Sayfa 9/12 İlkİlk ... 7891011 ... SonSon
117 sonuçtan 81 ile 90 arası

Konu: Androjen Reseptör Hassaslığını Azaltmak (down regulation of ar.)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı mecnun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Bence en önemli konularımızdan bir tanesi bu konu. Ben de bütün konuyu okuduktan sonra katkıda bulunabilmek için bi araştırma yaptım. Forti5 diye yeni bir gıda takviyesi varmış ve aşağıda linkini vereceğim çalışma ile ar hassasiyetini azalttığı ve 24 hafta boyunca katılımcıların başka hiçbir destek ürün kullanmadığı deneyde tüm katılımcılarda kiminde çok iyi kiminde de daha düşük oranda saçlarda gelişim sağlandığı görülmüş.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5367873/

https://www.amazon.com/Quintessence-.../dp/B00JHQVE3U

Türkiyede satılmıyor sanırım. Ebayda 40 dolar.

SaçımınDoktoru Üyesi ultaran38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı joker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Milk thistle denen bitki deve dikeni yani güçlü bir şekilde vücutta androjen reseptör hassaslığını azaltıyormuş hatta sporcularda steroit kürü sırasında karaciğeri sağlığı için kullanılıyor ve birkaç forumda tartışılmış reseptör hassaslığını azaltması kas kütlesi açısından iyi birşey olmadığını tartışmışlar ayrıca popüler olarak akne tedavisindede kullanılıyor deve dikeni kapsülü kullanan birisi bir ay içinde tüm aknelerinden kurtulduğunu belirtmiş bence deve dikeni dikkate alınmalı
    hocam bu deve dikeni mor çiçekli değil mi? açıkçası doğada çok gördüm ben. tohumunu kullansak faydası nasıl olur acaba? yada kapsül formunda mı kullanmalı

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ultaran38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam bu deve dikeni mor çiçekli değil mi? açıkçası doğada çok gördüm ben. tohumunu kullansak faydası nasıl olur acaba? yada kapsül formunda mı kullanmalı
    Evet mor çiçekli olan kapsülü kullanılıyor karaciğer sağlığı için güçlü antioksidan içeriyor tüm vücutta androjen resöptör hassasiyetini düşürmek kötü bir strateji bence bunun yerine dht ve östrojeni düşük tutmaya yönelik beslenme alışkanlıkları daha iyi olacaktır diye düşünüyorum

SaçımınDoktoru Üyesi
    Evet mor çiçekli olan kapsülü kullanılıyor karaciğer sağlığı için güçlü antioksidan içeriyor tüm vücutta androjen resöptör hassasiyetini düşürmek kötü bir strateji bence bunun yerine dht ve östrojeni düşük tutmaya yönelik beslenme alışkanlıkları daha iyi olacaktır diye düşünüyorum
    topikal denenebilir süt deve dikeni bence

denemeye karar verdim ve 2 haftadan uzun süredir kullanıyorum kapsül şeklinde etkisini hissediyorsun her bakımdan saçta yağlanmayı ve dökülmeyi azalttığını söyleyebilirim.

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Var stresi insülini kötü kollesterolü azaltarak ar hassasiyetini minimuma çekebilirsiniz. Bu nasıl yapacağınızı sağlıklı beslenme konularımızda bulabilirsiniz. Tabi başta belirttiğim etkenler iyi destekler.
    harika... çok güzel bir tespit !

SaçımınDoktoru Üyesi
    aidin salih, saç dökülmesi yaşayanlara biberiyeli sirke ile saça masaj yapılmasını öneriyor, benim dolapta sirkenin içinde biberiyeler duruyor, başlayacağım buna

Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aidin salih, saç dökülmesi yaşayanlara biberiyeli sirke ile saça masaj yapılmasını öneriyor, benim dolapta sirkenin içinde biberiyeler duruyor, başlayacağım buna
    aidin salih ilginç öneriler sunmakta. kitabında şöyle der;

Saçların durumu karaciğer, safra kesesi, kalp, akciğerler, yumurtalıklar, bağırsaklar, böbrekler ve idrar yolları ile bağlantılıdır.

Karaciğer ve safra kesesi sağlıklı değilse, başın yan taraflarında saç dökülmesi başlar. Böbrek veya kalp zayıf ise, baş ortasındaki saçlar seyrekleşir ve zayıflar. Akciğerler hasta ise saçlar kuru ve cansız olur. Yumurtalıklar rahatsızsa, saç uçlarında kırılma ve çatallaşma meydana gelir.

