Sayfa 1/4 123 ... SonSon
41 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Finasterid Kalıcı Yanetki Çözüm (Tükiyede İlk)

Hybrid View

miracle
    Guest

Finasterid Kalıcı Yanetki Çözüm (Tükiyede İlk)

Uzun dönem finasterid kullanımıın kalıcı yanetkilerin insanların hayatlarında nasıl kalıcı hasarlar bıraktığını duymayanınız okumayanınız yoktur. Hatta bu konuda yurtdışında bunun için propeciahelp gibi yardımlaşma forumları kuruldu. Şimdi Bu hasarların tamiri için kullanılan bir etkenden bahsetmek istiyorum. Bu etken Mesterolon; kendisi sentetik ve çok güçlü bir DHT olup proviron ticari ismi ile satılmaktadır. Bu tarz yanetkilerle boğuşupta kullananlardan çok olumlu geri dönüşler var ve hatta bazıları aşırı ereksiyondan artan enerjiklikten şikayet bile etmiş. Şimdi İlacın teknik bilgilerini aktarıyorum kullananların geri dönüşlerini bekliyor olacağız.

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ

Farmakodinamik özellikleri
    Proviron, ilerleyen yaşla yapımı yavaş yavaş azalan erkeğin gonad hormonlarının (androgenlerin) açığını karşılar. Vücuda özgü androgenlerin yetersiz veya tamamen eksik olduğu durumlar, Proviron ile tedavi edilebilir. Önerilen dozlarda sperm yapımı etkilenmez. Proviron karaciğer tarafından özellikle iyi tolere edilir.
    Farmakokinetik özellikleri
    Mesterolon, Proviron tabletten tümüyle abzorbe edilir. Tablet alımından 2-3 saat sonra, etken madde ve metabolitleri kanda maksimal düzeylere ulaşır. Kandaki mesterolon konsantrasyonu, yaklaşık olarak fizyolojik testosteron düzeyine tekabül eder. Etken madde hızla metabolize ve elimine edildiğinden, uygulanan günlük doz akümülasyona neden olmaz. Metabolitler, ağırlıklı olarak idrar ile (dozun yakl. %80'i) ve daha az oranda dışkı ile (%20) elimine edilir. Erkekte, mesterolon'dan estrogenik metabolitler oluşmaz.
    ENDİKASYONLARI

• Orta ve ileri yaştaki androgen eksikliğine bağlı şikayetler
    • İşgücünde azalma, kolay yorulma, konsantrasyon gücünün gerilemesi, bellek zayıflığı, libido ve potens bozuklukları, sinirlilik, uyku bozuklukları, depresif durumlar ve genel vejetatif şikayetler gibi androgen eksikliğine bağlı yakınmalar Proviron uygulandığında ya tamamen ortadan kalkar ya da azalır.
    • Potens bozuklukları
    • Androgen eksikliğine bağlı potens bozuklukları Proviron'la düzelir. Diğer nedenler, tek başına ya da ek olarak bir rol oynuyorlarsa, Proviron, diğer tedavi yöntemlerinin desteklenmesi için verilebilir.
    • Hipogonadizm
    • Androgenlere bağımlı organların büyüme, gelişme ve fonksiyonları, Proviron'la uyarılır. Proviron, puberteden önce androgen yetersizliği sonucu geri kalan sekonder cinsel belirtilerin oluşumunu destekler.
    • Puberteden sonra gonad fonksiyonlarının durması sonucu ortaya çıkan eksiklik belirtileri Proviron'la tedavi edilir.
    • Sterilite
    • Oligozoospermi ve Leydig hücresi yetmezliği, sterilitenin nedenleri olabilirler. Proviron'la sperm sayısı ve kalitesi, aynı zamanda ejakulattaki fruktoz konsantrasyonu iyileşir ya da tamamen normalleşir ve böylece döllenme şansı artar.
    KONTRENDİKASYONLARI

Prostat karsinomu, mevcut veya geçirilmiş karaciğer tümörleri. Aktif ya da yardımcı maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlık.
    UYARILAR / ÖNLEMLER

