PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Otacı Isırgan Özlü Şampuan

Hemşir_E
15.07.2015, 08:41
Sa arkadaşlar. Otacı Isırgan Özlü şampuanı kullanan varmı.Biraz araştırma Yaptım içinde sls yokmuş galiba ? Yorumlarınızı bekliyorum..

emrebrk
15.07.2015, 20:31
ben kullanıyorum arkadasım memnunum ıcıne bırazcıkta argan yağı katıyorum beslıyor

bendeniz
15.07.2015, 21:20
sa arkadaşlar. Otacı isırgan özlü şampuanı kullanan varmı.biraz araştırma yaptım içinde sls yokmuş galiba ? Yorumlarınızı bekliyorum..

totaci tutaci butaci paralari yutaci ben senlerce issirganli karisik bitkili vs hepsini kullandim birak beslemeyi dökulmeyi engellemeyi propecia ictigim halde gunde 20 tyek dokuluyordu onu bile bu sampuanlar durdurmadi bunlarin hepsi hikaye bir denemedigim sawpoo samspuan kaldi onuda elimdeki alman mali sampuanlar bitince kullanacam

anl
15.07.2015, 21:39
totaci tutaci butaci paralari yutaci ben senlerce issirganli karisik bitkili vs hepsini kullandim birak beslemeyi dökulmeyi engellemeyi propecia ictigim halde gunde 20 tyek dokuluyordu onu bile bu sampuanlar durdurmadi bunlarin hepsi hikaye bir denemedigim sawpoo samspuan kaldi onuda elimdeki alman mali sampuanlar bitince kullanacam

yok bendeniz öyle düşünme, otacı tamam bi şampuan Tutup da asla saç dökülmesini durdurmaz, Ama temizleme anlamında gerçekten iyi bi şampuan. sls olmaması da güzel bir şey bence

Shaun T
15.07.2015, 22:40

Biraz haklı biraz haksız. Dökülmelerin çoğu şampundan değil hormonlardan, erkek genetiğinden oluyor. Bunu bir şampuanla engellemeyi düşünmek saçma. Yani şampuan konusunda bilgi kirliliği ve dümenler var. Ama erkek tipi dökülmeye engel olmuyor diyede öyle sallanacak bir konu gubu gelmiyor bana şampuan. (ya da sabun)

@konu sahibi ben ısırganı hem losyon hemde otacının şampuanı olarak kullanmıştım. Saç telinde bariz bir kalınlaşma var. Ama otacıdan mı ısırgan losyonundan mı yoksa denediğim başka bir şey mi bilemem. Büyük ihtimal şampuandı. Onun haricinde temizlemesi iyi. Yağlanma ve dökme olarak ben bi fark görmedim..

muros
16.07.2015, 02:04
şimdi bakın biz losyonları köke indirmek için ppg gibi tqsiyici kullanıyoruz ve gün boyu kafamızda kalıyor biz bu şekilde zar zor fayda görüyoruz hatta hiç göremeyenler oluyor şampuanda köke indirecek taşıyıcı filan yok ve de kopurtup duruluyoruz 2 3 dk da (bende o kadar bile kalmıyor) ne fayda sağlayacak hani dersiniz şampuana bi taşıyıcı koyup kafamızda 1 saat bekletip yıkasak anca o zaman fayda görülür yoksa şampuanlardan bişey beklemeyin kafa derinizi iyi temizlesin yeter bence temiz derininde losyonları daha iyı emilim yapacağını düşünüyorum

bendeniz
16.07.2015, 02:08
Biraz haklı biraz haksız. Dökülmelerin çoğu şampundan değil hormonlardan, erkek genetiğinden oluyor. Bunu bir şampuanla engellemeyi düşünmek saçma. Yani şampuan konusunda bilgi kirliliği ve dümenler var. Ama erkek tipi dökülmeye engel olmuyor diyede öyle sallanacak bir konu gubu gelmiyor bana şampuan. (ya da sabun)

