Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
38 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Bikalutamid yerine flutamid losyon

filozof
    Guest
    hem pubmed hem başka siteler üstad

Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz bu mol olayına ne taktınız yahu )

Her gün kullandığınız ketakonazulun mol ağırlığı 530, CA 410, spiro 416

Mol ağırlığı o kadar da önemli değil emilim için.
    Bende bu örneği verecektim sen yazmışsın tesadüfe bak.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Birde flutamid etkenli ilaç yok Türkiyede.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

filozof
    Guest
    Andraxan var üstad 32 lira
    Konu filozof tarafından (15.02.2015 Saat 22:52 ) değiştirilmiştir.

filozof
    Guest
    Perkütan absorpsiyonu etkileyen faktörler
    Her ne kadar derinin geçirgenliği az ise de lipofılik özellikte olan ve molekül ağırlığı 300-
    800 Dalton arasında bulunan maddeler deriden daha iyi absorbe olabilmektedir.

filozof
    Guest
    Deriden geçiş mekanizması
    Memeli hücre membranı, makromoleküler yapıdaki bileşikler ve diğer bir çok polar
    madde için bir bariyerdir. Ancak su ve küçük hidrofobik moleküller için kısmen permeabl bir
    zar özelliği gösterir. Bir çok farmakolojik öneme sahip molekül veya ilaç hücre membranından
    kolaylıkla geçemez. Moleküller hücre membranını farklı transport mekanizmaları ile geçerler.
    İlaçların transepidermal geçişleri temel 4 farklı transport sistemi ile gerçekleşir. Bunlar sırası
    ile;
    • Pasif transport,
    • Aktif transport,
    • Endositozis,
    • Transsitozis'dir.
    Küçük çaplı ve noniyonik moleküller pasif transportla geçerler. İlacın membran
    tabakalarından geçiş hızı ilacın molekül büyüklüğüne ve ilacın lipid tabakalarındaki
    çözünürlüğüne bağlıdır. Genellikle çok küçük çaplı moleküller ve çok hidrofobik moleküller
    çok hızlı bir şekilde lipid tabakaları geçerler.
    İyonik ve polar bileşikler aktif transportla ve
    makromoleküller de endositozis veya transsitosiz yolu ile hücre membranını geçerler. Bir
    maddenin pasif difüzyonu konsantrasyon gradienti ile gerçekleşirken, aktif transport,
    konsantrasyon gradientine karşı gelişen bir olaydır. Makromoleküllerin hücre membranını
    geçişi endositozis veya transsitozis yolu ile gerçekleşir. Endositozisde makromolekülün etrafı,
    hücre membranı ile çevrilir. Bu moleküller, daha sonra hücrelerin lizozomal enzimleri ile
    parçalanır. Transsitozisde makromolekül epitel hücrelerinin yüzeyindeki reseptörlere bağlanır,
    daha sonra reseptör makromolekül kompleksi taşıyıcı içinde birleşir ve hücre içine taşınır. Bu
    kompleks endozomlarda bozulmadan kalır ve taşıyıcı sistemler içine tekrar alınır (18,24)

Alıntı filozof Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Andraxan var üstad 32 lira
    o ilaçpedia da filan var ama eczane ve depolarda yok aylar öncesi böyleydi var mı eczaneler de sorabildin mi ?

filozof
    Guest
    bende yeni soracaktım Üstad bu kötü oldu.

filozof
    Guest
    bir proje daha öldü

SaçımınDoktoru Üyesi eplerenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam bulunduğunuz il ve ilaç adını yazın hangi eczanelerde olduğu çıkar. o kadar zor bulunan bir ilaç değil. en kötü yakınızdaki eczaneye sorun en geç 1-2 gün içinde getirtirler. onko ecza üretiyor ilacı sanırım fena firma sayılmaz. ben henüz başlayamadım karışıma. topikallere yaklaşık 2-3 haftadır ara vermiştim. 2-3 gündür min-duta başladım acayip dökülme yaptı sanırım minoxu sonsuza dek bırakacağım götürdüklerinin onda birini getirmedi . yarın fırsat bulup alırsam flu losyona başlayacağım.
    Konu eplerenon tarafından (16.02.2015 Saat 18:21 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon