Sayfa 8/12 İlkİlk ... 678910 ... SonSon
117 sonuçtan 71 ile 80 arası

Konu: Androjen Reseptör Hassaslığını Azaltmak (down regulation of ar.)

Alıntı Mhndsmak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunlar ayrı hormonlar iken el ele tutuştuğunda onları bir araya getireceğim. Çalışmalar, art arda akne ve IGF-1 seviyeleri arasında bağlantı olduğunu göstermiştir. Sivilce hastalarında sağlıklı cilt olanlara kıyasla daha yüksek insülin direnci oranları gösteren çalışmalar da vardır. İnsülin direnci, hücrelerin insüline cevap vermediği ve pankreasın telafi edilmesi için daha fazla pompalaması gerektiği anlamına gelir. Elbette daha fazla insülin daha fazla IGF-1 anlamına gelir.

İşte bu hormonların cildi nasıl etkilediği:

IGF-1, sebositlerin büyümesini uyarır ve böylece sebum üretimini arttırır. Bir çalışma, IGF-1 seviyeleri ve yüz sebumu üretimi arasında korelasyon gösterdi.
    Cilt hücrelerinin daha hızlı büyümesini sağlayın
    Testisler ve yumurtalıklarda androjenler sentezini uyarırlar.
    Cildi androjenlere karşı daha hassas hale getirin
    Dolayısıyla, insülin ve IGF-1 cilt üzerinde doğrudan etki ederken akne üzerindeki birincil etkisi, androjenlerin etkisini çoğalttıkları gerçeğinden kaynaklanmaktadır.

bu makaleyi akne ile ilgili oldugu icin okumustum.google ceviriden cevirdim.Anlatılan akne üzerine fakat burda A.g.a ile ilgili ortak bir cok nokta var androjen hassasiyet,sebosit(sebum) bunlar ortak vucudu bir makineye benzetirsek eger makinayı calıstıran kabloların en ufagında bile bir aksama olsa makine calısması durur veya verimi duser.Yani sac dokulmesi veya bircok hastalık aslında bir birleriyle iliskili.Suda bir gercek sac dokulmesini cozdugumuzde bir cok hastalıgada cozum bulmus olacagız.
    İnsülin miktarı ile İGF-1/GF ters korelasyonda gözlenir yani insülin arttığında gf azalır ancak şu şekilde olduğunu varsayarsak gecikmeli olarak doğru kabul edilebilir ; metabolizmada salgılanan insülin sonrası hücrelere çekilen glikoz vb şeker sonrası düşük kan şekeri seviyelerinin uzun süre korunduğu senaryoda GF/İGF-1 artacaktır. Bu senaryoda bile sık insülin salınımları GF/İGF-1 salınımını yarayışsız verimsiz kılacaktır. Makalenin orjinal linkini paylaşırsanız bakabiliriz.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi polikarpos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    karbnhidrat porblem değil burada, olsaydı japonyada insulin direnci çok yaygın olurdu asıl sorun günümüz high fat denilen beslenme türü sadece meyve ile beslenme bu sorunu çözecektir sütten ve yağlı kırmızı etten uzak durmak gerekir igf1 protein den ciddi anlamda beslenir ve serbest testosteron'u etkisiz bırakan shbg ile ters ilişki içindedir frugivore(sadece meyve ile beslenmek) yüzde 8-12 vücut yağ oranı genetik saç dökülmesini çok ileri tarihlere atabilir.(vücut yağı arttıkça dht ve östrojen hormonları salınımı artıyor) yağ dokularının böyle bir işlevide var.
    Konu polikarpos tarafından (23.11.2016 Saat 19:04 ) değiştirilmiştir.

