3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Aldactone losyon vs miracle losyon?

SaçımınDoktoru Üyesi

Aldactone losyon vs miracle losyon?

Arkadaşlar merhaba,

Gçetiğimiz mayıs ayı gibi yeni tedavi planıma, topikal antiandrojenler ve minox eklemiştim.3-4 ay arası bir sürede minoxun da etkisiyle sanırım, gözle görülür gelişme kaydettim. Tabi kendi saç durumuma göre. Çoğu kişi için bir anlam ifade etmeyebilir. Neyse, mayıs Ağustos arasındaki bu süreçte topikal antiandrojen kullanımını biraz biraz sertleştirdim. Önce topikal finas, sonra haftada 2 sefer 1mg oral finas, sonra miracle losyon, en son ufaktan topikal finas yerine avodarta geçiş yapınca, yanetkiler farkedilir hale geldi. Sonrasında topikal antiandrojenleri ve az da olsa oral antiandrojen kullanımını kestim. Sadece minox ve seti yanına ru ekleyerek bu 3 lü ile 5-6 aydır devam ediyorum.

Ru dan çok kazanım elde edebildim mi bilemiyorum. Zira saçtaki iyice yavaşlayan gelişme durumunu minoxa bağlıyorum şahsen. Son zamanlarda ise dökülmem bir miktar arttı gibi. Bu sefer ru yerine aldactone losyon, yani spiro denemeyi düşünüyorum. Saf spiro alma durumu biraz zor, onun yerine aldactone ile bir losyon yapmayo düşünüyorum. Bu noktada sadece spiro mu denemeliyim? Yoksa klasik miracle losyon formülünü mü denemeliyim? Bunu tartışmaya açmak istiyorum. Çünkü önceki antandrojen kullanımımı demememde şunu ekle, bunu ekle derken, biraz sert bir tedavi olmuştu. Bu sefer safece tek bir losyon denemeyi düşünüyorum. Yorumlaınızı bekliyorum. Teşekkürler.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Tekrar selam, konuyu tekrar gündeme getirmek istiyorum.

Yukaıdaki soruma ilave şöyle bir soru daha ekleyeyim.

Miracle losyondaki olası yanetkilerin en büyük sebebi spiro nun dhtyi baskılaması mıdır? Yoksa diane35 deki östrojenik etkenler midir?

benim bildiğim spiro bir ar reseptor agonistidir dht le falan uğraşmaz, dht nin bağlandığı, androjen reseptorlerine bağlanmaya çalışır. ama diane35 sırf estradiol olduğu için erkeklerde kullanmak sakıncalı. jinekomasti , ed yapabilir. testo-östro dengesini bozmamak lazım diye düşünüyorum