PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yağlı saç ve dökülme

ronaldoxx
20.03.2015, 22:39
Esselamün aleyküm değerli site uyeleri, saçlarım 4 numara olup dökülme problemi yaşıyorum. Ama arkadaşlar ense tarafı ve kulak taraflarından da dökülme oluyor pek çok kez şahit oluyorum. Saçlarımı kurularken havluyu ilk olarak 2 yan bôlge ve ense tarafında kuruluyorum 4-5 tel havluda. Tepeden çok az dökülüyor. Ön ve2 kulak üstündeki taraftan dôkülüyor. Elhamdullilah saçlarımda açılma yok ama şu dökülme dursa keşke. Belki genetik dökülme diye proscar atıyorum günde 1mg ne olur ne olmaz diye. Saçlarım tez yağlanmakla beraber dibi full kepek. Ayrıca alnım ve burnum fena halde yağlanıyor. Doktor SD deyip konazol verip yolluyor SD döküyornsaçını diyor, kafaya takma takarsam daha çok dökülürmüş? Sizce doğrumudur? Her gün yıkıyorum. Gün içerisinde saçımı kaşırsam ve ellerimle hırpalarsam 5-15 gibi rakamlarla karşılaşıyorum. Yıkarken de 5-15 kurularken 5-10.. Isırgan tentürü uyguluyorum yağlanma hala devam ediyor. Özgur hocam bunu nasıl kullanacagım detaylı anlatırmısın :) Bu dökülme ve yağlanmayı 0 a çekmek istiyorum ki bence yağlanma durursa dökülmede duracak.
Antep Tıp okuyom dermatoloji olacam inşallah.😊
Soru 1: Sizce Ne zaman saçlarımda azalma olur
Soru 2: Yağlı saç için neler yapabilrim
Soru3: Proscarı(finasterid) bırakmalımıyım (yan etkisi yok)
Dipnot: Babamda da SD var, saç tipimiz falan aynı babamında alnı geniş yaşı 60 saçları mevcut ama azalmış yani yaşa bağlı olarak. Kulak ustleri ense sağlam vertex ve önler de seyrelme var ama 60 yaşına göre baya saçı var.

mrt10
20.03.2015, 23:23
Hocam cok dokuluyor bence ciddiye al, benim sacim uzun sayilcak durumda oldugu halde 3 gunde bir yikiyorum her dus en fazla 3 tel

anl
21.03.2015, 10:17
ve aleyküm selaam

ronaldoxx
21.03.2015, 10:47
10 tel çoksa ölelim biz günde 40 50 tel gidenler var onlar ölsün o zaman

ronaldoxx
21.03.2015, 10:50
Ben bunu 0 lamak niyetindeyim inşallah ama nasıl yapsam bilemiyorum. Bu sebum nasıl gider kafadan acaba miracle kafada tortu bırakıyo onun dışında doğal çözümler arıyorum

mrt10
21.03.2015, 21:37
Merhabalar, miracle losyonu bir bez yardimiyla suzerseniz tortu kalmaz

Miracle
21.03.2015, 22:07
Ben bunu 0 lamak niyetindeyim inşallah ama nasıl yapsam bilemiyorum. Bu sebum nasıl gider kafadan acaba miracle kafada tortu bırakıyo onun dışında doğal çözümler arıyorumBunu sıfırlaman imkansız dökülür çıkar yeterki çıksın dermatoloji okuyacaksın saç döngüsünü incele o zaman daha iyi anlayacaksın. Saçın dökülmesi doğal çok dökülmesi sorun asıl en büyük sorun dökülenin yerine çıkmaması ya da daha zayıf çıkmasıdır bunu asla unutma.

ronaldoxx
22.03.2015, 18:41
Miracle abi şu replicel falan sonuç verirmi sence?

ronaldoxx
22.03.2015, 18:42
Replicel sonuc versede kurtulsak