Sayfa 7/9 İlkİlk ... 56789 SonSon
83 sonuçtan 61 ile 70 arası

Konu: Azelderm ve ketoral losyon yapmak?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Evet, krem çok cıvık olmadıkça ketodan dolayı güzel kuruyor. Benim saçlarımı dolgun bile gösteriyor. Yağlı, seyrek bir görüntüye sebep vermiyor.

Acizane tavsiyem, mümkünse kreme sulu bir şey katmayın. Kullanım ömrünü azaltabilir. Yağ ve dutas ile çok güzel cıvıyor. Okaliptus yağı da çok faydalı emilim için. Kremi çok cıvıtıp su gibi yapmadı, 3-4 gündür kıvamı aynı. Süper!
    Isırgan+yakı otu+sirkeli çayla durulama
    (Yakı otu+nane) çayı (Her gün)
    Ketoral+dutasterid+okaliptus yağlı krem (Gün aşırı) (Çok etkili)

SaçımınDoktoru Üyesi
    ben miracle losyonun krem versiyonunu 40 g ketoral da üstüne 5 adet avadort ve birazcık 2 ml minoxil ekledim karıştırdım hiç cıvıklaşmadı.. umarım minoxili katmam kötü ekilememiştir.
    Konu faradi tarafından (17.02.2015 Saat 09:14 ) değiştirilmiştir.
    07.07.2014- Min+ dut losyon
    05.08.2014- Miracle losyon
    12.08.2014- ketoral-azalderm krem

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya o degil de benim aklima soyle bi sey geldi.Nizoral konazol vs kimyasal olarak cok yogun sampuablar bu yuzden haftada 2 den fazla kullanamiyoruz biz bi ketoral kremi normal sampuana sıksak günlük kullanima uygun ketokonazollu sampuanimiz olur ? olur mu dersiniz

Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya o degil de benim aklima soyle bi sey geldi.Nizoral konazol vs kimyasal olarak cok yogun sampuablar bu yuzden haftada 2 den fazla kullanamiyoruz biz bi ketoral kremi normal sampuana sıksak günlük kullanima uygun ketokonazollu sampuanimiz olur ? olur mu dersiniz
    Bence olur.fakat bukez ketokonazol miktari cok düşük olur bence.birde kremle sampuani homojen karistirmak zor olur.karisimi duzgun yapabilirseniz olabilir.

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sampuana cam terebentin yagı falan atanlar oluyor belki boyle bi yağ ile cıvıklaştırıp atabiliriz karışması için.benim gibi günlük saç yıkayanlar için bi nevi losyon olur

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sizi ketoral+dutas+bitkisel yağlı karışımı yapmak için ne engelliyor anlamıyorum. Saçları yağlı göstermiyor, kolayca yediriliyor, günlük kullanıma uygun, raf ömrü uzun, gayet de etkili olduğuna eminim. Ne istiyonuz??

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Ozgur85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizi ketoral+dutas+bitkisel yağlı karışımı yapmak için ne engelliyor anlamıyorum. Saçları yağlı göstermiyor, kolayca yediriliyor, günlük kullanıma uygun, raf ömrü uzun, gayet de etkili olduğuna eminim. Ne istiyonuz??
    Ben bu karışımı yaptım kullanıyorum. Dutas koymadım yalnız. Ketoral, 1/4 oranında tretin, ısırgan tohumu yağı, kendi yaptığım biber yağı, kabak çekirdeği yağı, okaliptüs yağı ve lavanta yağı ekledim. Yağların hepsinden 1 ml ekledim. Dediğiniz gibi yağlı göstermiyor. Bir ampul de e vitamini ekledim.
    Bephanten ampul de ekliycektim yoktu. Bu bephanten ya da bephantol kremleri eklesek daha etkili olur mu acaba. Emilimleri çok iyi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı teacher Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bu karışımı yaptım kullanıyorum. Dutas koymadım yalnız. Ketoral, 1/4 oranında tretin, ısırgan tohumu yağı, kendi yaptığım biber yağı, kabak çekirdeği yağı, okaliptüs yağı ve lavanta yağı ekledim. Yağların hepsinden 1 ml ekledim. Dediğiniz gibi yağlı göstermiyor. Bir ampul de e vitamini ekledim.
    Bephanten ampul de ekliycektim yoktu. Bu bephanten ya da bephantol kremleri eklesek daha etkili olur mu acaba. Emilimleri çok iyi
    Bence yaptığınız karışım sizin için gayet iyi ve yeterli.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı teacher Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teacher hanım biber yağını nasıl yaptınız,hangi yöntemle elde ettiniz?
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teacher hanım biber yağını nasıl yaptınız,hangi yöntemle elde ettiniz?
    Nette bulduğum bir formül. Cam kavanozda 1 fincan pul biberi 2 fincan zeytinyağına ekledim. Bu kavanozu su dolu tencereye koyup 1 saat kaynattım. Bir gün bekletip süzdüm.

Sayfa 7/9 İlkİlk ... 56789 SonSon