Sayfa 1/12 12311 ... SonSon
117 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Androjen Reseptör Hassaslığını Azaltmak (down regulation of ar.)

Androjen Reseptör Hassaslığını Azaltmak (down regulation of ar.)

Androjenlerin hücre içine bağlandığı reseptörlerin kapatılması kadar bu reseptörlerin sayı ve duyarlılığınında azaltılması aslında çok önemli. Öyle sanıyorum ki biz bu konuya gereken önemi verememişiz. Bu konuyu biraz irdelememiz gerektiğini düşünüyorum. Yaptığım sınırlı araştırmada hücre içindeki ar.reseptörlerini azaltmak/duyarsızlaştırmak bazı etkenlerle mümkün. Aşağıdaki makalede hücre içinde selenyum mineralinin ar. Reseptörlerinde ki down regulasyonuna sebep olduğu ancak tam olarak mekanizmanın belirli olmadığı belirtilmiş. Bu konuya eğilip daha fazla bilgi üretmeliyiz diye düşünüyorum. Selenyum yanında bir çok etken ve ilaç araştırabiliriz. Selenyum pratik olarak wn fazla ayçekirdeği balık beyaz ve kırmızı ette bulunmakta bu arada.

Edit: östrojen azaltoyormuş reseptör sayısını bu losyonun dengesini iyi açıklıyor. Biberiye de azaltıyormuş hassasiyeti kalsın bilgi burada.

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  Screenshot_2015-01-19-18-24-44.jpg
Görüntüleme: 489
Büyüklüğü:  160.4 KB (Kilobyte)
ID:	1560
    Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  Screenshot_2015-01-19-18-25-12.jpg
Görüntüleme: 418
Büyüklüğü:  174.3 KB (Kilobyte)
ID:	1561
    Konu Miracle tarafından (20.01.2015 Saat 00:50 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok yerinde bir konu bunu biraz daha araştırıp reseptör sayısını azaltan bir losyon hazırlasak mevcut yöntemlerin üzerine çok iyi gider
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam inanki bu bir kaç gündür androjen duyarlılığını azaltmak diye googleye yaziyodum.ama istediğim bilgilere ulaşamamıştım. Hocam gerçekten boyle bir tedavi olsa daha etkili olur diye dusunuyorum.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Selenyum'un azı da fazlası da zararlı; Nutrition: Selenium: A Trace Element with Real Potential - The Doctor
    bu makalede normal beslenen bir kişinin selenyum noksanlığı ya da selenyumdan zehirlenme olasılığının düşük olduğu yalnız destek olarak alınan vitamin haplarından kaynaklı bu sorunlarla karşılaşılabileceği yazıyor. özellikle tırnak ve saçlarda yan etkisini gösteriyor.
    burdan yola çıkarak saç dökülmesi ve cilt rahatsızlıklarının selenyum noksanlığı ve fazlalığı ile alakalı olabileceği görülüyor aslında. ölçümü yapılıyor mu acaba?

alakası var mıdır bilemeyeceğim cehaletime verin, "selenyum sülfit" içerikli şampuanların egzamayı/kepeği tedavi ettiği ancak uzun vadede dökülmelere neden olduğu okumuştum.?

Alıntı hairwish Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selenyum'un azı da fazlası da zararlı; Nutrition: Selenium: A Trace Element with Real Potential - The Doctor
    bu makalede normal beslenen bir kişinin selenyum noksanlığı ya da selenyumdan zehirlenme olasılığının düşük olduğu yalnız destek olarak alınan vitamin haplarından kaynaklı bu sorunlarla karşılaşılabileceği yazıyor. özellikle tırnak ve saçlarda yan etkisini gösteriyor.
    burdan yola çıkarak saç dökülmesi ve cilt rahatsızlıklarının selenyum noksanlığı ve fazlalığı ile alakalı olabileceği görülüyor aslında. ölçümü yapılıyor mu acaba?

alakası var mıdır bilemeyeceğim cehaletime verin, "selenyum sülfit" içerikli şampuanların egzamayı/kepeği tedavi ettiği ancak uzun vadede dökülmelere neden olduğu okumuştum.?
    Yüksek dozda selenyum toksik olabiliyor ancak bu dozda pek alımayacağını düşündüğüm için yazmadım. Şimdi bu saçı fazla selenyumla dökülenleri ayrıca incelemeliyiz zira toksik etkilerle oluşan dökülme ve reaksiyonlar çoğu zaman geçici olmaktadır.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yüksek dozda selenyum toksik olabiliyor ancak bu dozda pek alımayacağını düşündüğüm için yazmadım. Şimdi bu saçı fazla selenyumla dökülenleri ayrıca incelemeliyiz zira toksik etkilerle oluşan dökülme ve reaksiyonlar çoğu zaman geçici olmaktadır.
    evet bırakıldığı takdirde normale dönüyormuş. şunu kullanmak faydalı olabilir o zaman biotin, selenyum hem de ginseng içerdiğinden PHARMATON KAPSÜL - Prospektüs | İlaç Pedia

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bide bunu okuyun arkadaşlar.

