PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bu saclara nasil bir tedavi uygulamaliyim

zavkvavk
09.08.2015, 23:36
http://i.hizliresim.com/Aq7z2X.jpg

http://i.hizliresim.com/XokPAj.jpg

Herkese merhaba yasim 22. 17 yasindan.beri dokulmem var yalniz.ilk ikin sene sadece sakaklarda biraz gerileme.oldu ama kafaya takilcak.derecede deildi zaten dokulmemde goze batmiyordu. Ondan sonra nolduysa saril saril gunde 250 500 arasi.saclarm.kafamdan akmaya basladi bi sure gene saclarim.iyiydi baktiginda hala gur ve sıktı ama surekli dokulmesi.psikolojimi epey bozdu hergun kafaya taktim uyuyamadim vs. Son 1 senede ise seyrelmeler oldu en cokta ense kenarlari kulak etrafi.ve.yan taraflar yari yariya bi anda azaldi ustlerin resmini zaten ekledim. Fotolardan biri flasli digeri.flassiz simdi.sizden ricam.bana en.hayrima olcak tedaviyi onermeniz. Suana kadar bioxcin ve cinko biotin hapi disinda.bisi kullanmadim. Minoxili kullanmayi hic.istemiyorum yani saman alevi gibi saclari bi anda parlatip sonra.fazlasiyla berbat.edecek.tedavilerden korkuyorum.

Miracle losyon aklima.yatiyor fakat ondada minox gibi dongu falan. Olr mu yada etkisini.yitirme uzun.vadede zararli.cikma.gibi bi.durum.var mi bilmiorm. Birde.bu losyonu kullanirsam kulak ustunndeki yan.saclara ve ense.kenarlarina.kullanmamda.sakinca olurmu oralarda epey.seyreldi ve hala.dokulme mevcut. Okuyup yardimci olcaklardan Allah razi.olsun.bu basliga.yazilana gore.tedavi uyguluyacam

zavkvavk
17.08.2015, 22:13
Yav birride bize yazsin miracleye basladm bas agrisi yapior 5 gun oldu etki yok sanki dokulme artti ne yapmaliym

swoRD
17.08.2015, 23:41
Şu an uyguladığın tedavi ve oranları nedir.Hangi şampuanı kullanıyorsun?

zavkvavk
20.08.2015, 23:54
Şu an uyguladığın tedavi ve oranları nedir.Hangi şampuanı kullanıyorsun?
Afedersin sword yeni gordum mesajini miracle losyonda aldactone ve dianeyi yarim kutu kattim 100 mile birde dekort ampul. onun disinda sampuandan hic memnun olmasAmda bioxcin kullaniyorum. aslinda direk elseve urunleri kullabmak istiyorum en azindan saci parlatip yumusatiyor ama elim gitmio almaya kimyasaldir diye. bioxcin vs urunler saci cok kurutuo ve bibirine gecio saclar bu konuda da tavsiyenizi bekliorm

swoRD
21.08.2015, 15:58
Bioxcini şimdi git çöpe at.6 ay kullanan biri olarak şaçlarımı kaybetmemi tamamen ona bağlıyorum.Az önce dermoday şampuan siparişi verdim. Şampuan olarak dermoday ya da sebamed anti hair loss kullanabilirsin.

Onun dışında miracle kullanıcaksan oranları yükselt.Aldactone,diane ve decorttan bir kutu at.O losyonda bitince aldactonu 2 kutuya çıkarabilirsin.

Saç durumun bence fotolarda ortalamanın gayet üzerinde,basit bir tedaviyle hallolur.

Stresi uzak tut kendinden olumlu pozitif bir insan ol,iki de bir ayna karşısında saç analizi yapmayı bırak.
En önemlisi de tedavideki sabır en az 2-3 lazım bir tedaviden yanıt almak için.
Hayatını düzene sok.Çok uyuma,günde 1-2 bardak yeşil çay tüket,en az 1 avuç kabak çekirdeği ye.

Hayatında başarılar kardeşim.

zavkvavk
21.08.2015, 19:00
Allah razi olsu sword saolasin sebamede bi bakayim bioxcin gercekten lanet bisey dedigin gibi cope atmak en iyisi diger dediklerinide kulagima kupe edip hayati daha olumlu yasamaya calisacagim.

