PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Saçların gürleştiğini nasıl anlayabiliriz?

darkll
14.05.2015, 18:53
Meraba arkadaşlar merak ettiğim konu tedaviyi uyguluyoruz ama işe yaradığını yeni saçların çıkmakta olduğunu ne şekilde anlayabiliriz. En azından siz nasıl saçların çıktığını kestirebiliyorsunuz teşekkürler.

SCO
14.05.2015, 19:11
valla ben şakaklarda anlayabildim sadece üstleri bende bilmiyorum

atilla123
14.05.2015, 19:20
tararken felan anlasilir heralde seyreldigi anlasildigina göre

Kazakcemil
14.05.2015, 19:21
Saç çıkarsa mutlaka anlarsın önce sarı tüy şeklinde çıkıyor zaten sonra onlar yavaş yavaş saça dönüşmesi gerekir,dönüşmeyip o şeklide de kalabilir,birinci yol bu,ikincisi uyguladığımız tedavilerle saç hacim kazanır dolayısıyla kafadaki açıklık ve seyreklikler bu şekilde de kapanabilir,ama mutlaka gelişmeleri foto ile takip etmek gerekir yoksa çıplak gözle her gün hatta günde bir kaç kez aynı noktaları gözlemlediğimiz için gelişme olsa bile anlayamayız.

furk6n
14.05.2015, 19:30
benimde kafamı kurcalıyo bu soru.
tedaviler geç etki ettiğinde çoğu kişi çıkan veya güçlenen saçlara alıştığı için bir faydası yok diye bırakıyor olabilir.çok önemli bir konu aslında.

bence makine ile tedavi sırasında saçları 3 ayda 1 aynı uzunluğa getirmek ve fotoğraflamak bir çözüm olabilir.

darkll
14.05.2015, 19:32
Saç çıkarsa mutlaka anlarsın önce sarı tüy şeklinde çıkıyor zaten sonra onlar yavaş yavaş saça dönüşmesi gerekir,dönüşmeyip o şeklide de kalabilir,birinci yol bu,ikincisi uyguladığımız tedavilerle saç hacim kazanır dolayısıyla kafadaki açıklık ve seyreklikler bu şekilde de kapanabilir,ama mutlaka gelişmeleri foto ile takip etmek gerekir yoksa çıplak gözle her gün hatta günde bir kaç kez aynı noktaları gözlemlediğimiz için gelişme olsa bile anlayamayız.

saçım ıslakken komple parmak uçlarımla hassas dokunuş yapıyorum elime sert kıllar geliyor sizdede oluyormu böyle?

darkll
14.05.2015, 19:34
benimde kafamı kurcalıyo bu soru.
tedaviler geç etki ettiğinde çoğu kişi çıkan veya güçlenen saçlara alıştığı için bir faydası yok diye bırakıyor olabilir.çok önemli bir konu aslında.

bence makine ile tedavi sırasında saçları 3 ayda 1 aynı uzunluğa getirmek ve fotoğraflamak bir çözüm olabilir.

çoğumuz 3 ay bekleyemiyoruzki ondan soruyorum zaten kardeşim .dediğin gibi bunu anlamanın bir yolu olsa tedaviler sürekli olur çoğu kişi birşey anlamadan bırakıyor tedaviyi

furk6n
14.05.2015, 19:39
3 ayda tedaviden çok nadir fayda gören insanlar var. çok kısa bir süre 3 ay.
benim edindiğim izlenim tedavilerde 8. ayda başarı ortaya çıkıyor.proscar ile 2 yıl diye biliyorum yani 2 yıl boyunca olanı bile koruyamamışsan ilaç sende etki etmiyor demek.işin aslı sabır aslında.

darkll
14.05.2015, 19:44
3 ayda tedaviden çok nadir fayda gören insanlar var. çok kısa bir süre 3 ay.
benim edindiğim izlenim tedavilerde 8. ayda başarı ortaya çıkıyor.proscar ile 2 yıl diye biliyorum yani 2 yıl boyunca olanı bile koruyamamışsan ilaç sende etki etmiyor demek.işin aslı sabır aslında.

aynen sabır çok önemli . ayrıyeten şakalarımda tüylerde aiyahlaşma var ve ön bölgede üçgenin ucu öne doğru kayıyor. Bu etkiyi gördüysek tepedede vardır bir şeyler değilmi kardeşim ne düşünüyorsun

furk6n
14.05.2015, 20:00
tedavinde kaçıncı aydasın bilmiyorum ama kendimden örnek vereyim ben proscar ve minoxille saçlarımın çok az gürleşmesini bile 7 ay sonra anladım her hafta fotoğraflıyodum.sitede 3 ayda etki görenler var.tedavi psikolojisi ile bazen objektif bakamıyosun ve hiç etkisi yok deyip umutsuzluğa kapılıyosun.o yüzden sabret derim 6 ay hatta 8 ay dolmadan beklenti içine girme.

darkll
14.05.2015, 20:10
tedavinde kaçıncı aydasın bilmiyorum ama kendimden örnek vereyim ben proscar ve minoxille saçlarımın çok az gürleşmesini bile 7 ay sonra anladım her hafta fotoğraflıyodum.sitede 3 ayda etki görenler var.tedavi psikolojisi ile bazen objektif bakamıyosun ve hiç etkisi yok deyip umutsuzluğa kapılıyosun.o yüzden sabret derim 6 ay hatta 8 ay dolmadan beklenti içine girme.

