt genetik deyip minoxil verip yolladı. Minoxil in bırakınca tekrar döktüğünü duymuştum bu yüzden hiç minoxil kullanmadım. Bu haziran ayına kadar saç dokulmem aynı şekilde devam etti sonra sinavin geçmesiyle bi rahatladim. Sac dokulmem baya azaldı duşta 4-5 tel ancak görüyordum hatta bi ara hic görmediğim bile oldu. Haziran ağustos arası çok dökülme yasamadim şu an da duşta 10 tel kadar geliyor ama hepsi o. Sac dokulmem hic norwood a benzemiyor, şakaklarla bi sorunum yok. Saçımın üst kısmında genel bir seyrelme var, ön kısımdan başlayarak vertex e kadar genel olarak saçlar az ve hacimsiz.
Dipler görünüyor diyebilirim. Ailemde anne tarafım full kel baba tarafımsa baya saglam. Bütün dökülme 8 ayda oluştuğu ve norwood a uymadigi için erkek tipi olup olmadığından emin olamiyorum ama stresle alakalı olsa da şimdiye duzelirdi diye düşünüyorum. Şu an levent abinin yolladığı cellagance i kullanıyorum derma roller da var elimde ama cell dışında düzenli bir tedavi uygulamıyorum. Sizece yaşadığım erkek tipi midir, bu kadar hızlı bir seyrelme olur mu? Ne gibi önerilerde bulunabilirsiniz?

Fotoğraf çekilme tarihleri 10.08.2015
2327
2328232923302331

dokuldudokulecek
14.08.2015, 23:04
Bu arada bütün fotoğraflar flashlı ve tam cellagance a başlamadan önce çekilmiştir.

teto1907
15.08.2015, 13:28
Kardeşim şunu başta kabullenmek lazım stres genetik dökülmeyi hızlanıdırır ve erken başlatır büyük bir etkendir benim anne ve baba tarafının saçları gayet iyidir dökülenlerde 3-40 tan sonra hafif seyrelme olmuş durumlardı.. kel yoktu ama bende bi anda saçlar döküldü en büyük etken stres , sıkıntı oldu o veya bu sebepten birçoğumuzun saçının dökülmesine aynı hormonlar etki ediyor yani çözüm yollarımızda aynı senin yapacağın en büyük tedavi en başta streste uzak durup vucudunu rahatlatıp inanmak olacak ondan sonra forumu iyice araştır oku bilgilen şuan cella kullanıyorsun bende cella kullanıyorum dermarolleri aksatmadan haftada 2 kullan sürekli el ile masajlar yap yeşil çay içmeye çalış her akşam alabiliyorsan çiğ kabak çekirdeği tüket bunlar yeterli gelecektir diye umuyorum ..

dokuldudokulecek
15.08.2015, 15:11
Şakaklarda acilma bolgesel dokulme olmaması benim garibime gidiyor, ailemdeki kellerin de hep norwood a uygun gelisme gostermiş. Ben saclarin bir kisminin strrsten dolayı dokuldugunu dusunuyorum, genetik dokulme kismini ilgilendiren mesela vertexteki acilmalar olabilir ama ust kisimdakiler stresle alakalı. Yandaki saclarda da kalite düşüşü oldu zaten.

teto1907
15.08.2015, 16:06
stres ile genetik dökülme bağlantılıdır öne çeker misal 40 lı yaşlarda seyrelecekse o bölge öne çeker hormonsal bişey sonuçta bu dökülme olayı

sennedersen
15.08.2015, 16:27
Şakaklarda acilma bolgesel dokulme olmaması benim garibime gidiyor, ailemdeki kellerin de hep norwood a uygun gelisme gostermiş. Ben saclarin bir kisminin strrsten dolayı dokuldugunu dusunuyorum, genetik dokulme kismini ilgilendiren mesela vertexteki acilmalar olabilir ama ust kisimdakiler stresle alakalı. Yandaki saclarda da kalite düşüşü oldu zaten.

Stres kaynakli o dokulme yuzde doksan geri dondurebilirsin.Benim ilk dokulme durumum senin gibiydi ama daha siddetli oldu uc dort ayda yuzde altmis seyrelmisti tepe.Sen onlemini almissin geri getirecektir tedavin dokulenleri

dokuldudokulecek
15.08.2015, 16:39
O söylediğin ilk dökülme durumu kaç yaşında oldu hocam ve geri döndürebildin mi ?

sennedersen
15.08.2015, 16:52
O söylediğin ilk dökülme durumu kaç yaşında oldu hocam ve geri döndürebildin mi ?

21 yasinda saclarda asiri yaglanmada oluyor stress doneminde.Minoxidil benim saclari yuzde yetmis dondurmustu komple acilan sakaklari bile kapatmsti bes alti ayda.Hatta o cansiz sekilsiz saclardan canli gur ve dolgun saclara kavustum.Sampuan reklamlarinda oynayacak sacim vardi.Sonra Hormonel dokulme basladi tabi onla ugrasiyorum simdide.

dokuldudokulecek
15.08.2015, 16:57
21 yasinda saclarda asiri yaglanmada oluyor stress doneminde.Minoxidil benim saclari yuzde yetmis dondurmustu komple acilan sakaklari bile kapatmsti bes alti ayda.Hatta o cansiz sekilsiz saclardan canli gur ve dolgun saclara kavustum.Sampuan reklamlarinda oynayacak sacim vardi.Sonra Hormonel dokulme basladi tabi onla ugrasiyorum simdide.

Minox tekrar doktugu icin korktum hic bulasmadim, belki cikarabilirdi tekrar. Genetik dökülmen kaç yaşında başladı?

sennedersen
15.08.2015, 17:00
Minox tekrar doktugu icin korktum hic bulasmadim, belki cikarabilirdi tekrar. Genetik dökülmen kaç yaşında başladı?

23 yasinda basladi bir ileri bir geri devam etti tedavi varken iyi uzun sure tedaviyi aksatinca basa donuluyor.

dokuldudokulecek
20.08.2015, 15:39
23 yasinda basladi bir ileri bir geri devam etti tedavi varken iyi uzun sure tedaviyi aksatinca basa donuluyor.

Hocam senin saçların şu anki hali o stres döneminde minox kullanmadan onceden daha mı iyi daha mı kötü