Sayfa 1/6 123 ... SonSon
58 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 18 yaşındayım lütfen yardımcı olun miracle yardımcı olursan sevinirim :(

18 yaşındayım lütfen yardımcı olun miracle yardımcı olursan sevinirim :(

Öncelikle herkese merhaba yaşım 18 forumunuzu takip etmeye çalışıyorum bende üye olup konu açmaya karar verdim.yaklaşık 3-4 senelik dökülme var saçlarımda aşırı seyreldi,tahlil falan yaptırdım hiç bi sonuç alamadım biotin hapları falan kullandım ama sonuç yine dökülme durmadı ilk sene aşırı döküldü saçlarım 100-200 tel arası günlük dökülürdü,şuan dökülme 20-30 en fazla dolayında dökülmeden yana sıkıntım yok gibi ama seyreklik ve her görenlerin bu yaşta saçları dökmüşsün demeleri moralimi bozuyor saçları sıklaştırmak ve güçlendirmek için ne yapmam lazım yardımlarınızı bekliyorum,şimdiden teşekkürler

Bilgi amaçlı fotolarıda yükledim flaşla çektim.

Arkaya taranmış şekilde foto 1 ;
    Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  2015-01-19-2112.jpg
Görüntüleme: 342
Büyüklüğü:  386.5 KB (Kilobyte)
ID:	1557

Öne taranmış şekilde foto 2 ;

Resmin ismi:  2015-01-19-2114.jpg
Görüntüleme: 336
Büyüklüğü:  341.3 KB (Kilobyte)
ID:	1558

Bu fotoda arka kısım ;

Resmin ismi:  2015-01-19-2117.jpg
Büyüklüğü:  346.8 KB (Kilobyte)
ID:	1559

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gerçekten agresif bi dökülmen olmuş bence tedavin de agresif olmali.Topikal tedavileri zaten uygula.Ayrıca finasterid kulanmayı düşünür müsün

Alıntı Nyx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese merhaba yaşım 18 forumunuzu takip etmeye çalışıyorum bende üye olup konu açmaya karar verdim.yaklaşık 3-4 senelik dökülme var saçlarımda aşırı seyreldi,tahlil falan yaptırdım hiç bi sonuç alamadım biotin hapları falan kullandım ama sonuç yine dökülme durmadı ilk sene aşırı döküldü saçlarım 100-200 tel arası günlük dökülürdü,şuan dökülme 20-30 en fazla dolayında dökülmeden yana sıkıntım yok gibi ama seyreklik ve her görenlerin bu yaşta saçları dökmüşsün demeleri moralimi bozuyor saçları sıklaştırmak ve güçlendirmek için ne yapmam lazım yardımlarınızı bekliyorum,şimdiden teşekkürler

Bilgi amaçlı fotolarıda yükledim flaşla çektim.

Arkaya taranmış şekilde foto 1 ;

Resmin ismi:  2015-01-19-2112.jpg
Görüntüleme: 342
Büyüklüğü:  386.5 KB (Kilobyte)
ID:	1557

Öne taranmış şekilde foto 2 ;

Resmin ismi:  2015-01-19-2114.jpg
Büyüklüğü:  341.3 KB (Kilobyte)
ID:	1558

Bu fotoda arka kısım ;

Resmin ismi:  2015-01-19-2117.jpg
Büyüklüğü:  346.8 KB (Kilobyte)
ID:	1559
    Sakallar vücut yapın kemiklerin ve boy uzunluğun oturdu ise topikal tedavileri kullanabilirsin. Popüler olanları biliyorsundur ona göre bir yol çiz bence. Ancak henüz gelişimini tamamlamadıysan ketoral krem azelaik krem ile minoxidil ile bir kaç yıl devam et.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerçekten agresif bi dökülmen olmuş bence tedavin de agresif olmali.Topikal tedavileri zaten uygula.Ayrıca finasterid kulanmayı düşünür müsün
    baya döküldü fakat agresif falan bu terimleri pek bilmiyorum ne yazıkki. finasterid duydum ama hiç kullanmadım bu yaşta kullanmamım sakıncası olur mu bilmiyorum.