Amerika’nın tanınmış antrenman fizyolojistlerinden William Kraemer’in rapor özetlerinde L-Carnitine kullanımının ortaya çıkardığı ilginç bir etkinlik var. Kendi ağzından aktarıyoruz “…değerlendirmek istediğimiz tamamen bambaşka bir olguydu. Sonuçlar bambaşka oldu. L-Carnitine’in uzun dönem etkilerini incelemek istiyorduk. Ama aldığımız detaylı sonuçlarda çok değişik bir sonuç ilgimi çekti. 21 günün sonunda her gün aldığım detaylı sonuçlarda günde 2 gram L-Carnitine verilen erkek deneklerin androjen konsantrasyonlarında müthiş yükselmeler görüyordum. Diğer yönden ve daha da önemlisi reseptör geçirgenliği artmış(!) ve serum testosteron’un metabolizma tarafından kullanımı ve değerlendirimi de hız kazanmıştı.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bide bunu okuyun arkadaşlar.

Amerika’nın tanınmış antrenman fizyolojistlerinden William Kraemer’in rapor özetlerinde L-Carnitine kullanımının ortaya çıkardığı ilginç bir etkinlik var. Kendi ağzından aktarıyoruz “…değerlendirmek istediğimiz tamamen bambaşka bir olguydu. Sonuçlar bambaşka oldu. L-Carnitine’in uzun dönem etkilerini incelemek istiyorduk. Ama aldığımız detaylı sonuçlarda çok değişik bir sonuç ilgimi çekti. 21 günün sonunda her gün aldığım detaylı sonuçlarda günde 2 gram L-Carnitine verilen erkek deneklerin androjen konsantrasyonlarında müthiş yükselmeler görüyordum. Diğer yönden ve daha da önemlisi reseptör geçirgenliği artmış(!) ve serum testosteron’un metabolizma tarafından kullanımı ve değerlendirimi de hız kazanmıştı.
    L-Carnitine'i önemsiyorum. Kilo vermek için spora başladım. Salondaki hoca L-Carnitine mi kullanıyorsun diye sordu. Ben de kullanmadığımı söyledim. O da L-Carnitine kullananların spor esnasında aşırı terlediğinden bahsetti. Ben de baya terliyordum. O zaman senin vücudundaki L-Carnitine oranı yüksek olmalı dedi. Yani zaten vücudun kendi ürettiği bir madde dedi.

Bu yazıyı gördükten sonra aklıma geldi. Vücuttaki L-Carnitine seviyesi ile sık ve aşırı terleme dökülmeyle ilişkili olabilir. Zaten bu terlemeyle ilgili konu açmayı düşünüyorum. Sporda en çok başımdan ter akıyor. Yani saçlı kısım aşırı terliyor.
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı LahmacuN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    L-Carnitine'i önemsiyorum. Kilo vermek için spora başladım. Salondaki hoca L-Carnitine mi kullanıyorsun diye sordu. Ben de kullanmadığımı söyledim. O da L-Carnitine kullananların spor esnasında aşırı terlediğinden bahsetti. Ben de baya terliyordum. O zaman senin vücudundaki L-Carnitine oranı yüksek olmalı dedi. Yani zaten vücudun kendi ürettiği bir madde dedi.

Bu yazıyı gördükten sonra aklıma geldi. Vücuttaki L-Carnitine seviyesi ile sık ve aşırı terleme dökülmeyle ilişkili olabilir. Zaten bu terlemeyle ilgili konu açmayı düşünüyorum. Sporda en çok başımdan ter akıyor. Yani saçlı kısım aşırı terliyor.
    aynı durum bendede var çocukluğumdan beri çok terlerim hatta ailemde aynı durum olan kişilerdede saç problemi var bu maddeyi ne inhibe ediyor şimdi onu bulmak lazım
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

filozof
    Guest
    L-carnitin reseptörleri artırıcı yönde çalışıyormuş.

Sayfa 1/12 12311 ... SonSon