Sayfa 1/4 123 ... SonSon
37 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 7 aylık mücadelem

Post 7 aylık mücadelem

öncelikle yeni tedaviye başlayacak arkadaşlara iyi şanslar diyerek mücadelemi anlatmaya başlıyorum.

herkes gibi benimde saçlarım dökülmeye başladığında umutsuzca bunun bir çaresi yok deyip içime atmış ve gerek ağlayarak gerek kendimi yalnızlığa iterek bu beladan dolayı hayattan soğumuştum.artık her şey bitmişti, gençlik bitmiş ,aynalara düşman olmuş ve hiç bir şeyi umursamıyordum.17 yaşındaydım liseden mezun olduğum gün eve gelip saçlarımı makineyle üç numaraya vurdum ve şu an dahi etkisinden kurtulamadığım depresyonun 1'inci gününe girmiştim.

saçlarım uzunken sadece şakaklarda ki boşluk belli oluyordu ama kısa kestirince bütün üst bölgenin seyrelmiş olduğunu gördüm.ertesi gün lys ye girdim ve üniversiteyi tabi ki kazanamadım.daha da ağır bir şekilde depresyona battım.doktora filan gitmedim.üstüne aile baskısı ve dershane parası için işe girmiş olmamda cabasıydı.eylül ve ekim aylarında hem markette kasiyerlik yapıyodum hemde dershaneye gidiyodum.iş hayatını da herkes bilir benim gibi saf biri de baya bi ezildi tabi.sonuçta 18 yaşındaydım.iş yerinde saçlar dahada beter bi hale gelmişti,ya babam ya kardeşim derdi şurasıda gitmiş filan milan.

sonra sınav sezonu bitti.bir üniversite tutturduk gittik istediğim bölüm yurtdışında benim puanıma göreydi ve bende yurtdışı tercih ettim.elimde bir bavul birde pasaport 18 yaşında tek başıma yurtdışına çıktım.arkadaşlarla ev tuttuk çok güvendiğim bir arkadaşımın bana ihaneti ile depresyonum dahada ilerledi.

bir arkadaşım bana minoxil vermişti yurtta kalırken ama pahalı olması yüzünden 1 ay kadar kullandım bıraktım.inancım yoktu fayda sağlayacağına.
    1. sınıfta bir gün internette dolaşırken minoxil aklıma geldi.araştırdım fotoğrafları gördüm kullanmaya karar verdim geçen senenin mart ayında kullanmaya başladım fakat yanımda 2 kutu vardı türkiyeye dönmemede 3 ay. genelde günde 1 kere kullandım ve tabi ki fayda etmedi 3 ayda sonuç beklerken dahada kötü oldum haziran ayı civarı bu sitenin bir benzeri vardı orada araştırma yapardım o sitede bildiğiniz üzere saç ekimcilerin reklam alanı olduğundan artık kanaat getirmiştim bu derdin dermanı yok diye.

proscar adında bir ilaçtan bahsediyorlardı.temmuz ayında türkiyeye gittiğim gibi o ilacı aldım ve minoxille beraber kullanmaya başladım.4.-5. ay oldu hala belirgin bir etki yoktu.yani geçen ekim-kasım ayları civarı yine umutsuzluğa düşmüştüm o zamanlar bu site bana umut veriyordu her gün girer herşeyi bilmem kaç kere okurdum sağolsun burda ki arkadaşlar yazdıklarıyla bana psikolojik destek oldular.tedaviyle saçları kurtarmanın bir yolu olduğuna artık inanmaya başladım.ve şimdi mutlu sona adım adım ilerliyorum.

tedavi uygulayacak arkadaşlarada biricik tavsiyem genç olduklarından ötürü benim gibi tez canlılıkla hareket etmesinler.elime ilk minoxil aldığım gün keşke bu siteye rastlasaydım.ben 7 ayda bu sonucu elde ettim ve şuan 1 yıl sonunda ne olucak merak ediyorum o yüzden 7 ay dolmadan tedavilerden sonuç beklemeyin diye tecrübemi aktarıyorum.fotoğraflar aylık olarak sıraya konulmuş halde.

mart :minoxile başladım.günde 1
    Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  mart.jpg
Görüntüleme: 752
Büyüklüğü:  115.8 KB (Kilobyte)
ID:	1625
    mayıs

Resmin ismi:  mayıs (39).jpg
Görüntüleme: 744
Büyüklüğü:  361.8 KB (Kilobyte)
ID:	1626
    haziran

Resmin ismi:  haziran (37).jpg
Görüntüleme: 726
Büyüklüğü:  257.2 KB (Kilobyte)
ID:	1627
    temmuz 1 proscara başladım.