@konu sahibi ben ısırganı hem losyon hemde otacının şampuanı olarak kullanmıştım. Saç telinde bariz bir kalınlaşma var. Ama otacıdan mı ısırgan losyonundan mı yoksa denediğim başka bir şey mi bilemem. Büyük ihtimal şampuandı. Onun haricinde temizlemesi iyi. Yağlanma ve dökme olarak ben bi fark görmedim..

ben bu işte 15 senedir varım denemedigim sey kalmadı ama şunu söyleyim sacı ıssırganlı şampuan kalınlastırır yada sabunla yıkrsan sacın daha kalın olur buna okey hic itiraz etmem ama dokulme zerre kadar faydası yok mesala propecia ne diyor? yuzde 70 durduruz harbiden adam lar yuzde 70 65 dokulmeyi durduruyor düsün dht baskılayan ilac oral ictim senlerce yuzde 70 tam dedikleri gibi
sonuc aldım şampuanla sac dokulmesine durudurmak yavaslatmak hele hele icine bişey koymadan şampuanın ne bileyim diane 35 ne bileyim proscar vs koymadan ısırganlı bitkisel sabunlu zeytinyaglı sampuanların sabunların hepsi zaman kaybıdır ben yıllarca deneyimledim keşke okadar olay olsa bu işler yıka ve cık oh ne guzel hayatlar :)

bendeniz
16.07.2015, 02:12
şimdi bakın biz losyonları köke indirmek için ppg gibi tqsiyici kullanıyoruz ve gün boyu kafamızda kalıyor biz bu şekilde zar zor fayda görüyoruz hatta hiç göremeyenler oluyor şampuanda köke indirecek taşıyıcı filan yok ve de kopurtup duruluyoruz 2 3 dk da (bende o kadar bile kalmıyor) ne fayda sağlayacak hani dersiniz şampuana bi taşıyıcı koyup kafamızda 1 saat bekletip yıkasak anca o zaman fayda görülür yoksa şampuanlardan bişey beklemeyin kafa derinizi iyi temizlesin yeter bence temiz derininde losyonları daha iyı emilim yapacağını düşünüyorum

muros sen soya ürünleride tuket soya filizi soya sosu sütü peyniri soya fasulyesi bunların hepsinde izoflavon var dht baskılar bitkisel östrejendir koca japonya cocukluktan baslayıp yaslanana kadar yiyior soya dogal bitkisel östrejen en azından 20 ye kadar topikal losyon biotin soya vs derken zaman kazanırsın

muros
16.07.2015, 02:23
nane çayı yeşil çay soya yağı ve nane yağı içtim aralıklı olarak şu an ise taze nane tüketmekteyim böyle böyle çeşitli şeyler yiyeceğim dediğin gibi 21 e kadar şu durumu korumak istiyorum ama şu cellagance benim şakakları baya hareketlendirdi ya eğer o tüyler uzasin saç olsun tamamdır benim için bide şu vertexi hafif kapatsam tamamdır uzunken hiç bir problem olmaz ön çizgim pek gerilemedigi için şekilde verebiliyorum uzunken

Tıbbiyeli
16.07.2015, 03:24
muros şakakları fotoğraflıyor musun

Arpad
16.07.2015, 04:11
Kimin ne kadar dht'ye maruz kaldığı, ne kadarına duyarlı olduğu, etken maddeye ne kadar ihtiyaç duyduğu değişen bir şeydir kişiye göre. Beş parmağın beşi de bir değildir sonuçta, adam vardır finas+minox+dutas kullanır kesmez, adam vardır bir bardak yakı otu, bir bardak ısırgan çayı içer, kafaya kalan suyunu sürer bakarsın dökülmesi azalmış.

Bence etken maddeye ihtiyaç kafadan kafaya değişiyor, bunu miracle losyon da ve diğer losyonlarda hapları kendimize göre ayarlamamızdan anlayabiliyoruz zaten. Isırgan faydalıdır, yadsınamaz... Faydasız olan kafada iki dakika şampuan bekletip ondan fayda beklemektir... Şampuan belki saç derisine faydalıdır, zaten saç derisini temiz tutmak baştan bir fayda unsurudur ama herhangi bir şampuanın saç dökülmesine faydasını beklemek başlı başına beyhudedir.