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnsülin miktarı ile İGF-1/GF ters korelasyonda gözlenir yani insülin arttığında gf azalır ancak şu şekilde olduğunu varsayarsak gecikmeli olarak doğru kabul edilebilir ; metabolizmada salgılanan insülin sonrası hücrelere çekilen glikoz vb şeker sonrası düşük kan şekeri seviyelerinin uzun süre korunduğu senaryoda GF/İGF-1 artacaktır. Bu senaryoda bile sık insülin salınımları GF/İGF-1 salınımını yarayışsız verimsiz kılacaktır. Makalenin orjinal linkini paylaşırsanız bakabiliriz.
    http://www.acneeinstein.com/hormonal-acne/

Yeni Üye
    Igf-1 (insulin like growth factor) daha çok growth hormone(büyüme hormonu) ile alakalı. Düzenli beslenen ve haftada 3 gün günde en az yarım saat spor yapan kişide düzeyi artan bir faktör. İnsulin ile ilişkisine gelirsek; growth hormone glukahone ve epinefrin gibi kan şekerini arttırır özelliklere sahip. Bunu dengelemek için insulin salınımı da artar.
    Asıl mesele şu: Growth hormone periferde (kas,kemik,bağ dokusu) Igf-1 ile etkisini gösterir ve Igf-1 yenileme büyüme-gelişme için önemlidir

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Milk thistle denen bitki deve dikeni yani güçlü bir şekilde vücutta androjen reseptör hassaslığını azaltıyormuş hatta sporcularda steroit kürü sırasında karaciğeri sağlığı için kullanılıyor ve birkaç forumda tartışılmış reseptör hassaslığını azaltması kas kütlesi açısından iyi birşey olmadığını tartışmışlar ayrıca popüler olarak akne tedavisindede kullanılıyor deve dikeni kapsülü kullanan birisi bir ay içinde tüm aknelerinden kurtulduğunu belirtmiş bence deve dikeni dikkate alınmalı
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

FORUM HAREKETLENSİN ARTIKK DERDİNİ VEREN ALLAH DERMANINIDA VERİR

Arkadaşlar bence saç dökülmesi açısından en önemli konu androjen reseptörlerin hassasiyetinin azaltılmasıdır;
    Bakınız sadece kel olmayan erkeklerde de testesteron yüksekliği veya dht yüksekliği aşırı kıllı vucüt yapısı hepsi vardır

ANCAK saçı olanları bizim gibi saçta problem yaşayanlardan ayıran EN ÖNEMLİ UNSUR androjen reseptörlerin genetik den gelen hassasiyetidir...

Şimdi ben bu noktada 2 sorum olacak

1->>Araştırmalarımda serbest testesteronu kitleyecek olan SHGB ye ulaştım sizce SHGB ARTARSA BİR FAYDASI OLUR MU

2-->>ÖSTROJEN hormonu erkeklerde artarsa testesteron ile ters ilişki olduğundan bir fayda sağlar mı

Yeni Üye
    Merhaba arkadaşlar. Bence en önemli konularımızdan bir tanesi bu konu. Ben de bütün konuyu okuduktan sonra katkıda bulunabilmek için bi araştırma yaptım. Forti5 diye yeni bir gıda takviyesi varmış ve aşağıda linkini vereceğim çalışma ile ar hassasiyetini azalttığı ve 24 hafta boyunca katılımcıların başka hiçbir destek ürün kullanmadığı deneyde tüm katılımcılarda kiminde çok iyi kiminde de daha düşük oranda saçlarda gelişim sağlandığı görülmüş.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5367873/

https://www.amazon.com/Quintessence-.../dp/B00JHQVE3U

SaçımınDoktoru Üyesi Kelcocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok önemli bir konu hep güncel kalmalı aslında biberiyenin önemi büyükmüş
    Günlük ilaç hazırlıyorum içeriğim
    1 adet aldactone (100) mg
    1 adet diane35
    ikisini 80 derecelik kolonyada eritiyorum.

Günlük masaj ve dermaroller.

------------------------------------------------

Tedavi düzenim :
    1 gün aldactone+diane35 losyonu
    1 gün minox
    dönüşümlü kullanıyorum.
    ---------

setipiprantı sadece yaz aylarında kullanıyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi Kelcocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biberiye çok önemli
    Günlük ilaç hazırlıyorum içeriğim
    1 adet aldactone (100) mg
    1 adet diane35
    ikisini 80 derecelik kolonyada eritiyorum.

Günlük masaj ve dermaroller.

------------------------------------------------

Tedavi düzenim :
    1 gün aldactone+diane35 losyonu
    1 gün minox
    dönüşümlü kullanıyorum.
    ---------

setipiprantı sadece yaz aylarında kullanıyorum.

Sayfa 8/12 İlkİlk ... 678910 ... SonSon