• Androgenler, sağlıklı kişilerde kas yapımını arttırmak veya bedensel işgücünü arttırmak amacıyla uygulanmamalıdır.
    • Proviron sadece erkek hastalar için uygundur.
    • Proviron uygulanması esnasında düzenli prostat muayeneleri önerilir.
    • Proviron'un içerdiğine benzer hormonal maddelerin kullanımı sonucu nadir olgularda iyi huylu, ileri derecede nadir olgularda da ciddi intraabdominal kanamalara sebep olabilecek karaciğer tümörleri gözlemlenmiştir.Şiddetli üst batın ağrısı, karaciğer büyüklüğü veya batın içi kanama belirtileri söz konusu olduğunda, bir karaciğer tümörü ayırıcı tanıda göz önüne alınmalıdır.
    YAN ETKİLER / ADVERS ETKİLER

Nadir olarak, sık ve uzun süreli ereksiyonlar görüldüğünde doz azaltılmalı veya tedavi sonlandırılmalıdır.
    Beklenmeyen bir etki görüldüğünde doktorunuza başvurunuz.
    KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU

• Tabletler çiğnenmeden ve bir miktar sıvı ile alınmalıdır.
    • Aşağıdaki dozlar önerilmektedir:
    • Orta ve ileri yaştaki androgen eksikliğine bağlı şikayetler ve potens bozuklukları
    • Tedavi başlangıcında, günde 3 defa 1 tablet Proviron.
    • Arzu edilen iyileşme sağlandıktan sonra doz azaltılabilir.
    • Tedaviye günde 1-2 defa 1 tablet Proviron ile devam edilir.
    • Şikayet veya rahatsızlığın tür ve şiddetine bağlı olarak, hastanın kişisel gereksinimi gözönünde tutularak doz ayarlanır. En az birkaç ay süren sürekli tedavi tavsiye edilir.
    • Hipogonadizmde sürekli bir tedavi gereklidir.
    • Sekonder cinsiyet özelliklerinin oluşması için günde 3 defa 1 - 2 tablet Proviron, aylar boyunca verilir.
    • İdame dozu genellikle günde 2 - 3 defa 1 tablettir.
    • Sterilitede, sperm sayısının ve kalitesinin iyileştirilmesinde.
    Bir spermiyogenez siklusu boyunca, yani yaklaşık 90 gün, günde 2 - 3 defa 1 tablet Proviron. Eğer gerekiyorsa, kürler birkaç haftalık aradan sonra tekrarlanmalıdır.
    Postpubertal Leydig hücre yetmezliğinde ejakülattaki fruktoz konsantrasyonunu artırmak amacıyla : Birkaç ay boyunca günde 2 defa 1 tablet Proviron uygulanır.
    DOZ AŞIMI

İlacın bir kez verilmesiyle yapılan akut toksisite çalışmaları Proviron'un non-toksik olarak sınıflandırılabileceğini göstermiştir. Tedavi için gereken dozun, uygunsuz olarak bir çok defa alınmasını takiben bile herhangi bir toksisite riski beklenmemektedir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    biraz sacma olucak ama finas la bunu beraber alsak ne olur

Alıntı eco Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biraz sacma olucak ama finas la bunu beraber alsak ne olur
    finasın etkiyi nötrler ama oral bunu alıp topikalde antiandrojen finas ile olur. Zaten topikalde yanetki oranı düşük.
    Konu Miracle tarafından (06.11.2014 Saat 09:27 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    bu ilacı devamlı almak mı gerekıyor yoksa bır sure aldıktan sonra toparlıyordu vucut ?