Resmin ismi:  haziran (10).jpg
Görüntüleme: 705
Büyüklüğü:  242.9 KB (Kilobyte)
ID:	1628
    ekim

Resmin ismi:  ekim mix (127).jpg
Görüntüleme: 706
Büyüklüğü:  303.3 KB (Kilobyte)
ID:	1629
    26 ekim

Resmin ismi:  26ekim (5).jpg
Görüntüleme: 693
Büyüklüğü:  296.6 KB (Kilobyte)
ID:	1630
    4 kasım

Resmin ismi:  4kasım (25).jpg
Görüntüleme: 691
Büyüklüğü:  411.1 KB (Kilobyte)
ID:	1632
    5 aralık

Resmin ismi:  5aralık (8).jpg
Görüntüleme: 676
Büyüklüğü:  300.7 KB (Kilobyte)
ID:	1633
    8 aralık

Resmin ismi:  8aralık (2).jpg
Görüntüleme: 683
Büyüklüğü:  245.1 KB (Kilobyte)
ID:	1634
    27 ocak

Resmin ismi:  27ocak (6).jpg
Görüntüleme: 729
Büyüklüğü:  268.6 KB (Kilobyte)
ID:	1635

dert ortağı olduğunuz için okuyan okumayan bütün siteye teşekkür ederim.yeni tedaviye başlayanlar özelden soru sorabilir.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi 27kasım (18).jpg‎   27ocak (9).jpg‎  
    Konu furk6n tarafından (28.01.2015 Saat 12:16 ) değiştirilmiştir.
    Proscar 1/3
    Minoxil
    Konazol
    Azelderm(şakaklara)

minoxil kutusuna 10 adet aldactone, 11 adet dıane 35, dove krem ve su ekledim.(günde 1 kere-5 fıs)Başlangıç :8 şubat

Baya kapanmış saçlar. 3-4 ay daha devam etsen iyice toparlayacaksın sanırım. Bu arada klasik olacak ama; Proscar'dan yan etki gördün mü bariz?

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hikayenizi içtenlikle paylaştığınız için teşekkürler. Dökülme şeklimiz aynı. Son fotoğraflar bugüne aitse gerçekten güzel sonuç almışsınız. Umarım devamı gelir.
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)

teşekkürler. 1 yılın sonunda umarım daha iyi olacaktır.fotoğrafları tarihlerine göre sırayla koydum.
    Proscar 1/3
    Minoxil
    Konazol
    Azelderm(şakaklara)

minoxil kutusuna 10 adet aldactone, 11 adet dıane 35, dove krem ve su ekledim.(günde 1 kere-5 fıs)Başlangıç :8 şubat

proscardan yan etki görmedim bırakmayıda tatmin edici bir tedavi bulunana kadar düşünmüyorum.
    Proscar 1/3
    Minoxil
    Konazol
    Azelderm(şakaklara)

Proscarın yanına Miracle losyonda eklesene. O zaman iyice coşacaktır saçlar. Ayrıca umutsuzluğa kapılmanın bir anlamı yok. Tedaviler eskisi kadar kıt değil.

maalesef yurtdışındayım mıracle losyonu bende çok yapmak istiyorum ama burda o ilaçlar yok bulduklarımdan mesela bir dutasterid 100 liraya tekabül ediyor artık yaz gelince tedaviye ekleyeceğiz inşallah.
    Proscar 1/3
    Minoxil
    Konazol
    Azelderm(şakaklara)

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşim minoxa dutas katsan ap ayrı bir sinerji yakaliyorsun.daha etkili oldugu bariz belli zaten alınan sonuçlardan..
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Alıntı furk6n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maalesef yurtdışındayım mıracle losyonu bende çok yapmak istiyorum ama burda o ilaçlar yok bulduklarımdan mesela bir dutasterid 100 liraya tekabül ediyor artık yaz gelince tedaviye ekleyeceğiz inşallah.
    KKTC'de de çok pahalı. 72 liraya aldım ben de. Dutasterid almadan sadece jenerik losyonu yapabilirsin. Eminim aynı içerikte alternatifleri vardır.

SaçımınDoktoru Üyesi
    45 tl sanirim türkiye satis fiyati dutas in
    almanyada 85 euro ayni dozaj ayni paket
    türkiyenin kiymetini bilin beyler

Sayfa 1/4 123 ... SonSon