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sakallar vücut yapın kemiklerin ve boy uzunluğun oturdu ise topikal tedavileri kullanabilirsin. Popüler olanları biliyorsundur ona göre bir yol çiz bence. Ancak henüz gelişimini tamamlamadıysan ketoral krem azelaik krem ile minoxidil ile bir kaç yıl devam et.
    yorum yaptığınız için teşekkür ederim öncelikle boy uzunluğum tam oturduğunu söyleyemem 1.67 boy var topikal tedavi hakkında bilgim yok miracle losyon kullansam faydasını görürmüyüm sizce ve ketoral ile azalaik'i birbirine karıştırıp mı kullanmalıyım.

Gecmis olsun, insanlar ne yazikki cok bos bogazli, karsisindakini kiracagini dusunmeden hemen sacma yorumlar yapiyor, bos insanlara takilma, insallah sifa bulursun
    People are weird.

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    finas-dutas kullanmamalısın bence. Ergenlik çağı bitmeden, ki erkeklerde kadınlara göre daha geç bitiyor, dht baskılama ihtimali olan ilaçlardan uzak durulmalı diye düşünüyorum. 21'den sonra düşünürsün.

Şimdi minoxil muhakkak gerekecek, birkaç krem ketoral şampuan ya da krem ile de takviye. Birde dermaroller, daha kaliteli şampuanlar, belki biotin hapı. Kapsamlı bir tahlil daha isteyin, özellikle saç hakkında bilgisi olan bir dermatoloğa gidin.

Tedavilerini düzenli, yılmadan kullanır moralini yüksek tutarsan eminim saçlarına 6-8 ay arası sen bile inanamayacaksın. Çünkü ergenlik döneminde dökülmenin doruk yaptığı bir zaman oluyor dht mi yükseliyor nedir bilmiyorum, onu geçmişsin.

Edit: Miracle losyonunda içeriği çok iyi, istersen daha düşük dozlarla başla ona da. Diane'yi biraz daha az katabilirsin. Ergenlik çağında jinekomastinin düşük bile olsa ihtimali için söyledim. Ustalar daha iyi bilirler.

Üye
    Yer
    Yurtdisi
    Kardes yerinde olsam Minoxidili denerim,Hormon degerlerini daha bu yasta ilaclarla heba etme.

Alıntı pipsqueak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    finas-dutas kullanmamalısın bence. Ergenlik çağı bitmeden, ki erkeklerde kadınlara göre daha geç bitiyor, dht baskılama ihtimali olan ilaçlardan uzak durulmalı diye düşünüyorum. 21'den sonra düşünürsün.

Şimdi minoxil muhakkak gerekecek, birkaç krem ketoral şampuan ya da krem ile de takviye. Birde dermaroller, daha kaliteli şampuanlar, belki biotin hapı. Kapsamlı bir tahlil daha isteyin, özellikle saç hakkında bilgisi olan bir dermatoloğa gidin.

Tedavilerini düzenli, yılmadan kullanır moralini yüksek tutarsan eminim saçlarına 6-8 ay arası sen bile inanamayacaksın. Çünkü ergenlik döneminde dökülmenin doruk yaptığı bir zaman oluyor dht mi yükseliyor nedir bilmiyorum, onu geçmişsin.

Edit: Miracle losyonunda içeriği çok iyi, istersen daha düşük dozlarla başla ona da. Diane'yi biraz daha az katabilirsin. Ergenlik çağında jinekomastinin düşük bile olsa ihtimali için söyledim. Ustalar daha iyi bilirler.
    Yorumun için teşekkür ederim valla çok berbat bi ergenlik dönemi oldu yaşıtlarımda hiçbir sorun yokken insanın kendisinde böyle helede erkekler için en önemli makyajı olan saçın kaybı hayattan soğutuyo diyebilirim.Kapsamlı tahlil yapıldı bana hormonlar,b12,guatr falan bişey çıkmadı dahada kapsamlısı varmı bilmiyorum varsa yaptırabilirim tabi.Minox hakkında bir çok şey söyleniyor saçları çıkarttıktan sonra bırakırsak çıkan saçları döktüğü yönünde tam hakim değilim konuya ama bilgim bu yönde bu arada 6 ay minox 3'ayda biotin hap kullanmıştım dermatoloğun tavsiyesiyle.

Alıntı antidht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardes yerinde olsam Minoxidili denerim,Hormon degerlerini daha bu yasta ilaclarla heba etme.
    Minox denemiştim bi ara, bende işte sizler daha bilgilisiniz yardımcı olabilirsiniz diye konu açma ihtiyacı duydum teşekkür ederim yorumun için

Sayfa 1/6 123 ... SonSon