Sayfa 1/3 123 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Şaşırtıcı ısırgan otu deneyimim

SaçımınDoktoru Üyesi

Şaşırtıcı ısırgan otu deneyimim

Isırgan otunu ne zamandır denemeyi düşünüyordum. Nihayet aktardan kuru ısırgan otu alıp kullanmaya başladım. Yaklaşık iki hafta oldu.

Hazırlama şekli: Bir avuç ısırganı kaynar suda 10 dk. demleyip süzüyorum. Spreyli bir şişeye doldurup buzdolabında saklıyorum. Her defasında taze yapmaya üşeniyorum. Bu suyu bitene kadar kullanıyorum. (İlk yaptığım yeni bitti.)

Kullanma şekli: Sadece akşamları kullanıyorum. Akşam sürdüğüm losyonum kuruyunca saçlarımı tekrar nemlendirmek için sürüyorum biraz bolca kullanıyorum

Etkisi: Losyonuma uzun süredir aldacton eklemiyorum. Androcur ve diane ile yapıyorum. Bu süreçte yağlanmayı engelleyen şeyin aldacton olduğunu anladım. Çünkü aldactonsuz olunca yağlanma azalmakla beraber tamamen engellenmiyor. Yani bende öyle oldu.
    Isırganla ilgisine gelecek olursak, tedavime bunu eklediğimden beri saçlarım yine yağlanmıyor. Agresif bir saç dökülmem yoktu ama beni rahatsız etmeyen tek tük dökülme oluyordu. Isırgan kullanmaya başlayalı saç dökülmesi yok denecek kadar azaldı. Bunun yanında saçlarıma çok güzel bir yumuşaklık ve hacim sağlıyor. Gerçi yıkayınca o sağladığı hacim gidiyor ama sorun değil zaten her gün kullanıyorum
    Bu arada köklerini bulamadığım için yapraklarıyla tentür yaptım. Henüz kullanıma hazır değil kullanınca onunla ilgili deneyimimi de paylaşırım.

miracle losyonu kullandıktan 5 dk sonra emilimi arttırmak için tresan losyonla nemlendiriyorum. Miracle losyon da diğer losyonda bitmek üzere. yeni hazırlayacağım miracle losyonla birlikte sadece su mu kullansam diye düşünüyordum. Bu konu çok iyi fikir verdi

Losyonu 1-2 haftalık azar azar yapmayı düşünüyorum 3 haftadan sonra etkisi oldukça azalıyor. ısırganı da her defasında uğraşmak zor olduğu için yapmıyordum. Hem evde 2 haftadır bekleyen ormandan toplanmış ısırgan da var. Bu şekilde kullanınca etkisi azalmıyorsa ben de bu şekilde kullanmaya başlayayım.
    Teşekkürler.
    La vida no se ha hecho para comprenderla, sino para vivirla..

Moderatör
    teacher hanım aynı sizin uyguladınız gibi m. losyondan sonra ısırgan kür uyguluyordum.Kafadaki kaşıntı uyuşukluk vs. kesmişti.miracle minox ısırgan derken kafa iyice corbaya dönüyor.Bırakalı 1 ay oldu tekrar başlamayı dusunuyorum.
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

SaçımınDoktoru Üyesi
    Isırgana yakı otu da katın.
    Isırgan+yakı otu+sirkeli çayla durulama
    (Yakı otu+nane) çayı (Her gün)
    Ketoral+dutasterid+okaliptus yağlı krem (Gün aşırı) (Çok etkili)

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Suyu dolapta tutmak gercekten mantikli ha tek seferde ugrasilmiyor demle falan.Bunlar icin boş sprey kutulari lazim ya elimdeki bos minox şişeleri hep tortudan tıkandı bu sorunu nasil halledebilirim ki hiçbişey bence fısfıs şeklinde uygulama kadar homojen dağilimi sağlamıyor.Ben de deneyebilirim bunu

SaçımınDoktoru Üyesi teto1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben bi ara ısırgan otunu kaynatıp 15 gün kavanozda sakladım kavanozu açtıktan sonra kokudan odada duramadım bozulmuştu sanırım ondan sonra birdaha saklamadım hem bence taze olarak uygulamak daha yararlı hafif ılıkken saçı durulayıp o sıcaklığı havlu ile muhafaza edilerek uygulanırsa 2-3 saat boyunca daha çok yararlı olur bence..

Minox gibi küçük bi şiseye hazırlayıp buzdolabında saklayarak kısa sürede bitirmeye calısılabilir yoksa dedigin gibi bozulur.Ben haftada 1 kere falan yapayim diyorum da her seferinde aktardan al demle cer cöp falan zor iş bi de bizim aktarda satilanlar biraz fazla kuru gibi sanki pek inanmiyordum faydasına ama tekrardan buna benzer bi sekikde uygulamaya alsam iyi olacak.Bi de zaman tanimak lazim en baba tedaviler bile 3-4 ay istiyor ben 2 ayi gecti finasa başlayalı daha tık yok mesela.Haliyle bunu falan sabırla ve hiçbi beklentiye girmeden uygulamak lazım ilk 6-7 ay

SaçımınDoktoru Üyesi
    İlk 3 günde faydasını görürsün
    Isırgan+yakı otu+sirkeli çayla durulama
    (Yakı otu+nane) çayı (Her gün)
    Ketoral+dutasterid+okaliptus yağlı krem (Gün aşırı) (Çok etkili)

Ozgur85 sen de buzdolabinda mi sakliyordun her gun her gun nasil uyguladin ?

SaçımınDoktoru Üyesi teto1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Minox gibi küçük bi şiseye hazırlayıp buzdolabında saklayarak kısa sürede bitirmeye calısılabilir yoksa dedigin gibi bozulur.Ben haftada 1 kere falan yapayim diyorum da her seferinde aktardan al demle cer cöp falan zor iş bi de bizim aktarda satilanlar biraz fazla kuru gibi sanki pek inanmiyordum faydasına ama tekrardan buna benzer bi sekikde uygulamaya alsam iyi olacak.Bi de zaman tanimak lazim en baba tedaviler bile 3-4 ay istiyor ben 2 ayi gecti finasa başlayalı daha tık yok mesela.Haliyle bunu falan sabırla ve hiçbi beklentiye girmeden uygulamak lazım ilk 6-7 ay
    kesimlikle en başta sabır gerekli herşeyin başıdır sabır ..

Sayfa 1/3 123 SonSon