Sayfa 1/3 123 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Acnelyse yardim.. (şakaklar için keto+azel+acnelyse+dutas karişimi)

Moderatör payitaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Acnelyse yardim.. (şakaklar için keto+azel+acnelyse+dutas karişimi)

Arkadaşlar,
    Daha önce şakaklar veya bazen seyrek yerler için Ketoral +azelderm(ketoralin yarısı kadar)+ 2-3 kapsül dutas sıkıp krem karışımını kullanıyordum...Kıvamı daha akışkan ve daha pratik oluyor ayrı ayrı kremleri kullanmaya göre...Bugün eczaneden birde ACNELYSE Krem aldım..Peki bunuda krem karışımıma katsam bir sıkıntı olur mu,,veya hangi oranlarda katmalıyım,,ketoralin kaçta kaçı kadar katmalıyım,,,,Veya ayrı olarak tek başına her gece mi kullanmalıyım,,
    Acnelyse hakkında bilgisi olanlar bilgi verebilir mi..?? Retionik asittende istifade etmek istediğim için krem karışımıma ilave etmek istiyorum..

filozof
    Guest
    Üstad sukralfatla ilgili yerli sitede okudum keto ve finas çok iyi çalışıyormuş elinde avodart yoksa düşünebilirsin acneleysede retinoik asit oranı tretin kremden daha iyi diye biliyorum retinoik asitin saça etkisini zaten biliyorsunuz üstad.

filozof
    Guest
    bir de malum sitede reetinoik asit krem yani acneleyse olur ve hipokort krem karışımı önerilmiş.

Moderatör payitaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dediklerini inşaallah deneyeceğim üstat,,bana mantıklı geldi bu kombinasyonlar....

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Azaldermin yarısı kadar kat fazlası deriyi soyar.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Son yaptığım formul şöyle hocam benim belki size yardımcı olur:
    1-Bir tüp keto
    2-Bir tüp azel
    3-Bir dekort ampül
    4-2 kutu aldactone
    5-Bir kutu diane
    6-5 adet avodart
    Hapları toz haline getirdikten sonra garnier içinde birkaç saat bekletip macun kıvamına getirdikten sonra kremleri üzerine boca ettim ve bir 15 dk falan homojen bir şekilde karışmasını sağladım,ahşap bir çubuk yardımıyla iyice yoğurdum yani.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Banned
    arkadaşlar bu karışım sadece şakaklar için mi? Saçlı alanlarda da kullanılabiliyor mu?

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ilteris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu karışım sadece şakaklar için mi? Saçlı alanlarda da kullanılabiliyor mu?
    Saçın ön bölgesinden ve şakaklardan saçın altına girmeniz lazım hocam,krem olduğu için saçlı(özellikle uzun saç) alanda yedirmek zor olabiliyor,ben uyguladığım dönemde parmak uçlarıyla nazik hareketlerle bir kısmını ön açıklıktan,bir kısmını da vertexteki açıklıktan tüm kafaya yedirmiş oluyordum.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    arkadaşlar ben keto ve azalderm sürüyorum kafamın tüm bölgesine ama yedirmeden miracle losyonu sürüyorum öyle yediriyorum etkisi azalar mı ?

Ben acnelyseyi göz kararı azeldermin yarısı kadar döküyorum. Ama ne kadar az döksemde krem onun rengini alıyor niyeyse
    Miracle losyon sabah aksam ( 100 ml elseve 2 Aldacton, diane35, allerset hap)

Finasterid 1mg aksam

Yarım ketoral, çeyrek azelderm, biraz ancenelys krem, 3 adet dutas, biraz allerset damla iyice karistirip sabah aksam sakaklara

HP biotin 5mg her akşam

Dermoroller (haftada 2)

Sebamed ve revigen şampuan her ay biri her gün yıkıyorum

Kil maskesi 15 günde 1

Yiyebildiğim kadar kabakçekirdeği, icebildigim kadar yesilcay

Sayfa 1/3 123 SonSon