Miracleyi bi sure bu dozlarda devam ettirecem.ilerde doz arttirabilirm bu arada bas agrisia cok azalmis durumda en korktugum.seyse miracle bana uzun.vadede keske kullanmasaydim.simdi daha cok sacim plurdu dedirtirmi.yani minox gibi bir verip 5 alma.durumu varmi miraclede

teto1907
21.08.2015, 21:10
kardeşim ilk yapacağın şey saçını 5 numaraya vur çok daha iyi analiz edersin saçlarını hemen akabinden bir tane 190 iğneli 1mm dermaroller al olmazsa olmazın olsun minoxil i önermem miracle senin içi iyi bir seçenek veya daha doğal yöntemleri araştır saçının durumu kötü değil erken müdaheleyle kuratarırsın başarılı bir şekilde

zavkvavk
21.08.2015, 23:11
kardeşim ilk yapacağın şey saçını 5 numaraya vur çok daha iyi analiz edersin saçlarını hemen akabinden bir tane 190 iğneli 1mm dermaroller al olmazsa olmazın olsun minoxil i önermem miracle senin içi iyi bir seçenek veya daha doğal yöntemleri araştır saçının durumu kötü değil erken müdaheleyle kuratarırsın başarılı bir şekilde

valla sagolun.gercekten umutlaniyorum normalde benim kadar agresif saci olN biri coktan kel kalirdida bende asiri gur sac vardi suan elde kalan bu ama buda kotuye gitme egiliminde dogal yontemler derken neleri kastediyorsun acaba. saclarimi dun kestirdim.5 numara olmasada losyonu guzelce emcek kivamda umarim uzun vadeli temiz bi tedavi bulabilirim

teto1907
21.08.2015, 23:31
valla sagolun.gercekten umutlaniyorum normalde benim kadar agresif saci olN biri coktan kel kalirdida bende asiri gur sac vardi suan elde kalan bu ama buda kotuye gitme egiliminde dogal yontemler derken neleri kastediyorsun acaba. saclarimi dun kestirdim.5 numara olmasada losyonu guzelce emcek kivamda umarim uzun vadeli temiz bi tedavi bulabilirim

http://www.sacimindoktoru.com/sac-dokulmesinde-alternatif-tedaviler/1175-isirgan-yaki-otu-ve-lavantali-dokulme-durdurucu-losyon.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-dokulmesinde-alternatif-tedaviler/1190-jojoba-yagina-3-nane-yagi-katarak-sac-cikartmak.html

buradakileri uygulayabilirsin , ayrıyetten bemix bebathen evigen ampül karışımını kullanabilirsin . ve bence bi an önce 5 numaraya vur o şekildede bi fotoğraf at daha iyi analiz edilir saçın

zavkvavk
23.08.2015, 17:11
teto1907 dermaroller siparişi verdim 190 iğneli 1 mm sword arkadaşın önerisi olan dermoday şamppuanıda istedim şimdi bu attıgın losyonlardan ısırgan otlusunu kullanmak isterimde alkol nasıl bulcam acaba

zavkvavk
29.08.2015, 23:44
merhaba arkaslar 18 gun oldu miracle kullabali bir haftadir dermoday ve dermarollerdd kullabmaya basladm dermarolleri haftada 2 yapiom.

malesef dokulmemde en ufak deisiklik yok belkide son gunlerde Artmistir ne yapmaliyim sizce miracle oranlarini yukseltmek suan gelmio icimden iki losyon yarimsar kutu devam edip sonra 1 er kutuya arttitmayi planliodm ama sizce nabmaliym.bu seklde devam etsem fayda gorurmuym acaba yarin isirgan otu yada nane yagi tedavisinide yardimci olarak eklemeyi dusunuom

zavkvavk
06.09.2015, 21:08
ooof of ne yapacagım 3-4 gündür miracleyi bırakmış durumdayım biliyorum erken pes ettim ama en azından 2 haftada dökülmeyi birazda olsa azaltacağını düşünmüştüm azaltmadığı gibi arttırdıda üstelik saçı kupkuru yapıyor. ne yapacam ben ya hiç ümidim kalmadı burdada yazan yok.

bu arada geçen gün aktara gittim ısırgan otu almaya adam beklenmedik bir ilgi gösterdi bana biraz muhabbet ettik saç dökülmem olduğunu falan fistan anlattım tabi bişeylerde satmaya çalıştı başardıda ama adama kanım ısındı ne yalan söyleyeyim en azından birilerinin bu konu hakkında bişeyler anlatması umudumuzu tazeliyor. herneyse adamda yakı otu yokmuş kurutulmuş ısırgan otu aldım onu çay gibi kaynatıp haftada 2 kere banyodan sonra kafama dökmemi söyledi şuan onu uyguluyorum. birde çam terebenti verdi 4 te birini şampuana katmam için onuda aldım dermoday şampuanıma kattım öyle kullanıyorum. adamın bir başka önerisi haftada bir kere banyodan sonra kafama kızılay soda dökmemi söyledi kızılay olmasının özellikle altını çizdi.Birde kendi üretimleri olan bi şampuan gösterdi bildiginiz amatör üretilmiş bi şampuan reklamsız etiketsiz falan 5 liraya onu önerdi ancak dermodayı yeni aldığım için yanaşmadım almadımda ama içimde kalmadıda değil. nane yağınıda sordum onu gösterdi ama orjinal olmadığını söyleyip çam terebenti almamı istedi öylede yaptım.

