PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : No-Poo ile kepek, yağ vs. sorunları çözüldü. Dökülme konusunda ne yapılabilir.

Fatih
15.05.2015, 10:51
Selamlar.

Ben yıllardır çözemediğim yağlı kepekli kaşıntı problemini no-poo yöntemi ile çözdüm, her şey çok güzel gidiyor ama no-poo uygulamasının dışına çıkmadan dökülme ile nasıl mücadele edilebilir.

Vakti zamanında propecia kullanmıştım ve 3 ayda olağanüstü etki gösterip bas baya saç çıkarmaya başlamıştı ama başka problemler ortaya çıkmaya başladığı için bırakmak zorunda kaldım. Yani zannedersem bende dökülme DHT ile alakalı, ben şampuan kullanmadan ve hap yutmadan doğal bir DHT önleyiciyi başıma sürüp saç dökülmesinede elveda demek istiyorum. Bu noktada yardımlarınızı ve tecrübelerinizi bekliyorum.

Kolay gelsin.

Aslan888
15.05.2015, 14:08
Kardes ne gibi yan etkiler gordun propeciadan bende 5 gundur kullaniyorum cildim kuruydu bugun bi uyandim yuzum yaglanmis ? Sence propeciami yapmistir ? Birde 2 3 ay kullansam yan etki gorurmuyum ? Birakinca yan etkileri gecermi ?

muros
15.05.2015, 14:34
Kardes ne gibi yan etkiler gordun propeciadan bende 5 gundur kullaniyorum cildim kuruydu bugun bi uyandim yuzum yaglanmis ? Sence propeciami yapmistir ? Birde 2 3 ay kullansam yan etki gorurmuyum ? Birakinca yan etkileri gecermi ?

aynen yüzündeki yağlanma nedeni dht azalması sonucu reflex testeron artmasıdır buda sivilce yağlanmaya sebep oluyor cinsel istekte bi değişiklik oldu mu genelde artıyor. yan etki bünyene bağlı bunu kimse bilemez. Ben nane çayı içiyorum 2 hatfadır erkeklerde cinsel isteksizliğe neden oluyormuş bende de hakikaten azalma var gibi ve de sivilcelerim bariz azalma var çıkanlarda çok iltihaplı olmuyor artık.

muros
15.05.2015, 14:36
Selamlar.

Ben yıllardır çözemediğim yağlı kepekli kaşıntı problemini no-poo yöntemi ile çözdüm, her şey çok güzel gidiyor ama no-poo uygulamasının dışına çıkmadan dökülme ile nasıl mücadele edilebilir.

Vakti zamanında propecia kullanmıştım ve 3 ayda olağanüstü etki gösterip bas baya saç çıkarmaya başlamıştı ama başka problemler ortaya çıkmaya başladığı için bırakmak zorunda kaldım. Yani zannedersem bende dökülme DHT ile alakalı, ben şampuan kullanmadan ve hap yutmadan doğal bir DHT önleyiciyi başıma sürüp saç dökülmesinede elveda demek istiyorum. Bu noktada yardımlarınızı ve tecrübelerinizi bekliyorum.

Kolay gelsin.

forumda minoxsuz dutasterid hazırlama yöntemleri vardı bunu düşünebilirsin. 3 ay sonra bırakınca hepsi döküldü mü yoksa az da olsa kalan oldu mu?

Anarchy
15.05.2015, 14:36
Tabi karar yine senin lakin 2-3 aylık kullanım sadece hayal kırıklığı yaratır.

muros
15.05.2015, 14:43
Selamlar.

Kolay gelsin.

yaşınız kaçtı bide?

atilla123
15.05.2015, 15:17
No-Poo dan sonuç aldin demek. saçinin uzunlugu haklkinda bilgi verir misin? epey kisa sanirim

Aslan888
15.05.2015, 16:28
aynen yüzündeki yağlanma nedeni dht azalması sonucu reflex testeron artmasıdır buda sivilce yağlanmaya sebep oluyor cinsel istekte bi değişiklik oldu mu genelde artıyor. yan etki bünyene bağlı bunu kimse bilemez. Ben nane çayı içiyorum 2 hatfadır erkeklerde cinsel isteksizliğe neden oluyormuş bende de hakikaten azalma var gibi ve de sivilcelerim bariz azalma var çıkanlarda çok iltihaplı olmuyor artık.

Valla cinsellikte bir degisiklik oldumu bilmiyorum bende cok asiri salgilaniyor zaten oyuzden bilemicem tek korkum jinomseti yapamsi ?

BnymN
16.05.2015, 11:08
No poo uygulayanlardan bazıları yağlanma ve dökülmede azalma gözlemlemiştir.Bende şampuan kullanamıyorum.Her türlü şampuan saç derimi kurutuyor.2-3 aydir su ile yıkıyorum.Şu günlerde sedir ağacı yaprağına geçtim.

Mehmet
16.05.2015, 13:41
Bende bu sabah başladım. Şampuandan iyi olduğu kesin! Karbonat miktrını yaklaşık 300 cc suya 3 çay kaşığı atarak yaptım. Bir maşrafa suya da iki yemek kaşığı elma sirkesi attım. Sirke organik sirke ama fazla geldi sanırım biraz oranı azaltacağım. Temizleme olarak gayet iyi temizledi diyebilirim. Başka önerileriniz olabilir mi bu konuda. Mesela güzel kokması için son durulama suyuna sirke içine esans katabilir miyiz?

Fatih
18.05.2015, 01:41
Propecia bırakınca 1 aylık süreçte eski dökülme haline geri gelmişti.

Propecia cinsel yönden olumsuz yan etki yapmıştı, çok büyük etkiler olmasada beni kaygılandırmıştı.

No–poo için ufak bir öneri yapayım, sirke ve karbonatı 1,5 litreye 1 tatlı kaşığı şeklinde yapın. Karbonat ve sirke çoğaldıkça saçın daha fazla yağını alıyor ve saçlı deri aşırı yağ üretiyor.

Yaş 24.

Saçlar kısa, kısa olmasının sebebi, no–poo yöntemine başkarken deterjanlı zehirlenmiş saçı kestirdim ve yeni saça no–poo sistemini uyguladım. Yani şu an ve ileride kimyasal görmemiş saçlara sahip olmuş olacağım. Zamanla saç deriside bugüne kadar almış olduğu deterjan ve zehirden arınacak ve çok iyi olacağını düşünüyorum.

No–poo etkileri; Kepek biraz, yağlanma çok azaldı. Kaşınma olayı ortadan 2. haftada tamamen kalktı. Saç uzaması sanki biraz hızlandı gibi. Dökülme için net bir şey gözlemleyemedim ama sanki mevcut saç biraz güçlendi gibime geliyor.

Mobil olduğum için tek tek özel cevap veremedim, müsait bir zamanda konuya tekrar iştirak edeceğim.