PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu da Benim Hikayem.. 'Keloğlan35'

Keloğlan35
29.06.2015, 23:44
Merhabalar.

Epeydir Mart ayından beri bu forumdayım. Mart sonunda Miracle Losyona başladım 2 kutu aldactone 1 kutu Diane ile.

23 yaşındayım. Ergenlikten beri saçlarım dökülmekte. 16 yaşından beri felan. 3 senedir de bir takım tedavi yöntemleri denedim. Bir kısmı işe yaramadığından ötürü, bir kısımından da yan etki gördüğümden ötürü, 2015 ocak ayında bütün tedavileri bırakmıştım. Mart ayında burayı gördüm ve Miracle losyonu keşfettim. Mart sonu Nisan başından beri Miracle losyon kullanıyorum.

Tedavim şöyle.

Sabah-Akşam Miracle(Şakaklar ağırlıklı ve Damlalıkla toplam 1'er ml kullanıyorum sabah akşam. Losyonu da süzmüyorum)

Miracle'yi sürdükten 1 saat sonra Şakaklara sabah ketoral, Akşam Azalderm krem.( Hem nemlendirmek için hemde süzmeden miracle losyon sürünce tortu bırakıyor o tortu krem sürünce gidiyor onun için :) )

10 gündür de Dermaroller uyguluyorum şakaklara 0.75 mm 200 iğneli

Tedavim bu şekilde. Başka hiçbir şey yok. Oral olarak hiçbir şey almıyorum. (Bi ara finansteridten yan etki gördüğüm için tövbeliyim :) )

Yoğunluktan ötürü pek giremiyordum nete ama her ay fotoğraf çektim. Şimdi onları paylaşıyorum

Diğer kullanıcılara fikir vermek açısından ve ek önerilere açık olduğumdan fotoğrafları koyuyorum. Herkesten yorum beklerim :) Sizce gelişmeler nasıl? İlave ne önerirsiniz?

Sırasıyla yazayım. Fotoğraflar Miracle'ye başladığım 27 Mart, 28 Nisan, 31 Mayıs, 28 Haziranda çekilen 'flaşlı' resimler. Sonuncusu da bugün 29 haziranda çekindiğim saç çizgisini gösterme amaçlı fotodur

22132214221522162217

Düzenleme 6 ağustos: 4.aya girdim. Tedavilerimde ufak değişiklikler yaptım. Tedavim sabahları Miracle losyon 1.5ml.. içeriği(100 ml elseve, 2 kutu Aldactone, 1 kutu Diane 35, 20 ml allerset damla, 1 ampul dekort, 5 adet avodartı sıkıp karıştırıyorum)

akşamları Min-Dut losyon. 7-8 fıs.. içerik(1 kutu Minoxil forte'un içine 10 adet avodart sıkıyorum.)

4 yada 5 günde bir banyodan sonra kere dermaroller.

Üstten ve cepheden fotoğrafları ekledim.

Görüş, Öneri ve değerlendirmelere her zaman açığım. İyi günler bol saçlar

2303

2304

Düzenleme 4 Eylül:

2365

1 ay daha bitti tedavide. Min-Dut ve Miracle ile devam ettim bu ay da..

ve Özellikle bu fotoğrafa bakmanızı istiyorum

2366

Bu da Şakaklardaki ve Ön taraftaki gelişim. Sizce umut var mı? Bu tüycükler saça dönüşür mü? Yoksa boşuna mı kürek çekiyorum sizce???

Keloğlan35
30.06.2015, 14:13
Fotoğraflardan kaynaklanan sorunu hallettim :)

Yorumlarınızı bekliyorum. Sizce durumum nasıl ?

pipsqueak
30.06.2015, 15:15
Önden iyi duruyor, şakaklar çok içeride değil. Tepeyi biraz doldursanız tamam zaten.

Kıyas yapmak için ilk koyduğunuz ve son koyduğunuz fotoğrafları alt alta koyuyorum. Düzenleyip fikrimi yazacağım sonra :)

http://www.sacimindoktoru.com/attachments/hikayeni-anlat/2213d1435662408-bu-da-benim-hikayem-keloglan35-20150327_011644.jpg

http://www.sacimindoktoru.com/attachments/hikayeni-anlat/2216d1435662465-bu-da-benim-hikayem-keloglan35-20150628_000413.jpg

Varolanı muhafa etmişsiniz. Yeni çıkışlar şu an göremiyorum belki siz farkedebiliyorsunuzdur fakat önümüzdeki aylarda çıkışlarda başlayacaktır. Yine de bizim gibi sürekli saçı dökülen insanlar için olanı muhafaza edebilmek de bence çok önemli bir başarıdır. Çünkü kimse burada fırça gibi saç istemiyordur, boşluklar kapansın, deri gözükmesin ve sonra muhafaza edelim bize yeter.