2 ay dolmaya yakın şampuana diane35 tek tedavim bu.Saç dökülmemi 2-3 gün içinde acayip azalttı.Bekliyoruz bakalım nolacak sonucu

Miracle
14.05.2015, 20:24
2 ay dolmaya yakın şampuana diane35 tek tedavim bu.Saç dökülmemi 2-3 gün içinde acayip azalttı.Bekliyoruz bakalım nolacak sonucu İlk kullanımdan ititibaren 3 gün içindemi yoksa 2 ay sonuna doğrumu azaldı dökülme ?

darkll
14.05.2015, 20:35
İlk kullanımdan ititibaren 3 gün içindemi yoksa 2 ay sonuna doğrumu azaldı dökülme ?

hocam konusunu da açmıştım günlük yıkıyorum ve daha 4. günden itibaren minumua indirdi agresif dökülmemi.Ayrıca kulaküstü ve göğüs kıllarımdada 4 yıldır falan aşırı dökülme war bayağı seyrekleştiler.Artık benim tek çözümüm budur sadece yan etki konusu biraz kafamı kurcaladı hatta mesajda attım size.Sıkıntı yok şu an devam edeceğim bu şekilde.Ama bazı günler sanki artış oluyor dökülmede ama kullanmadığım zamanlarınki gibi değil asla .İyiki başlamışım diyorum.

anl
14.05.2015, 22:37
haydaa dediğin an anlarsın : )

anl
14.05.2015, 22:39
hocam konusunu da açmıştım günlük yıkıyorum ve daha 4. günden itibaren minumua indirdi agresif dökülmemi.Ayrıca kulaküstü ve göğüs kıllarımdada 4 yıldır falan aşırı dökülme war bayağı seyrekleştiler.Artık benim tek çözümüm budur sadece yan etki konusu biraz kafamı kurcaladı hatta mesajda attım size.Sıkıntı yok şu an devam edeceğim bu şekilde.Ama bazı günler sanki artış oluyor dökülmede ama kullanmadığım zamanlarınki gibi değil asla .İyiki başlamışım diyorum.

yahu bi şampuana diane35 harbiden öyle mi etki etti, diğer tedavinin sonucu olmasın o ? eger öyleyse direkt başlayalım yani

pipsqueak
14.05.2015, 22:56
Bende birinden Activelle adlı ilacı (sanırım dianeden daha yüksek dozları) şampuanına kırıp attığını ve çok memnun kaldığını dinlemiştim. Açıkçası şampuan işini düşünmedim. Gerçi kafada ne kadar süre kalıyor ki.. Bilmiyorum.

salt
14.05.2015, 22:57
bende şampuana diane 35 attım normalde miracle kullanıyorum ama denk mi geldi nedir bilmiyorum ama şampuana diane 35 attıktan 3. kullanışımdan sonra dökülme çok azaldı...komili bebek şampuanı kullnıyorum kokusu da süper bu arada....

darkll
14.05.2015, 23:46
yahu bi şampuana diane35 harbiden öyle mi etki etti, diğer tedavinin sonucu olmasın o ? eger öyleyse direkt başlayalım yani

kardeşim antebin adamı yalan söylermi hiç :) Dökülmenin azalmasını istiyorduk şimdi azaldı gürleşmesini istiyoruz insanoğluyuz doymuyoruz :)

darkll
14.05.2015, 23:47
bende şampuana diane 35 attım normalde miracle kullanıyorum ama denk mi geldi nedir bilmiyorum ama şampuana diane 35 attıktan 3. kullanışımdan sonra dökülme çok azaldı...komili bebek şampuanı kullnıyorum kokusu da süper bu arada....

al birde burdan yak :) aynen bendede öyle oldu kardeşim 3. -4. yıkamada farkı gördüm geldim üye olup konuyu açtım

Tıbbiyeli
15.05.2015, 09:35
Şampuan dedigin cok kivamli bisey icinde nasik homojen dagitiyorsunuz ?

muros
15.05.2015, 10:26
Bende etki etmedi 1 hafta kullandım benim dökülmede agresif ama ben tedavide uyguluyorum belki ondandır.

darkll
15.05.2015, 16:11
Şampuan dedigin cok kivamli bisey icinde nasik homojen dagitiyorsunuz ?

il koyduğumda en üste çöktü birazcık su kattım ve bir kola kapağı kadarda minoxil koydum çözünmesine etki eder diye .Her kulllanıştan önce de çalkalayarak kullanıyorum.