Sayfa 1/4 123 ... SonSon
38 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bikalutamid yerine flutamid losyon

SaçımınDoktoru Üyesi eplerenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Lightbulb Bikalutamid yerine flutamid losyon

merhaba arkadaşlar. tedavisine topikal anti androjenler eklemek isteyenler bikalutamid yerine flutamid ekleyebilirler. aynı etkiyi göstererek ( pür androjen reseptör antagonistler) flutamid preparatları hem mg olarak daha fazla hem de fiyat olarak neredeyse yarı fiyata. bu arada spiro mixt antagonistmiş yani doza göre bazen agonist bazen antagonist etki edebiliyor o yüzden dozu çok artırmak çok fayda almak anlamına gelmeyebilir bu konuda biraz daha geniş araştırmamız lazım. ancak flutamid ve bikalutamid pür antagonist. yani kişiye göre doz ayarlandıktan sonra ters etki elde etme ihtimali neredeyse yok. belki de spiro prospektüsünde yazan saç dökme etkisi bu mixt antagonist etkidendir.. haydi hep birlikte daha fazla yoğunlaşmaya. bu konuyu ihmal etmeyelim..

filozof
    Guest
    Bicalutamidde yan etki daha az ama flutamidde molekul kucuk daha iyi etki edecektir diye dusunuyorum flutamid bnm denemek istedigim etkenlerden ama simdi sukralfatla ilgileniyorum sonuc olmazsa bnu deneyecegim guzel konu.

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Flutamid eczanelerde falan rahat bulunan bi ilac mi

filozof
    Guest
    Andraxan var 32 lira lokal kullnimi ile ilgili basarili ilduguna dair calisma o

kudum mol kucuk oldugu icin penetrasyon sorunu yok
    Konu filozof tarafından (06.02.2015 Saat 08:43 ) değiştirilmiştir.

Alıntı eplerenon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar. tedavisine topikal anti androjenler eklemek isteyenler bikalutamid yerine flutamid ekleyebilirler. aynı etkiyi göstererek ( pür androjen reseptör antagonistler) flutamid preparatları hem mg olarak daha fazla hem de fiyat olarak neredeyse yarı fiyata. bu arada spiro mixt antagonistmiş yani doza göre bazen agonist bazen antagonist etki edebiliyor o yüzden dozu çok artırmak çok fayda almak anlamına gelmeyebilir bu konuda biraz daha geniş araştırmamız lazım. ancak flutamid ve bikalutamid pür antagonist. yani kişiye göre doz ayarlandıktan sonra ters etki elde etme ihtimali neredeyse yok. belki de spiro prospektüsünde yazan saç dökme etkisi bu mixt antagonist etkidendir.. haydi hep birlikte daha fazla yoğunlaşmaya. bu konuyu ihmal etmeyelim..
    Bicalutamid yan etkisi daha azdır flutamidden 4 kez daha güçlü bir antiandrojendir ilk kremini yaptığımda bunları göz önüne almıştım.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

800 g/mol e kadar olan moleküller ciltten kolaylıkla geçerler. 800 üstüde geçerler kolaylık derecesi değişir sadece bu molekül büyüklüğü bizim ana sorunumuz değil.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

SaçımınDoktoru Üyesi eplerenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yanetkiler sistemik kullanımla ilgili çalışmadakiler sanırım. topikalde aralarında çok fark yoktur belki de. zaten diğer losyonlarda olduğu gibi topikalde kullandığımız losyonların kana geçme oranları çok düşük. yanetki fikrimce olmaz lokal irritasyonlar dışında tabii

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dut-Fin=Bika-Flu

Dut finden, bika flutamiden daha güçlü
    Yarılanma sürsesi dut 5 hafta, bikalutamidin 1 hafta, flutamid ve fin ise 5-6 saat civarı.
    Yan etki konusunda bika flutamidin çok önünde, dut-fin arasında da dutun yan etkileri daha az.(een azından benim gördüğüm kadarıyla)
    Molekül ağırlıkları; Dut:528, Fin:372, Bika:430, Flu:276

Dut-fin losyon hakkında söylediklerim aynını tekrar söylüyorum.

Daha güçlüsü ve daha iyisi varken neden diğeriyle losyon yapılmaya çalışılır.

Fin ve Flu tek avantajları daha ucuz olmaları onun dışında hiçbir avantajları yok.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dut-Fin=Bika-Flu

Dut finden, bika flutamiden daha güçlü
    Yarılanma sürsesi dut 5 hafta, bikalutamidin 1 hafta, flutamid ve fin ise 5-6 saat civarı.
    Yan etki konusunda bika flutamidin çok önünde, dut-fin arasında da dutun yan etkileri daha az.(een azından benim gördüğüm kadarıyla)
    Molekül ağırlıkları; Dut:528, Fin:372, Bika:430, Flu:276

Dut-fin losyon hakkında söylediklerim aynını tekrar söylüyorum.

Daha güçlüsü ve daha iyisi varken neden diğeriyle losyon yapılmaya çalışılır.

Fin ve Flu tek avantajları daha ucuz olmaları onun dışında hiçbir avantajları yok.
    Bir ince nüans finasterid saç folikülündeki aktif ar tip 2 yi inhibe diyor dutasta bunu yapıyor ve tip 1 folikülde yer almıyor. Dutasterid tip 2 yi ne kadar bloke ediyor finas ne kadar ediyor bunu net bir verisi yok elimizde açıkcası hiç araştırmadım da.

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Flunun agirligi cok hoş yalniz

Sayfa 1/4 123 ... SonSon