Alıntı aleko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu ilacı devamlı almak mı gerekıyor yoksa bır sure aldıktan sonra toparlıyordu vucut ?
    Bu konuda hasarın ve rahatsızlığın durumuna göre hekim denetimi altında ilaç kullanımı daha uygun olur. Bu ilaç çok etkili ama sorun yaşamadan kullanmamak gerekli.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Finasteride'in yıkıcı etkilerini bir buçuk iki sene yaşamış ve bu dönemde propeciahelp'de fazlasıyla zaman geçirmiş biri olarak, böyle bir problemle karşılaşan kişilere "bu ilaç sorununuzu çözecek" şekline kesin yargılarla tavsiyeler vermeyi oldukça yanlış buluyorum. Proviron sorununuzu çözmeyeceği gibi hormon dengenizde sıkıntılara yol açabilir. Propeciahelp'de aklınıza gelebilecek birçok hormon ilacını doktor gözetiminde kullanmasına rağmen bir sonuç alamayan insanlar vardı. Proviron'u alıp iki dün yüksek DHT ile gezersiniz, üçüncü gün bir bakmışsınız daha kötü olmuşsunuz. Tehlikeli yerlerde geziyorsunuz. Sorun yaşayıp kullanmayı planlayan arkadaşlara belirteyim.

Alıntı Dr.Oetker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Finasteride'in yıkıcı etkilerini bir buçuk iki sene yaşamış ve bu dönemde propeciahelp'de fazlasıyla zaman geçirmiş biri olarak, böyle bir problemle karşılaşan kişilere "bu ilaç sorununuzu çözecek" şekline kesin yargılarla tavsiyeler vermeyi oldukça yanlış buluyorum. Proviron sorununuzu çözmeyeceği gibi hormon dengenizde sıkıntılara yol açabilir. Propeciahelp'de aklınıza gelebilecek birçok hormon ilacını doktor gözetiminde kullanmasına rağmen bir sonuç alamayan insanlar vardı. Proviron'u alıp iki dün yüksek DHT ile gezersiniz, üçüncü gün bir bakmışsınız daha kötü olmuşsunuz. Tehlikeli yerlerde geziyorsunuz. Sorun yaşayıp kullanmayı planlayan arkadaşlara belirteyim.
    Sonuç alanlarda oldu değil mi ? Sırf siz sonuç alamadınız ya da bir başkası sonuç alamadı diye potansiyel tedaviden bahsetmeyelim mi ? İnsanlara alternatif belirtneyelim mi ? Neden yıkıcı etki yaşadığınız finasteridi onaylayan ya da satan mercilere tehlikeli sular uyarısı yapmadınız ? Felaket tellalığı yapmayın varsa bir katkınız onu paylaşınız. Burası ne hastane ne de eczane ne kimseye ilaç reçetesi yazılıyor nede ilaç satılıyor...
    Konu Miracle tarafından (06.11.2014 Saat 09:26 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kimse burada tavsiye edildi diye hemen bu ilaca başlamaz. Ama bu ilacın ismini doktoruna söyler ve kullanmam uygun olur mu der. Doktora danışmak için çok güzel bir tavsiye.. Çünkü her doktorun hatırına her ilaç gelmeyebiliyor ya da özen göstermeyip hastasını gönderebiliyor,vs.
    Isırgan+yakı otu+sirkeli çayla durulama
    (Yakı otu+nane) çayı (Her gün)
    Ketoral+dutasterid+okaliptus yağlı krem (Gün aşırı) (Çok etkili)

Merak ettigim birsey var. Bu finasteride'in yikici etkileri daha sonra kayboldu mu aydinlatabilir misin lutfen? Surec nasil isledi acaba.

Bu felaket tellalı muamelesini zamanında başka bir forumdaki başka bir üyeye de yapmışlardı, ki uyarılarında gayet haklıydı. Burda niyetim kimsenin tedavisine engel olmak değil. Dileyen sizin tavsiyenizle ilacı kullanabileceği gibi, dileyen de benim yorumumu okuyarak bu fikri tekrar bir süzgeçten geçirebilir. Yaşadığım tecrübelerden ve kendi fikrimden bahsediyorum sadece. Forumların amacının da bu olduğunun kanaatindeyim.