Dermarollerla birlikte çıkışların da başlayacağını düşünüyorum.

muros
30.06.2015, 16:18
olanı korumuşsunuz gelişme yok gibi.

Keloğlan35
30.06.2015, 17:47
Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Evet olanı korudum gibi. En azından bu da bi başarıdır.

Ama fotoğraflarda gözükmeyen ama şakaklarda bir sürü yeni tüy belirdi.

Ne yapsam o tüyler bi türlü büyümüyor. Hani derler ya ayva tüyü gibi. Değil. Simsiyah ama çok ufak tüyler. Canlansa en az çizgi 1cm uzayacak ama ne yaptıysam oralar tüyden öteye geçmedi.

Tepe flaşlı çekimde böyle. Saç uzadığında ve flaşsız açıklık yok gibi ama gene de oraya da sürüyorum losyonu.

Ama esas hedefim şakaklardaki küçük büyümeyen tüyler.

Miracle-Kremler-Dermaroller uyguluyorum.

Yetmezse Min-Dut da ekleyeceğim oraya. Ama döngüden dolayı minoxa da bulaşmak da pek istemiyorum

pipsqueak
01.07.2015, 00:58
biotin alıp, losyona lumigan ekleyebilirsin.

Keloğlan35
01.07.2015, 14:20
biotin alıp, losyona lumigan ekleyebilirsin.

Biotin alıyordum bi ara ama ne olursa olsun oral bişey kullanma taraftarı değilim.

Cinsel konularda olmasa bile bu vitamin haplarının Karaciğer başta olmak üzere iç organlara zararı var. O yüzden taraftar değilim. En azından eksiklik varsa alınmalı şahsi fikrim.

Sözün özü ne olursa olsun topikal olsun :)

Şimdi imzanıza baktım da farklı ürünler deniyorsunuz. Bana da lumigan demişssiniz. O lumigan losyonu Miracle içine mi kullanacağım?

Bi de 3 aydır jenerik Miracle kullanıyorum tedaviyi artırma zamanı geldi diye düşünüyorum.

Min-Dut ekleyeceğim yanına. Ama dediğiniz gibi Miracle losyonu nasıl daha da güçlendiririm?

Tşkler şimdiden :)

pipsqueak
01.07.2015, 15:20
Biotin alıyordum bi ara ama ne olursa olsun oral bişey kullanma taraftarı değilim.

Cinsel konularda olmasa bile bu vitamin haplarının Karaciğer başta olmak üzere iç organlara zararı var. O yüzden taraftar değilim. En azından eksiklik varsa alınmalı şahsi fikrim.

Şimdi imzanıza baktım da farklı ürünler deniyorsunuz. Bana da lumigan demişssiniz. O lumigan losyonu Miracle içine mi kullanacağım?

Bi de 3 aydır jenerik Miracle kullanıyorum tedaviyi artırma zamanı geldi diye düşünüyorum.

Min-Dut ekleyeceğim yanına. Ama dediğiniz gibi Miracle losyonu nasıl daha da güçlendiririm?

Lumigan'ı 2 kere kullandım. 2ml lumigan 20 küsur lira, pahalı diye bıraktım açıkçası. Etkisini de öyle gözlemleyemedim. Ama bimatoprost maddesinin asıl olayının kılların uzamasını sağlaması olduğunu okuduğum için size onu önerdim. Hani sizde oluşan fakat büyümeyen tüyler var ya, onları büyütebilir diye.

Biotin de atın miracle losyonun içine? Bilmiyorum işe yarar mı ama attım ben. Hem biotin oral olarak kullanılsa da sanmıyorum bir zarar vermez. Karaciğer testlerini yaptırıyorum çünkü arada. Alt - Ast.

Endol, Allerset, Androcur'u ilk kez ekledim. Muhtemelen Endol'le Allerset'i bir sonraki losyona da hazırlar sonra duruma göre bırakabilirim. Androcur'u ise 5'er kullanmaya devam edeceğim. Etkilerini gözlemledikçe bilgilendiririm.

heavy
02.07.2015, 17:30
Biotin isteyenler, Urban Care'in spreyi var, ben nemlendirme amaçlı kullanıyorum, ama o kadar fazla şey kullanıyorum ki faydası var mı bilemiyorum :)

Urban Care Biotin & Keratin Saç Bakım Toniği 125 ml Sipariş Fiyatı En Ucuz Urban Care Ürünleri (http://www.botanikecza.com/Urban-Care-Biotin-Keratin-Sac-Bakim-Tonigi-125-ml_14501.html?gclid=COn_p6zUvMYCFUHItAodnYkOEg#0)

Tıbbiyeli
02.07.2015, 19:03
125 ml için fiyat son derece uygun heavy alabilirim onu.Aynı şekilde biotin sprey medobiocomplex-e nin de var ama fiyatı geçiriyor gitsin abiler içinde altın da var sanırım biotinle birlikte

Keloğlan35
09.07.2015, 14:02
Merhaba. Miracle Losyon bu ay da bitti.

