PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Antrojenler ve Anabolik Steroidler hakkında yazı buldum.

ofsaçof
16.05.2015, 11:09
Merhaba arkadaşlar link bu
http://194.27.141.99/dosya-depo/ders-notlari/ahmet-gokhan-akkan/Androjenler.pdf
Küçük araştırma yaptım ve Antiantrojen ilaçların tümünü buldum.Miracle losyonun içerisine bu ilaçlarında katılabileceğini düşünüyorum.İlaçlar şöyle:
1-Reseptör blokerleri
a)Siproteron(Diane35,Androcur,Climon,Gynelle)
b)Spironolakton(Aldoctone)
c)Simetidin(İlaç bulamadım malesef)
d)Ranitidin(Simitedin yerine kullanılabilirmiş. H2-reseptör antagonist)
e)Flutamid(Andraxan,Eulexin,Flutamide)
f)Bikalutamid(Casodex,Procalut)
2-Sentez İntibitörleri
Ketokonazol
3-5a-redüktaz İnhibitörleri
a)Finasterid(ailaçları yazmama gerek yok sanırım)
b)Medrojesteron
Not:Verdiğim linkteki yazıyla aynı fakat ilaç isimleri yok sizin için ilaç isimlerini uğraşıp yazdım.Eklemek istediklerinizi yazabilirsiniz.Unutmadan Anabolik Steroidlerde saç dökebiliyor fakat onlar kullanılır mı bilemeicem çünkü saç derisini uygulanabilenler yani Reseptör blokerleri belirtilenler extradan ilaç eklemek bence saçma olur.Buyrun yorumlarınızı bekliyorum.

Tıbbiyeli
16.05.2015, 11:39
Bu flutamide de bulunmuyor sanırım ülkemizde :/

faradi
16.05.2015, 11:58
Bu flutamide de bulunmuyor sanırım ülkemizde :/

FLUTAMIDA GADOR Tablet var

ofsaçof
16.05.2015, 12:27
Valla onu bilemiyorum kardeşim.Bir sormak lazım.

Tıbbiyeli
16.05.2015, 14:55
Varsa denenebilir ustelik 1 tablet 250 mg doza cok iyi 4 tane atsan 1 gram yapar mis :)

uzman
16.05.2015, 16:47
Pahalı bir ilaç malesef 2008 deki fiyatı 148 TL..şimdi ki fiyat bilgisine rastlayamadim.

caglar103
16.05.2015, 17:54
Anabolik steroid kullanma sebebiniz nedir? Bunu vücut geliştirme için kullanıyorlar. Kullanıp ta saçı dökülmeye başlayan arkadaşım oldu hatta. Bizzat şahit oldum.

illegal
16.05.2015, 20:56
topikal flutamidin daha önce denendiğine dair yazılar okudum. Jinekomasti sebebiyle vazgeçilmiş. Flutamid esasen hem reseptör blokörü hem de uptake inhibitörü. spiroteron asetattan iki kat daha güçlü aslında.

ofsaçof
17.05.2015, 10:53
1-Araştırmalarım devam ediyor.Flutamid güçlü bir antiantrojenmiş hatta aralarında en güçlüsü de olabilir.
2-Bikalutamid yüksek tansiyon ilaçlarıyla birlikte kullanılması kesinlikle önerilmiyor.Aldoctone ya da Bikalutamid arasında bir tercih yapmam gerekecek.Bernstein Medikal sitesinde Aldoctone ile ilgli olarak saç dökülmesine etkisi düşük diyoordu.

pipsqueak
17.05.2015, 12:21
Anabolik steroid kullanma sebebiniz nedir? Bunu vücut geliştirme için kullanıyorlar. Kullanıp ta saçı dökülmeye başlayan arkadaşım oldu hatta. Bizzat şahit oldum.

Genelde saç ilaçları başta saç döker ya, belki budur o dökülme.