@Miracle

"Sırf siz sonuç alamadınız ya da bir başkası sonuç alamadı diye potansiyel tedaviden bahsetmeyelim mi ?" demişsiniz;

Ben bu ilacı kullanmadım. Hatta ilk önce gidip satın almış ve daha sonra kullanmaktan vazgeçmiş biriyim. Finasteride ile hormon döngüsü ile bir kez oynadıktan sonra tekrar kendi başıma iş yapmayı göze alamadım. Ayrıca propeciahelp'de bu ilacı kullanıp da "kalıcı" bir çözüm elde eden tek bir insan görmedim ben. Geçici olarak yarar sağlayanlar vardı evet, ama uzun dönemli olarak kimse evet bu benim sorunumu çözdü diyemedi. Durumum yavaş yavaş düzelmeye başlayıp sonra etkiler tamamen ortadan kalkınca bir daha da uğramadım o siteye. O dönemi aklıma bile getirmek istemiyorum. Şu an tedavide ne gibi bir ilerleme sağladılar bilmiyorum. Takip etmiyorum dediğim gibi. En son İtalya'da, yan etki görenlerden birinin içinde olduğu bir araştırma grubu üniversitede konuyla ilgili çalışmalar yapıyorlardı. Ne sonuca ulaştılar bilmiyorum. Bildiğim tek şey bu ilaç dahil birçok hormon ilacını doktor kontrolünde kullandığı halde sonuca ulaşamayan bir dolu insanın olduğu.
    Burda yanlış olduğunu düşündüğüm şey "yan etkiye çözüm. türkiye'de tek" gibi kesin sonuç verecekmiş gibi ifadeler kullanıp konunun yanlış algılanmasına sebebiyet vermek. Yani sorgulamayı bilen insanlar olduğu gibi tam tersi olan insanlar da var. Motor yağı saç çıkartıyormuş desek hadi deneyelim diyecek insanları çok gördüm forumlarda. Hele o yan etkileri çeken birinin kendi çaresizliğine karşı neler yapabileceğini bu durumu yaşamadan bilemeyebilirsiniz. Bu yüzden bu kadar agresif davranmak yerine biraz daha anlayışlı olmanızı şahsen beklerim doğrusu. Dediğim gibi, burada tecrübelerimizi paylaşıyoruz. Varsa bir katkım o da burada kafamıza sarmısak sürmediğimizin bilincini, google'dan bu forumu bulup "yanlış işler yapma ihtimali olan" birilerine anlatmaktan ibaret.

"Neden yıkıcı etki yaşadığınız finasteridi onaylayan ya da satan mercilere tehlikeli sular uyarısı yapmadınız ?"
    Konumuz burada provirondu. Finasteride'den bahsetmiyorum. Finasteride kullanıp hiçbir yan etki görmeden ciddi yarar sağlamış bir dolu insan var. Aksi yönde hiçbir şey belirtmedim. Hitap ettiklerim yan etki görüp de çözüm aramaya çalışanlar. Ayrıca o dönemde ilgili formları doldurup FDA ve MERCK'e internet üzerinden ulaştırmıştım. Bu bilgilendirmeyi onlara da yaptım yani.

@Ozgur85
    "...bu ilacın ismini doktoruna söyler ve kullanmam uygun olur mu der. Doktora danışmak için çok güzel bir tavsiye."

Emin olun hiçbir hekim hastanın tavsiyesiyle hareket etmiyor. Yaptığım dünya kadar araştırmadan sonra hekimlere verdiğim bilgilere, sunduğum o kadar dokümana rağmen hiçbiri bir tedavi başlatmadı. Büyük çoğunluğunun durumdan haberi dahi yok. Gittiğim bir doktor "muhtemelen konu hakkında benden fazla bilgi sahibisin" dahi demişti bir keresinde. Bilgisi olan bile hiç yanaşmadı tedaviye. Endokrin sistem gibi kontrolü sağlamanın zor olduğu bir sisteme, bilgilerinin olmadığı bir konuda ilaç tedavisi uygulamak hem doktor hem de hasta açısından sorun arz ediyor.

Sayfa 1/4 123 ... SonSon