DoktorCan
16.07.2015, 04:36
ya da belki de saçı döken dht değildir :D

muros
16.07.2015, 09:11
muros şakakları fotoğraflıyor musun

abi benim asıl sorun tepe ve vertex daha,doğrusu saçın genelinde sorun var şakaklar pek açılmadığı için oraları fotolamadım var aslında ama pek net değil benim saçın genelini sıklaştırmam lazım tepeden komple fotoluyorum

bendeniz
16.07.2015, 17:20
yok bendeniz öyle düşünme, otacı tamam bi şampuan tutup da asla saç dökülmesini durdurmaz, ama temizleme anlamında gerçekten iyi bi şampuan. Sls olmaması da güzel bir şey bence

işin aslı ben otaci kullanmadim hic ama tresanin butun sampuanlarini kullandim issirganla ilgili sunu soyleyebilirim saclari kalinlastiriyor okey ama dedigim gibi dökulmeye hic bir faydasi yok ama otaci kullanmadim kullanmadigim sey icinde bişey diyemem issirganli şampuan lafini gorunce dedim arkadas boşa para vermesin sawpoo aklimda merak ediyorum nasil diye elimde ucuz alman mali sampuan var onlar bitince sawpoo gececem bir bakayim nasil

kelaynak
17.07.2015, 02:31
Sa arkadaşlar. Otacı Isırgan Özlü şampuanı kullanan varmı.Biraz araştırma Yaptım içinde sls yokmuş galiba ? Yorumlarınızı bekliyorum..

1 yıldır otacının tüm ürünlerini kullandım diyebilirim.Ama bence hiçbir şampuanın dökülmeyi durdurma gibi bir etkisi yok.O yüzden hangi şampuan size en uygunsa onu kullanın derim .

cold
17.07.2015, 12:08
otacı, tresan bunlar tırt. doa kozmetiğin şampuanları daha güvenilir.

emrah38
17.07.2015, 17:57
ben pek faydalı olduğunu sanmıyorum şampuanların ,veya bitkisel yağların falan eğer olsa kellik denen birşey kalmazdı, eğer genetikse dökülme en fazla saç tellerini kalınlaştırır zaten şampuan sabun emilmediği için kafada zaten pek bir etki beklenmez , kafada kalan yağlar ise işte yılan yağı sarımsak yağı argan v.b onlarda saç telini kalınlaştırıyor eğer kullanıp büyük fayda gören varsa yazsın keşke yapsalar.

Arpad
17.07.2015, 19:36
ben pek faydalı olduğunu sanmıyorum şampuanların ,veya bitkisel yağların falan eğer olsa kellik denen birşey kalmazdı, eğer genetikse dökülme en fazla saç tellerini kalınlaştırır zaten şampuan sabun emilmediği için kafada zaten pek bir etki beklenmez , kafada kalan yağlar ise işte yılan yağı sarımsak yağı argan v.b onlarda saç telini kalınlaştırıyor eğer kullanıp büyük fayda gören varsa yazsın keşke yapsalar.

Yağlar vesaireler, bunlar kişiden kişiye değişir etkisi. Eğer her insanın dökülmesi tek tip şekilde ilerlese, etkenlere ihtiyaç artıp azalmasa, bu sitedeki herkes en iyi sonucu veren, nihai bir tedavi modeli ile kafadaki saçları tutardı.

Neyin yarayıp, neyin yaramadığı kafadaki dökülme seviyesi ve şiddetine bağlıdır. Yağların içindeki etken maddeleri bu nedenle yok sayamayız, sadece o ektenler kafadaki dökülmeyi durduracak kadar fazla değiller. Dökülmesi çok ağırdan olan ve agresifliği nispeten daha az yaşayan bir insana belki fayda edebilir yağlar.

Mesela ben tam durdurduğunu görmesem bile, aşırı fayda ettiğine şahit oluyorum.

emrah38
19.07.2015, 23:54
Yağlar vesaireler, bunlar kişiden kişiye değişir etkisi. Eğer her insanın dökülmesi tek tip şekilde ilerlese, etkenlere ihtiyaç artıp azalmasa, bu sitedeki herkes en iyi sonucu veren, nihai bir tedavi modeli ile kafadaki saçları tutardı.