İçeriğini artık artırmak istiyorum.

100 ml Elseve, 2 kutu Aldactone, 1 kutu Diane, 1 şişe dekort ampul. bu şekilde kullanıyorum. Ama arkadaşların da dediği gibi olanı korudum bu yolla.

İlave losyona ne önerirsiniz. Özellikle şakaklardaki cansız tüyleri uzatacak?

Bu arada Min-Dut ve Dermaroller da kullanıyorum artık

akrepkral06
09.07.2015, 14:11
benimde merak ettiğim bir konu. içerikte artırmaya gidilmeli mi? ne kadar olmalı bu ? faydası olur mu veya zararı ? önerileri bekliyoruz.

Keloğlan35
06.08.2015, 13:52
Düzenleme 6 ağustos: 4.aya girdim. Tedavilerimde ufak değişiklikler yaptım. Tedavim sabahları Miracle losyon 1.5ml.. içeriği(100 ml elseve, 2 kutu Aldactone, 1 kutu Diane 35, 20 ml allerset damla, 1 ampul dekort, 5 adet avodartı sıkıp karıştırıyorum)

akşamları Min-Dut losyon. 7-8 fıs.. içerik(1 kutu Minoxil forte'un içine 10 adet avodart sıkıyorum.)

4 yada 5 günde bir banyodan sonra dermaroller.

Üstten ve cepheden fotoğrafları ekledim.(ilk sayfada)

Burada gözükmüyor ama şakaklar çok küçük,Siyah saç(ımsı) tüylerle dolu. Onları saça çevirebilsem 15 yaşına geri dönecem belki ama oralarda zor verim alıyorum. Ama çoook çook yavaş ilerlese de tedaviyi devam ettirmeye kararlıyım. Etkisini losyonlar yitirmesin de gerekirse 3 yıl 5 yıl sonra herneyse topikal etkenlerle o tüyleri büyüsün saç olsun da ben sabreder, beklerim. Ama bi türlü büyümüyorlar. yani yeryüzüne çıktı ama gözle görülecek büyüklükte değilller maalesef :(

Burdaki her arkadaşın fikri önemlidir benim için. Görüş, Öneri ve değerlendirmelere her zaman açığım. İyi günler bol saçlar.

swoRD
06.08.2015, 15:04
Dökülme ve saç oranın benimkiyle aynı diyebilirim.Biraz daha sabredip beklemek lazım diye düşünüyorum.Önden saçlar fena değil ayrıca.
Kendim artık ümidi yüksek oranda kesmiş biri olarak yeni ve basit bir tedaviye başlayacağım.Az önce miracleyi hazırladım ve dolapta saklama kararı aldım çünkü havalar çok sıcak ve bozulma oluyor diye tahmin ediyorum.
Losyonlar muhtemelen sıcaktan etkileniyordur buna dikkat et.
Şampuan olarak dün Uni Baby bebek şampuanı aldım.Kullanan varsa yorumlarını bekliyorum.
Onun dışında her gün bir avuç kabak çekirdeği ve sabah akşam nane çayı.Bakalım sonuçlar nasıl olucak.
Konunu takipteyim İnşallah olumlu bir sonuç alırsın ve senin tedavini denerim o zaman :)

Keloğlan35
12.08.2015, 02:37
Dökülme ve saç oranın benimkiyle aynı diyebilirim.Biraz daha sabredip beklemek lazım diye düşünüyorum.Önden saçlar fena değil ayrıca.
Kendim artık ümidi yüksek oranda kesmiş biri olarak yeni ve basit bir tedaviye başlayacağım.Az önce miracleyi hazırladım ve dolapta saklama kararı aldım çünkü havalar çok sıcak ve bozulma oluyor diye tahmin ediyorum.
Losyonlar muhtemelen sıcaktan etkileniyordur buna dikkat et.
Şampuan olarak dün Uni Baby bebek şampuanı aldım.Kullanan varsa yorumlarını bekliyorum.
Onun dışında her gün bir avuç kabak çekirdeği ve sabah akşam nane çayı.Bakalım sonuçlar nasıl olucak.
Konunu takipteyim İnşallah olumlu bir sonuç alırsın ve senin tedavini denerim o zaman :)

İnşallah Kardeşim. Olumlu sonuçlar alırız hepimiz.
Merak etmeyin yani tedaviye devam ettiğim müddetçe resim koyarım her ay.
Dediğim gibi sabrediyorum. İnşallah özellikle o şakaklarda yüzeyde beliren tüyler de bir an önce saça dönüşür de bende rahatlarım.

Bu arada şampuan demişssin o bahsettiğin şampuanları bilmiyorum ben Miracle losyonu hazırladığımız Loreal Elseve'in şampuanını kullanıyorum. Tavsiye ederim güzel şampuan.

Ayrıca Argan Özü şampuan geçti elime 2 kalıp tesadüfen. Onları da banyodan çıkmadan önce kullanıyorum 1 kere. Saçı hacimli gösteriyor. O da güzel bi sabun. Şampuandan açılmışken bahsedeyim dedim

Onun haricinde oral olarak kesinlikle bişey kullanmıyorum. Topikale devam. Çok şükür Topikalde bi yan etki gözlemedim( Mİracle ve Min-Dut da). İnşallah gelecekte de görmem.

Bu arada dökülme tipimiz aynı deyince konunu inceledim. Hayırlı olsun Nişanlanmışssın galiba. Tebrik ederim

Başka fikirlere de açığım her zaman

cemba123
12.08.2015, 05:00

Min-dut baslamak icin gec bile kalmissin bence:) . Biotinin oral kullanimina gelince kesinlikle bir yan etkisi olmaz vucudunda. 2 cesit vitamin-mineral turevi vardir. Bir kismi yagda cozunur dolayisiyla karacigerde birikebilir. Bir diger kismi da suda cozunur, vucut ihtiyaci olani alir gerisini idrar yoluyla atar. Biotin de fazlasinin atilabilecegi bir maddedir. Rahatlikla kullanabilirsin..

Keloğlan35
04.09.2015, 19:01
1 ay daha bitti. Fotoğrafları ilk mesaja ekledim. Özellikle en altta şakaklardaki değişime bi bakın arkadaşlar.

Tedavim Miracle(Sabahları) ve Min-Dut losyon(akşamları) şeklinde. 5 günde bir de dermaroller.

Ama değiştirmek ya da alternatif yollar arıyorum. çünkü sene içinde sabah akşam 2 kere losyon kullanmam zor okuldan ötürü. 2.bi sebep de Min-Duttan biraz yan etki gördüm. Testislerde ağrı yapmıştı. Şimdilerde pek hissetmiyorum ama gene de korku var biraz içimde. Bırakmayı düşünüyorum.

Yani dediğim gibi özellikle ilk mesajın en altındaki resme bakın. O tüyleri coşturup saça çevirebilecek, Yan etkisi de olmayan bir ürün tavsiyeniz varmı?

CİVİL MÜHENDİZ
04.09.2015, 20:01
kardeşim ben sana şöyle diyim 17 gündür filan cellagance losyon kullanmaya başladım hatta dermastamp da aynı dönemde aldım şu 17 günde bile dermastamp-cellegance benim şakakdaki tüyleri koyu saç formuna ve daha kalın bir hale getirmeye başladı ben inanıyorum 7-8 ayda bu ivmeyle oralar saç dolacak yani sana kesinlikle cellegance kullanmanı öneriyorum levent abiyede burdan teşekkür ediyorum

Keloğlan35
04.09.2015, 22:57
@CİVİL MÜHENDİS; Haklısın belki de. Cellegance piyasaya çıksa hemen başlayacağım. Kullananlar memnun halinden. Ama herkeste yok işte o losyon. :) Levent Bey ile de hiç özel görüşmemiz olmadı bu konuda. Bikaç mesajında görmüştüm etken sıkıntısı varmış galiba. Bi de herkese hazırlayıp göndermesi zor olur diye istemedim hiç. Neyse piyasaya çıkana kadar bekleyim. O zamana kadar biraz daha alternatif tedaviler deneyeceğim.

Şakaklarıma baktın mı sence umut var mı?

CİVİL MÜHENDİZ
05.09.2015, 01:22
kesinlikle var ben neler gördüm :)umudunu kaybetme ama dediğim gibi dermastamp ekle muhakkak tedavine emilimi çok daha fazla artırıyor

Muzdarip
19.10.2015, 15:09
Bu cellegance losyon ne alemde arkadaşlar bir de Ru vardı onları da tedaviye eklemek lazım sanırım. Son gelismeler neler bu 2 losyon hakkında?