öyle işte şuan bu şekilde yol aldık bakalım nolacak saçlar son sürat kafadan akmaya devam ediyor umarım yapacak birşeyler vardır..

Tıbbiyeli
06.09.2015, 22:26
Finasteride veya minoxidil kullanmiyor musun ?

cure12
07.09.2015, 01:09
fınasterıde dusunmuyormusn yanında 5mglık bıotın onerırım sampuan olarakta revıvogen ve 3 gunde bır nızoral . mınoxu kullanmalısın zaten basarı ıstıyorsan

toomy156
07.09.2015, 09:23
beyler bu dermaroller ne oluyor igneyle kafaya ne aşılıyorsunuz acıklarmısıız.

zavkvavk
14.09.2015, 11:35
Minoxu ve finasi dusunmuyorum acikcasi benim aradigim daha uzun vadeli bir tedavi 3 ay sirma sacli gezdirip 5 ay kel birakanlar degil. bu sabah uyandim gectim banyoya el yuz yikamaya taragida aldim bi trayim dedim saclari bin pisman oldum arkadas bi insan sole komple bi sacini taradiginda 150 200 tane saci dokulurmu ya bi baktik tarakta irili ufakli 25 30 sac var her tarayista ayni bu nedir ya bunaa nasil dayancam bi insan elini sacina goturemezmi ya acayip korkar oldum of

Tıbbiyeli
14.09.2015, 12:27
finas ve minox ile uzun vadeli sonuç olmayacağını nereden çıkardın ? Binlerce insan bu iki ilaçla yıllarca dökülmesini önlüyor.Miracle de kullanmıyorsun sonra da hiç ümidim kalmadı diyorsun,temel ilaçları kullanmasam benim de hiç ümidim olmaz :D

zavkvavk
16.09.2015, 00:59
Ya ne bileyim minox kullanan herkes yazmis 6 7. Aylarda dongu oluyor hoop sar basa finas bi sureden sonra ya etki etmiyor sar basa yada yan etki yapior. miracleyide biraktim cunku bi etki edecegini dusunmedim belki hata yapmisimdir bilemem. suan uyguladagim tek sey dermoday sampuana katilmis cam terebentini haftada iki kere dermaroller haftada iki kere İsirgan otunu kaynatip suyunu banyodan sonra kafaya dokmek son olarak yine haftada iki kere banyodan sonra kafaya kizilay soda dokuyorum. belki bunlara birde dht engelleyici bitkisel birsey uygularim yaki otunu duymustum o olabilir. suan bole bi yol aldik bakalim bizi neler bekliyor

pipsqueak
16.09.2015, 11:53
Ya ne bileyim minox kullanan herkes yazmis 6 7. Aylarda dongu oluyor hoop sar basa finas bi sureden sonra ya etki etmiyor sar basa yada yan etki yapior. miracleyide biraktim cunku bi etki edecegini dusunmedim belki hata yapmisimdir bilemem. suan uyguladagim tek sey dermoday sampuana katilmis cam terebentini haftada iki kere dermaroller haftada iki kere İsirgan otunu kaynatip suyunu banyodan sonra kafaya dokmek son olarak yine haftada iki kere banyodan sonra kafaya kizilay soda dokuyorum. belki bunlara birde dht engelleyici bitkisel birsey uygularim yaki otunu duymustum o olabilir. suan bole bi yol aldik bakalim bizi neler bekliyor

Tıbbiyeli en doğrusunu yazmış sana. Tedaviler hep emek ve sabır istiyor. Açıkçası ilaç tedavilerini uygulamak için sabrın yoksa gerçekten bırak gitsin, kısa tutup seyrek saça psikolojik olarak hazırlanman çok daha iyi olur. Hayır mücadele edeceğim diyorsanda en azından bir 6 ayı göze almalısın. 6 ay sonunda tedavilerle birlikte saçının durumu tatmin ediyorsa seni zaten devam edersin, etmiyorsa vazgeçersin.

Tıbbiyeli
16.09.2015, 12:46
Aynen öyle,hatta 6 ay bile cok az bir süre , sac dökülmesi tedavisi uzun soluklu bi iş.10 aydan fazladır finasterid iciyorum hic memnun degilim ama yapacak bisey yok biraksam ne olacak cözüm degil ki bırakmak.Tek umudum belki bakarim 2 sene sonra hala beni idare eden sabitleşmiş bi sacım var,beklentiyi bu yonde tutmak lazim

Tıbbiyeli
16.09.2015, 12:48
Minox veya herhangi bi losyon icin 6 ay belirleyici olabilir ama oral tedavide 2 yılı bile gözden cıkarmanız gerekebilir bu kisiden kisiye degisir kimi 3 ayda sonuc alir kimi 2 yılda