Neyin yarayıp, neyin yaramadığı kafadaki dökülme seviyesi ve şiddetine bağlıdır. Yağların içindeki etken maddeleri bu nedenle yok sayamayız, sadece o ektenler kafadaki dökülmeyi durduracak kadar fazla değiller. Dökülmesi çok ağırdan olan ve agresifliği nispeten daha az yaşayan bir insana belki fayda edebilir yağlar.

Dökülme nedeni yüzde 90 genetik oluyor erkeklerde genellikle, genetik dökülmeyi durdurduğuna ben pek inanmıyorum ,faydası vardır belki ama bir sürü insan bu dertten müzdaripken bu ürünler bu denli faydalı olsa kellik kalmazdı,bundan 2 3 sene önce çam yağı çıkmıştı Tanju Çolak ile birlikte saç dökülmesine faydalı ,saç çıkartıyor şöle böle 6 ay sonra vurgunu yapıp kayboldular piyasadan bir sürü insanı kandırdılar ,zaten kafa derisinden içeri emilmediğini söylüyor bilim insanları yağların ,En basitinden :) aktara gidiyorsun adam faydalı diyor saç için yılan yağı vb. işin komiği adamın kafasında saç yok

anl
20.07.2015, 01:07
Otacı ısırganlıyı bugün sabah aldım. Uzun süredir de kullanıyorum. Birincisi şu bilinsin arkadaşlar ; ''Hiçbir şampuan dökülmeyi durdurmaz, Hatta ben şahsen şunu da eklerim, azaltmaz dahi. Tabi genetik dökülme için konuşuyorum.''
Amma velakin , temizleme olayında şampuan şart. Ve şampuanlardaki tek amaç da bu olmalı. SLS'yi herkes biliyordur. Bilmeyen birisi de böyle bi foruma üyeyse bir zahmet araştırıp öğrensin. Şampuan seçerken ana mesele SLS içermemesi olmalı kanımca. Ve Otacı SLS içermeyen- güvenilir olan nadir markalardan. Kullandıgımda saçı gerçekten temizlediğini , ve deriye nefes aldırdıgını hissediyorum. Özellikle ısırganlısında ve defnelisinde.

emrah38
20.07.2015, 01:23
aynen anl arkadaşımız doğru söylemiş , bazı adamlar bilmeyenler için söylüyorum onlarada yazık acıyorum dışarda görüyorum şampuana saç çıkaracak diye dünyanın parasını veriyor , bazılarıda bundan rant elde ediyor.Yine yağ mevzunda ise şunu söyleyim bir sürü bu forumda dahil kullanan olmuş geçmiş şeylere baktım eğer faydalı olsaydı bu insanlar foto çeker atardı bişey yapardı.Keşke faydalı olsa teoriden öteye gidemez sanırsam , bu kadar insan para harcıyor onu alıyım bunu alıyım , yazık gerçekten ümid ediyor falan.Yeşilçay mesela 6 ay kullanmışlar kullananlarda yüzde 33 saçları güçlendirdi artırdı deniyor , peki soruyorum :) bu çayı güneydoğu asyada adamlar ömür boyu içiyor kellik yok mu o insanlarda veya çok az diye bir şey duydunuz mu keşke fayda etsede kurtulabilsek kellikten.

muros
20.07.2015, 02:41
bu sls işi kafamı karıştıriyor zaten bitkisel kökenli bişey değil mi ve de sls içermeyen şampuanda ise ona yakın bi madde bulunuyor içindekiler kısmına bakın sodium... ile başlayan bişey varsa oda slsnin bir türü oluyor bence bu firmaların bi oyunu çünkü kimyasal olmadan şampuan kopurmez bile

