Sayfa 1/4 123 ... SonSon
33 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saç Beyazlaması ve Çözüm

miracle
    Guest

Saç Beyazlaması ve Çözüm

Saç Beyazlaması çok büyük bir saç problemi olarak görülmese de aslında bu durumun kozmetik etkilerini baskılamaya çalışan insanlar hiçte az değil. Saç Beyazlaması aslında teknik olarak yanlış bir tabirse de bu şekilde kullanılageldiği için tanımlama için başkla birkelimemiz yok. Aslında olan saçın beyazlaması değildir gerçekte saç tüpünün içinin boşalmasıdır. Saçlarımıza rengini veren pigmentler saç tüpü içine basılır ve bir kavanoz içindeki renkli bilyeler gibi hangi renkse saçada o rengi vermektedir. Yaş ilerledikçe genetik saatimizinde devreye girmesiyle bu pigment üretimi azalmakta ve böylece saç tüpü saydamlaşmakta, artık saydamlaşan saç içinden geçen ışığında tamamen yansıması ile beyaz görünmektedir. Buna örnek olarak şeffaf kar tanesini verebiliriz. Zira kar tanesi de tamamen şeffaf olduğu halde ışığın kırılması sebebiyle beyaz görünmektedir.

Sorunun çözümü ise şuan sadece doğal yöntemlerle yapılabilmektedir. Bunlardan en önemlisini Türk asılllı Ünlü Amerikalı doktor Mehmet ÖZ açıklamıştır. Mehmet ÖZ kısaca, saç beyazlamasına saç kökünde yıllar geçtikçe stres kimyasallar vb faktörlerle saçta hidrojen peroksit birikimi olduğunu belirterek chlorella adlı yeşil algler grubundaki bi çeşit organizmanın bunu engelleyerek tekar pigment üretimine yardımcı olacağını belirtmiştir.Chlorella hapları piyasada halihazırda satılmaktadır.

Türk Diyetisyen Mehmet SARAÇ ise her gün bir çay kaşığı çörek otu ile bu sorunun tersine döndürülebileceğini belirterek bir başka alternatif ileri dürmüştür.

Son olarak Sarmısağın taze olarak tüketilmesi geleneksel olarak kullanılan en yaygın çözüm olarak bilinmektedir.

Not : yukarıda belirttiğim hususlar yalnızca uzman kişi yorumlarına dayanmaktadır chlorella canlısından elde edilen ürünler işe yaramayabilir yahut sizi tatmin etmeyebilir
    Konu Miracle tarafından (06.07.2017 Saat 10:24 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    sarmısak ve zeytınyagı cok tavsıyeler arasında

Özellikle sarmısak tavsiyesi çok fazla

Moderatör
    Sarımsak zeytinyagının kokusu çok baskın tecrübeyle sabit

15 gündür kullanıyorum, çörekotu yağı saça haftada 4 kez sürülerek 30 dak boneyle kapatılarak bir ayda saçta kumrallaşma veya kına rengi sornasında birkaç ay içinde tam anlamıyla siyahlamış saçlar,ben başladım,40 yaşında birisi saçları siyahladığını iddia etti.6 aylık kullanımda tam anlamıyla simsiyah olduğunu ifade etti.

Ayrıca 2 gündür başladım ceviz yağı veya ceviz kabuğu kaynatılarak yapıan kür... inş etki görürsem yazacam
    Konu Yuzarsif tarafından (17.10.2014 Saat 00:59 ) değiştirilmiştir.

çörek ötunun yağını değilde püresini sürsek daha iyi olmaz mı?

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şems Aslan;

KALANCHOE ÇİÇEĞİ VE İNCİR MASKESİ İLE SAÇ BEYAZLAMASINA SON

Videosunu buradan izleyebilirsiniz,bana mantıklı geldi.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

chlorella işe yarıyor arkadaşlar güzel ve kanıtlı bir çözümümüz olacak gibi biraz daha bekleyeyim bakalım.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

erken yaşta saçları beyazlayanlar kolesterollerini ölçtürsünler. altından yüksek kolesterol çıkabiliyor. ilginç değil mi?

saç dökülmesini engellediği söylentilerinden dolayı çörekotunu yaklaşık 7 ay boyunca tükettim (tadı artık acı gelmiyor) 100ml yağını kullandım. saça canlılık verdiğini düşünüyorum ancak çok fazla beyaz olmamasına rağmen var olan artışı engellemedi.

sıkça duyduğum beyaz saç dökülmez diye süregelmiş batıl bir inanç var?

Sayfa 1/4 123 ... SonSon