ofsaçof
17.05.2015, 12:52
Siproteron Asetat ve DiğerAntiandrojenler:
Siproteron Asetat kuvvetli bir progestin ve androjen reseptör blokörüdür. Reseptör
düzeyinde testosteron ve DHEA-S için kompetetif inhibitördür. Hem LH supresyonu
sağlayarak gonadotropin sekresyonunu inhibe eder hem de androjen reseptörlerine
bağlanarak androjen etkisini bloke eder. En sık yan etkiler bitkinlik, ödem, libido kaybı,
kilo alma, baş ağrıları, depresyon ve mastaljidir. Hirsutizmde belirgin iyileşme tedavinin
üçüncü ayında görülür. Ülkemizde kullanımı yaygındır. Gebelikte kullanımı
kontrendikedir.
Akne, sebore ve hirsutizmi olan kadınlarda genellikle siproteron asetat tercih
edilebilir. Flutamid, Finasterid, ketokonazol ve çok düşük dozlu etinil estradiol ile
siproteron asetatın ters ardışık kombinasyonu günümüzde kullanılan diğer
antiandrojenlerdir.
Hiperandrojenik kadınlarda uzun dönem siproteron asetat tedavisi en iyi bilinen ve
uygun tedavi yöntemidir. Düşük doz siproteron asetat ( 10 gün boyunca 12.5 mg) ile
birlikte çok düşük dozda etinil estradiol (İlk 1 hafta 0.01 micg. 2. hafta 0.02 micg 3. hafta
0.01 micg ) (CA-EE) kullanılması, yüksek doz siproteron asetat gibi hirsutizmi düzeltebilir
ayrıca klinik problemleri de azaltır. Hiperandrojenizmin düzelmesi tedavinin süresiyle
direkt bağlantılıdır. Hirsutizm tedavinin 6. ayında belirgin olarak azalır. Tedavinin
kesilmesinden sonra, hirsutizmin nüksü tüm tedavilerde majör problemdir.
Simetidin: Testosteron, DHT ve adrenal androjenlerin serum düzeyini azaltmaz
ancak bunların androjen reseptörlerine bağlanmasını engeller. Nispeten zayıf bir androjen
reseptör antagonistidir. Sipironolaktona üstünlüğü yoktur.
Flutamid: Hirsutizmde oldukça etkilidir ve 12 ay içinde düzelme sağlar. Düşük
flutamid dozları (250 mg/gün) oldukça az yan etkiye sahiptir üstelik önemli bir endokrin
değişikliğe sebep olmaz. İdiopatik hirsutizmin tedavisinde ilk tercih olarak kullanılabilir.
Finasterid: 5 MGK/gün dozunda hirsutizmi olan kadınlarda 12 ay içinde endokrin
sekresyonları etkilemeksizin kıl gelişimini inhibe eder. Spesifik bir 5 alfa redüktaz
inhibitörüdür ve benign prostat hipertrofisi gibi testosteronun dihidrotestosterona
dönüşümünü bloke ederek etkisini gösterir. Hirsutizmde (önemli bir yan etkisi veya
komplikasyon olmaksızın) etkili gözükmektedir.
Ketokonazol: 400 mg/gün dozunda 6 hafta içinde hirsutizmde tedavi edici etkiye
sahiptir. Adrenal ve gonadal steroidogenezisi bloke eder. Ancak başağrısı, bulantı, saç
dökülmesi, hepatit, biyokimyasal değişiklikler ve menstrüel irregülarite gibi
komplikasyonlar görülebileceğinden diğer antiandrojenler daha sıklıkla tercih
edilmektedir.
Spironolakton: Spironolakton; aldosteron antogonisti grubu diüretiklerinden olup,
distal tubuluslarda aldosteronun stimüle ettiği potasyum sekresyonu ve sodyum
Prof. Dr. Bülent BAYSAL
104
reabsorbsiyonunun transport mekanizmasını deprese eder.
Spironolaktonun periferik antiandrojenik etkisi vardır. Bu etkinin hedef doku
seviyesinde (kıl foliküllerinde) reseptörlere DHT'nin bağlanmasını kompetitif olarak
inhibe ederek veya 5-alfa-redüktaz aktivitesini azaltarak gerçekleştiği radyoizotop
çalışmalarıyla in vitro şartlarda gösterilmiştir. Spironolaktonun 25-100 mg/24 saatlik
dozları testosteron ve androstenedion yapımında %30-60’lık bir azalmaya yol açmaktadır.
İdiopatik hirsutizmde ve ovaryan hiperandrojenizme bağlı polikistik over sendromunda
oldukça etkili bir ilaçtır. Ancak adrenal hiperandrojenizme etkisinin olmadığı selektif
kateter çalışmaları ile gösterilmiştir
Boğaziçi Üniversitesinin yazısı.

Tıbbiyeli
17.05.2015, 21:59
Güzel yazı.
Bu arada flutamidin fiyatına baktım ilacpedia da 100 tablet icin 70 lira gibi bi rakam söylüyor ki gayet uygun ama ben bu ilacı hala bulabileceğimizi sanmıyorum millet :) şayet bulabileceğimiz bi ilaçsa neden hiç kullanmadık bu zamana kadar :D

ofsaçof
18.05.2015, 13:29
Flutamide Gador 250 Mg 20 Tablet - ?laç Prospektüsü (http://www.ilacprospektusu.com/ilac/196/flutamide-gador-250-mg-20-tablet)
12 lira flutamidin 20 tanelik hap versiyonu