Arpad
20.07.2015, 06:56
Dökülme nedeni yüzde 90 genetik oluyor erkeklerde genellikle, genetik dökülmeyi durdurduğuna ben pek inanmıyorum ,faydası vardır belki ama bir sürü insan bu dertten müzdaripken bu ürünler bu denli faydalı olsa kellik kalmazdı,bundan 2 3 sene önce çam yağı çıkmıştı Tanju Çolak ile birlikte saç dökülmesine faydalı ,saç çıkartıyor şöle böle 6 ay sonra vurgunu yapıp kayboldular piyasadan bir sürü insanı kandırdılar ,zaten kafa derisinden içeri emilmediğini söylüyor bilim insanları yağların ,En basitinden :) aktara gidiyorsun adam faydalı diyor saç için yılan yağı vb. işin komiği adamın kafasında saç yok

Elbette... Genetik dökülmeyi finasterid ile durdurmayı bile başaramayan var, kıytırık yağ mı durduracak... Ancak bilmemiz gereken şey, bu etkenlerin ne kadarına ihtiyacımız olduğudur. İleri seviye dökülmesi olan insanlar bitkisellerle ne kadar ileriye gidebilir bu tartışılabilecek bir şey, bünyeye göre değişir. Ancak şu bir gerçek ki, hem sitedeki deneyimler, hem de kendi deneyimlerim ile, bitkisellerin saça oldukça faydalı olduğu, en azından desteklediği söylenebilir.

...Ancaak, işte bu kişi yıllardır minox döngüsüne giren, senelerdir finas kullanan, birkaç defa bırakıp başlamış kişi değildir. Çıtayı o kadar yükseltmiş ve sentetik etkenlerle kazandığı saçlarını yine o ilaçlara muhtaç bırakmış ki, önüne hiçbir bitkisel yol geçemez. Çünkü ilaçların özelliği budur zaten. Sana -atıyorum- yirmi kilo üzümde bulunan anti dht etkenini hapa sıkıştırır verirler. Halbuki sen bitkiselinde bu kadar yeterli bir tedavi uygulamıyorsun...

Reseptör yoğunluğu, dht'ye karşı duyarlılık seviyesi, saç foliküllerinin ne kadar yıprandığı ve ölmeye yakın olduğu. Her şey bu tedavi yöntemlerinde birer parametre oluyor. Bu nedenle kimsenin bu ilaçlar hakkında kesin konuşmasını doğru bulmuyorum ben... Ben bile kesin konuşamam kendi kullandığım şeyler için, her zaman önerirken diyorum bu sitede, dikkat edin herkeste etkili olmayabilir ama deneyin diye.

Bu yola baş koyduysak, deneme yanılma ile bir şeyler keşfetmeye alışmamız gerekiyor derim. Herkes öncelikle kendi doktorudur.

Geçmiş olsun.

EK: Yağların zaten saçın altına girmesi amaç değil, yağın amacı taşıyıcı olmasıdır, etken maddeler derisinden emilip kendi işlevlerini yerine getirirler. Kalan yağı zaten banyoda yıkamış oluyoruz. Eğer çimenli toprak sulamak gibi, sıvıyı çeken bir mekanizma olsaydı kafa, zaten yağlı kalmazdı ve yıkamaya da gerek olmazdı... :D

Tekrar geçmiş olsun.

emrah38
20.07.2015, 18:03
Elbette... Genetik dökülmeyi finasterid ile durdurmayı bile başaramayan var, kıytırık yağ mı durduracak... Ancak bilmemiz gereken şey, bu etkenlerin ne kadarına ihtiyacımız olduğudur. İleri seviye dökülmesi olan insanlar bitkisellerle ne kadar ileriye gidebilir bu tartışılabilecek bir şey, bünyeye göre değişir. Ancak şu bir gerçek ki, hem sitedeki deneyimler, hem de kendi deneyimlerim ile, bitkisellerin saça oldukça faydalı olduğu, en azından desteklediği söylenebilir.

