10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Erkek tipi dökülme için şampuan

Yeni Üye

Erkek tipi dökülme için şampuan

Selâmün aleyküm benim saçımın sakaklarda acilma vardi ve eczanede mineaderm diye bi sampuan ve losyon verdiler sampuani aldim ama 1 haftayı geçti kullanmaya baslayali saclarimin daha fazla döküldugunu hissediyorum bana onerebileceginiz bi sac dökülmesine karşı sampuan varmi miracle losyona baslicam onunla birlikte kullanacagim saçlarımı yaglandirmayacak şimdiden teşekkür ederim

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sebamed ve dermoday gayet iyi. İkisini de kullandım tavsiye ederim. Onun dışında konazol ya da nizorali de kullanabilirsin çok sık olmamak kaydıyla.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EnesTk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selâmün aleyküm benim saçımın sakaklarda acilma vardi ve eczanede mineaderm diye bi sampuan ve losyon verdiler sampuani aldim ama 1 haftayı geçti kullanmaya baslayali saclarimin daha fazla döküldugunu hissediyorum bana onerebileceginiz bi sac dökülmesine karşı sampuan varmi miracle losyona baslicam onunla birlikte kullanacagim saçlarımı yaglandirmayacak şimdiden teşekkür ederim
    Oncelikle şunu söyleyeyim dostum.Saç dökülmesini herhangi bir sampuanin durdurmasini falan asla bekleme. Bu piyasadaki en kral sampuan için bile geçerli. Şu ticari çakalliklarin döndüğü ortamda, kafaya zararli kimyasallar içermeyen, temizlemeyi gerçek manada sağlayabilecek bir sampuan bulursak öpüp başımıza koyalım.
    Losyonlar zaten dökülmeyi hallediyor Allahin izniyle. Örneğin ben konazolu çok sık kullanma gibi bir hataya düştüm zamanında. saçlarım resmen cansız süpürge Püskülü gibi olmuştu. Onu kullanacaksan dahi en az 3-4 günde bir kullanmalisin. Sebamed ve dermoday invincibleın dediği gibi başarılı şampuanlar. Öyle mineaderm'e falan hele hiç güvenme.
    Dedigim gibi ana mesele olan kafayı hakkıyla temizleme işini gerceklestirsin bi sampuan, başka hicbir şeye gerek yok
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

SaçımınDoktoru Üyesi
    İyi şampuan saç dökülmesini azaltıyor. Bunu kimse inkar edemez. Nizoral iyidir, haftada 2 kez. Bununla birlikte Tresan ısırgan özlü şampuandan al, içine 1 kapak çam terebentin uçucu yağından koy. Çalkala. Sıvı gibi olacak ama merak etme, güzel köpürüyor ve iyi işe yarıyor.
    Isırgan+yakı otu+sirkeli çayla durulama
    (Yakı otu+nane) çayı (Her gün)
    Ketoral+dutasterid+okaliptus yağlı krem (Gün aşırı) (Çok etkili)

SaçımınDoktoru Üyesi
    ozgur85 tresana para vermeye deger mi sizce duzenli kullandiniz mi yoksa herhangi bir bitkisel sampunan+cam terebentin ideal mi

Genetik Saç dökülmesine ennnn kral benim diyen şampuanın etkisi bile %2yi geçmez.Bunu saçtan anlıyorum diyen kimse inkar edemez. 5senede tüm saçı dokulecek olan birisi, en baba şampuanı tek başına kullansin 5 sene boyunca.Kel kalacagi günü 1 ay bile geciktiremez. Genetik dökülme olayında en kesin konu budur

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genetik Saç dökülmesine ennnn kral benim diyen şampuanın etkisi bile %2yi geçmez.Bunu saçtan anlıyorum diyen kimse inkar edemez. 5senede tüm saçı dokulecek olan birisi, en baba şampuanı tek başına kullansin 5 sene boyunca.Kel kalacagi günü 1 ay bile geciktiremez. Genetik dökülme olayında en kesin konu budur
    zenagen sampuana 120 tl bayilmstm hc bir ise yaramyor karbonatli su bin kat iyi emim ol anilin dediklerne katiliyorum cunku 14 yillik br tecrubem var

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bencede oyle sampuani kestim ben dogal sabunlarla yikiyorum yalniz cam terebentinin farkli bir kivami var sampuana karistirinca saci daha arindirilmis ve dolgun gorundurdugune inaniyorum ya da sacimin guzel oldugu donemlerde bunu kullandigimdan oyle saniyorumdur. sirf bu yuzden arada kullanmak istiyorum.

Alıntı avsen39 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bencede oyle sampuani kestim ben dogal sabunlarla yikiyorum yalniz cam terebentinin farkli bir kivami var sampuana karistirinca saci daha arindirilmis ve dolgun gorundurdugune inaniyorum ya da sacimin guzel oldugu donemlerde bunu kullandigimdan oyle saniyorumdur. sirf bu yuzden arada kullanmak istiyorum.
    kaliteli bi çam terebentin elbette kullanilabilir çok mantıklı, kafa derisine nefes aldırıyor çünkü

SaçımınDoktoru Üyesi
    bence içerik olarak zengin şampuan kafada 30 dk gibi bekletince saç dökülmesini azaltıyor.en kral şampuanı 5 dk kafada bekleyıp durulsan saç dökülmesını durduramaz.