Vücuttaki atıklar saçlar ve tırnaklar vasıtasıyla dışarı atılır. En zararlı atıklar, kan vasıtasıyla tırnaklara ve saç soğancıklarına daha sonra da saçla*ra gönderilir. Hergün yaklaşık 20 saç teli dökülür.
    Kan zehirli ise, zamanla saç soğancıklarını zehirleyerek kurutur ve aşırı saç dökülmesi meydana gelir. Kanı zehirli insanın tırnakları kalın ve çizgi*li, mor, gri veya lekeli olur.

Yeni dökülmeye başlayan saçları kurtarmak mümkündür. Fakat uzun sü*reli kellikten sonra saçın çıkmasını beklemek kuruyan ağaçtan meyve bek*lemek gibidir. Kuruyan saç soğancıklarının bir daha canlanması da imkan*sızdır.

Her gün 1 defa veya haftada 3 defa ince öğütülmüş çörekotu ile karış*tırılmış zeytinyağı kafa derisine masaj yaparak sürülürse ve şampuan yerine yumurta sarısı, yoğurt suyu, yağsız yoğurt veya ıslatılmış kepek*li ekmek kalıntısı kullanılırsa, saçların tüm problemleri yok olur, hatta beyaz saçlar siyahlaşır.
    -Biberiyeli elma sirkesi kafa derisine masaj yapılarak sürülürse veya li*mon suyu ya da kaynatılmış maydanoz suyu ile karıştırılıp saçlar bununla yıkanırsa, saçlar kuvvetlenir ve uzamaya başlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yer
    konya
    Deve dikenini bir haftadır bende kullanıyorum yağlanmayı iki gün içinde kesti ve dökülmeyi de azalttı diyebilirim. Yağlanma sorunu olan arkadaşlar deve dikenini denemeli .

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ultaran38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aidin salih ilginç öneriler sunmakta. kitabında şöyle der;

Saçların durumu karaciğer, safra kesesi, kalp, akciğerler, yumurtalıklar, bağırsaklar, böbrekler ve idrar yolları ile bağlantılıdır.

Karaciğer ve safra kesesi sağlıklı değilse, başın yan taraflarında saç dökülmesi başlar. Böbrek veya kalp zayıf ise, baş ortasındaki saçlar seyrekleşir ve zayıflar. Akciğerler hasta ise saçlar kuru ve cansız olur. Yumurtalıklar rahatsızsa, saç uçlarında kırılma ve çatallaşma meydana gelir.

Vücuttaki atıklar saçlar ve tırnaklar vasıtasıyla dışarı atılır. En zararlı atıklar, kan vasıtasıyla tırnaklara ve saç soğancıklarına daha sonra da saçla*ra gönderilir. Hergün yaklaşık 20 saç teli dökülür.
    Kan zehirli ise, zamanla saç soğancıklarını zehirleyerek kurutur ve aşırı saç dökülmesi meydana gelir. Kanı zehirli insanın tırnakları kalın ve çizgi*li, mor, gri veya lekeli olur.

Yeni dökülmeye başlayan saçları kurtarmak mümkündür. Fakat uzun sü*reli kellikten sonra saçın çıkmasını beklemek kuruyan ağaçtan meyve bek*lemek gibidir. Kuruyan saç soğancıklarının bir daha canlanması da imkan*sızdır.

Her gün 1 defa veya haftada 3 defa ince öğütülmüş çörekotu ile karış*tırılmış zeytinyağı kafa derisine masaj yaparak sürülürse ve şampuan yerine yumurta sarısı, yoğurt suyu, yağsız yoğurt veya ıslatılmış kepek*li ekmek kalıntısı kullanılırsa, saçların tüm problemleri yok olur, hatta beyaz saçlar siyahlaşır.
    -Biberiyeli elma sirkesi kafa derisine masaj yapılarak sürülürse veya li*mon suyu ya da kaynatılmış maydanoz suyu ile karıştırılıp saçlar bununla yıkanırsa, saçlar kuvvetlenir ve uzamaya başlar.
    Tşk.ederim çok faydalı biligler hocam daha önceki bazı konularımda paylaşmıştım vücuttaki kan temizliğinin genel sağlık ve saç sağlığı için önemini ve kirli kanın vücudun en uç bölgeleri olan saç ve tırnaklar vasıtasıyla tahliye edildiğini bu yüzden ısırgan çağı içmenin sabah aç karına elma sirkesi limon suyu karışımı tüketmenin önemini...
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Sayfa 9/12 İlkİlk ... 7891011 ... SonSon