...Ancaak, işte bu kişi yıllardır minox döngüsüne giren, senelerdir finas kullanan, birkaç defa bırakıp başlamış kişi değildir. Çıtayı o kadar yükseltmiş ve sentetik etkenlerle kazandığı saçlarını yine o ilaçlara muhtaç bırakmış ki, önüne hiçbir bitkisel yol geçemez. Çünkü ilaçların özelliği budur zaten. Sana -atıyorum- yirmi kilo üzümde bulunan anti dht etkenini hapa sıkıştırır verirler. Halbuki sen bitkiselinde bu kadar yeterli bir tedavi uygulamıyorsun...

Reseptör yoğunluğu, dht'ye karşı duyarlılık seviyesi, saç foliküllerinin ne kadar yıprandığı ve ölmeye yakın olduğu. Her şey bu tedavi yöntemlerinde birer parametre oluyor. Bu nedenle kimsenin bu ilaçlar hakkında kesin konuşmasını doğru bulmuyorum ben... Ben bile kesin konuşamam kendi kullandığım şeyler için, her zaman önerirken diyorum bu sitede, dikkat edin herkeste etkili olmayabilir ama deneyin diye.

Bu yola baş koyduysak, deneme yanılma ile bir şeyler keşfetmeye alışmamız gerekiyor derim. Herkes öncelikle kendi doktorudur.

Geçmiş olsun.

EK: Yağların zaten saçın altına girmesi amaç değil, yağın amacı taşıyıcı olmasıdır, etken maddeler derisinden emilip kendi işlevlerini yerine getirirler. Kalan yağı zaten banyoda yıkamış oluyoruz. Eğer çimenli toprak sulamak gibi, sıvıyı çeken bir mekanizma olsaydı kafa, zaten yağlı kalmazdı ve yıkamaya da gerek olmazdı... :D

Tekrar geçmiş olsun.

saçı canladırmak için ihtiyacımız var, genetik dökülmesi olmayan adamlar için çok iyi ürünler.Elbette tartışılabilir ne kadar ileri gidilebileceği fakat bunu tartışabilmemiz için kullanan insanlardaki gelişmeyi görebilmemiz lazım,ne güzel başarı hikayelerine piyasada kullanıla minox miracle finasın etkilerin gelişmeyi yazıyorlar.Bu şekilde bitkileri düzenli kullananlarında olsa daha aydınlatıcı olur.
Sizde kullanıyor musunuz baktım belki çok az etkisi olmuştur ,belki daha kötüdür ama tahminim kayda değer etkisinin olmadığı.
Bilmiyorum bana inandırı gelmiyor. :) Bende kullanıyorum bitki karşı değilim tek söylemek istediğim mucize beklemeyin ,saçı canlandırırlar.

Tıbbiyeli
20.07.2015, 21:37

siz hangi yağları kullanıyorsunuz hocam ?

kelaynak
20.07.2015, 22:07
Ben de saf zeytinyağı ( İzmirde bir çiftlikten litresini 50 tl ye almıştım.) , Sarımsak ve Yumurta akını ıkı ay boyunca uygulamıştım.Etki ettiğini düşünüyorum fakat hem koku hem de saçın yıkanma zornluluğu yüzünden çok erken pes etmiştim.

kazablanka
20.07.2015, 22:26
arkadaşlar merhaba. herkese başarılar dilerim saç çıkarmaya çalışma savaşımında. siteye yeni üye oldum. dün geceden beri bayağı şey okudum burada. Çok faydalı bir mekan. Kuruculara ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Minox ilkin harbiden kısa sürede etki emişti 3 yıl önce.

sonra bıraktım, ve kaybettim tepeyi.

sonra 2500 greft ektirdim ön tarafa. Ardından arkaya düzenli minox kullandım. günde 1 tane de xpecia.

minox gene işe yaradı, ama bu sefer çok beklemem gerekti: bir buçuk sene!

yani iyi kötü durmuştu dökülmem. ama sonra, Vücudumdaki kıl kalite artışı ve bazen yaşadığım taşikardiden kurtulmak için 4 ay önce bırakıp hair pramanın losyonunu ikame ettim. hair forte. Ama sonuç hüsran.

asla yerini tutmadı. ve iyi şeyler de hissetmedim. şimdi tekrar minoxa başladım.