Tıbbiyeli
18.05.2015, 15:41
Bu ilac sitelerinde oluyor ama iş reelde farkli sanirim ithalati durdurulmustu bu etkenin. şu sınavlar bitsin eczanelere soracağım bi gezip yine de

Eastanbull
18.05.2015, 22:36
flutamid fazla toksik olduğu için yerine bikalutamid tercih ediliyor bu yüzdende ithal edilmyor , bi yerde okumuştum aklımda kalmış öyle bulamazsınız flutamid

ofsaçof
19.05.2015, 16:10
flutamid fazla toksik olduğu için yerine bikalutamid tercih ediliyor bu yüzdende ithal edilmyor , bi yerde okumuştum aklımda kalmış öyle bulamazsınız flutamid
Bikalutamid yüksek tansiyon ilacıyla önerilmiyor.Deri de bile olsa bence kullanılmaması daha doğru.

ofsaçof
21.05.2015, 02:49
FLUTAMİD İLE İLGİLİ PROSPEKTÜS YAZISI
EULEXIN Tablet nonsteroid bir asetanilid olup oral yoldan etkin bir antiandrojendir. Flutamid güçlü
antiandrojen etkiyi, hedef dokularda, hücre düzeyinde, ya androjen geri alımını inhibe ederek ve/veya
androjenin nükleer bağlanmasını inhibe ederek gösterir.

Tıbbiyeli
21.05.2015, 08:14
Her zaman toz spiromuz olacak olsa başka bişeye gerek yok ama spironun garantisi yok ki zor getirtiyoruz sonuçta.Yıllarca toz spirorayla giderim diyemiyorsun.Toz spiro haricinde de haplarla yapabilecegimiz en iyi losyon bu flutamid olurmuş hem molekul boyu cok kucuk hem bi tablet 250 mg oyle kutu kutu atmaya da gerek yok ama bulunmuyor işte :)

ofsaçof
21.05.2015, 11:08
Her zaman toz spiromuz olacak olsa başka bişeye gerek yok ama spironun garantisi yok ki zor getirtiyoruz sonuçta.Yıllarca toz spirorayla giderim diyemiyorsun.Toz spiro haricinde de haplarla yapabilecegimiz en iyi losyon bu flutamid olurmuş hem molekul boyu cok kucuk hem bi tablet 250 mg oyle kutu kutu atmaya da gerek yok ama bulunmuyor işte :)

ama yan etkisi çok çok fazla baya hemde onu da değerlendirmek lazım.bikalutamidi aldoctoneyle ve ketoyla kullanım demeyin ilaç etkileşiminden dolayı ters sonuçlar çıkabilir dikkat edin derim.flutamiddee böyle bişey varmı diye araştırıyodum yok sanırım piyasada avr mı onuda bilmiyorum ben de bugün bi sorarım

Tıbbiyeli
21.05.2015, 12:15
Topikal sonucta yan etkisi olsa ne :D ayrica bicu cok pahali hem de flutamidden daha buyuk olma dezavantaji var.Gecmesine gecer tabi

ofsaçof
21.05.2015, 12:24
Topikal sonucta yan etkisi olsa ne :D ayrica bicu cok pahali hem de flutamidden daha buyuk olma dezavantaji var.Gecmesine gecer tabi

Aynen.Bikalutamid yüksek tansiyon ilacıyla birlikte kullanılmaması lazımmış zaten.Kullanılırsa Aldoctone çıkarıcaksın yoksa olmaz.Bikalutamid mi daha iyi yoksa Aldoctone mi bilemiyoruz.

ofsaçof
21.05.2015, 12:30
Aslında şöyle düşünmek lazım.Bikatulamid ve Flutamidin 1.görevi direk androjen resptörlerini hedef alıyor fakat Aldactonenin görevi ise tansiyonla ilgili.Buna Diane 35ide ekliyebilirsin.Bence Bikatulamid ve Flutamid,Dianeden de Aldactonedenden güçlü.

Miracle
21.05.2015, 12:40
Aslında şöyle düşünmek lazım.Bikatulamid ve Flutamidin 1.görevi direk androjen resptörlerini hedef alıyor fakat Aldactonenin görevi ise tansiyonla ilgili.Buna Diane 35ide ekliyebilirsin.Bence Bikatulamid ve Flutamid,Dianeden de Aldactonedenden güçlü. Spiroda reseptör bağlar dediğin özellik extra etkisi ayrıca spironun inflamasyon azaltma etkiside var.

ofsaçof
21.05.2015, 13:16
Spiroda reseptör bağlar dediğin özellik extra etkisi ayrıca spironun inflamasyon azaltma etkiside var.
Ona bişe dediğim yok dikkate dersen 1. görev olarak androjen reseptörünü hedef alıyor demişim. Bizim içinde o önemli başta.Diane 35te eksra görevlere sahip.