Tabi dün bayağı şey okudum. Çoğunuz 'aşmışsınız' artık! Min + dut falan: tüm deneysel çabaları takdir ettim açıkcası.

Gerçekten ilham verici ve pozitif şeyler. Ben şimdilik Minoxla devam edeceğim. Ha, söylemeyi unuttum 6 7 aydır da folixir kullanıyorum. şampuan ve losyon, ön taraf için. Dermarollere yeni başladım.

Dutu çok merak ediyorum, minoxa ancak zor anımda eklemeyi düşünüyorum. Belki döngü olayında falan.

Ben aslında karanfil kürüyle ilgili düşüncelerinizi soracaktım?

Kaynatıp sürülmesi? veya birkaç gün bekletilmesi? veya başka bitkilerle bir şeylerin yapılması? Zira Miracle hoca bitkilere yönelmiş son olarak..

Son çare gene bitkiler gibi.

AMA HANGİ BİTKİLER?

Saygılar, iyi akşamlar...

Arpad
20.07.2015, 23:52
siz hangi yağları kullanıyorsunuz hocam ?

Ben kendi yaptığım yağ karışımını kullanıyorum. Bunun içinde en garanti madde muğlalı bir arkadaştan aldığım saf zeytinyağı oluyor. Belki duymuşsunuzdur, içindeki oleanoic asit erkek tipi kellikle savaşmak için çok önemli bir madde. Ayriyeten taşıyıcı bir yağ zeytin yağı. Bunun içine çam terebenti(damar genişletme etkisi), lavanta yağı(fitoöstrojen yani dht antagonisti), susam yağı, badem yağı gibi yağlarla harman yapıp havanda sarımsak, havuç vb. ezip atıyorum içine. Bu ikili de damar genişlemesi, kan dolaşımının hızlanması, dolayısı ile saçların daha iyi beslenip, etken maddelerin daha iyi alınması için önemli görüyorum.

Bunun haricinde aynı yağ karışımının içine bemiks, bepanthen, evin atıyorum ki e ve b vitaminleri alabilelim. En çokta bunları ekleyip, çıkartınca performansta artış ve azalış oluyor. Bu üçlüden çok memnunum.

Bunun haricinde ince kıyım kuru yakı otu ve ısırgan da atıyorum yağın içine, içlerindeki anti dht etkenleri aktarıcı zeytinyağına bıraksınlar ve yağ ile faydaları geçsin diye. Tentürün yağlı ve daha kompleks versiyonu gibi düşünelim. Son yaptığım kavanozda, pgd2 inhibe eden yeşil çay ve sirke bir miktar, zerdeçal(curcumin) keten tohumu, hatta maya bile kullandım. Lavanta, nane ekledim. Yağın rengi yeşil oldu resmen, bir iki gün önce süzmüştüm, şimdi de süzülmüş vaziyette bekletiyorum bir süre. Sonra haftada bir bunu uygulamaya başlayacağım.

Bir diğer tedavi de, alkol çözeltili tentür tedavim. %30 alkol çözeltinin geri kalan %70lik sıvı kısmı demlenmiş bitkilerden oluşuyor. Bitkiler yine yukarı da saydığım bitkiler. Tentür oluşumunda bu sıvı için kavanozun beşte biri kadar yukarda saydığım bitkiler ve soğan koydum. Soğanda damar genişlemesi için faydalı. Bir miktar kokusu belli olmayacak kadar sirke var. Bunu hala kullanmadım, bu kadar çok bitki kullanmak ne kadar doğrudur bilmiyorum ancak deneyip göreceğiz. Kokusundan şikayetçi değilim, ancak güzel bir esans bulursam damlatıp kokusunu güzelleştirmeyi düşünüyorum. Çünkü bu spreyi gün aşırı kullanmayı planlıyorum.

Şu an tedaviden memnunum, bir süre daha gözlemleyeceğim eğer iki ayda dökülmede durma ve azaltma gibi bir etkiyle karşılaşırsam ayrıntılı bir konu açmayı düşünüyorum. Öteki sefer bu kadar fazla bitki kullanmak yerine, kullanacağım bitkileri daha fazla kullanmayı planlıyorum.