10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Biotin ve Çinko hapı için sizce hangisini alayım?

SaçımınDoktoru Üyesi

Biotin ve Çinko hapı için sizce hangisini alayım?

İlk olarak biotinden başlamak istiyorum, sizce HP Biotin mi almalıyım yoksa Solgar mı?
    Benim için ücret çok önemli mesela solgar çok daha pahalı ama ikisi arasında çok bi fark yoksa kalite bakımından ozaman Hp Biotin mi alsam diyorum ne diyorsunuz? Bi forumda birisinle konuştuğumda bana kesinlikle solgar al diyodu ama harbi pahalıymış be
    Ayrıca mesela bu HP Biotin'in 1-2-5-10mg'ları var. Ben 5mg düşünüyorum sizce de 5 mi alsam? 10mg saç ekiminden sonra falan diyo bu yüzden gereksiz buldum 10u

2. sorum çinko
    Bunu notlarıma zinco 220 kapsül yazmışım. Sizce bunu alayım mı önerirmisiniz yoksa başka bir tavsiyeniz var mı?
    Ayrıca araştırmalarıma göre günlük 50mg çinko almalıymışız bu yüzden bu hapı 50mg almak fazla gelmez mi? Atıyorum çerez yedim diyelim ordanda çinko gelcek bu yüzden 50mg yerine 30-40mg falan mı alsam günlük çinko dozunu?

Ayrıca ben bunları ne zamana kadar kullanacam? Devlet hastanesinde bunlar(biotin-çinko) kan tahlilinde gözükmez dedi doktor bana, benim bu vitaminlerimin seviyesini nasıl anlayacam?

Anlıcağınız üzere saç bakımı için alacağım bunları

Hocam bu vitaminleri almamızın sebebi seviye düşüklüğünden değil. Sporcuların protein tozu kullanımı gibi ekstra bir miktar almaya çalışıyoruz. Yoksa günlük ihtiyacımızı besinlerden karşılıyoruz her türlü aksi takdirde birçok hastalık oluşurdu. Biotinde 5 mg bizim gibi aga hastaları tarafından kullanılan genel doz. Saçlarınız tatmin edici seviyeye gelene kadar kullanabilirsiniz bence destek olarak. Solgar gerçekten kaliteli bir marka ancak HP biotinle aman aman fark olacağını sanmıyorum. Kireçlenme azaltıcı, dolayısıyla kafa derisindeki kalsiyum birikimini azaltıcı birkaç vitamin ise K2 ve D3 kolekalsiferol vitaminleri. Ben bunlara başladım faydasını görürsem geri dönüşünü yaparım. Ayrıca MSM de çok güzel bir besin desteği onun da uygun fiyata olanları var Solgar'ınki inanılmaz pahalı. Genel olarak benim vakıf olduğum kısmı bu kadar.

10 mg hp biotin kullanıyorum depolanmadığı ve fazlası vücuttan atıldığını biliyorum.çinko işinide şöyle çözdüm saw palmetto kullanıyorum kapsul içinde 15mg çinko var günde 2 kapsul alıyorum 30 mg ediyor.ve içinde ısırgan ekstratıda var.
    Minoxil forte %5 sabah akşam
    Saw palmetto günde 2 kapsül
    Biotin 10mg hergün
    Yeşil çay nane hergün 2-3 fincan
    İnsülin iğnesiyle şakaklara dermaroller etkisi haftada birkaç defa
    Arada sırada ay çekirdeği

SaçımınDoktoru Üyesi
    @Name - Tamam hocam kullan bakalım dedikleri, görüşlerini yazarsın yine konuya. Buarada benim 40 kilo vermem lazım ve tavuk falan hiç yemiyorum. Diyette protein tozu almak isterdim kas kaybı olmaması için ama korkuyorum öyle şeylerden bi haber hatırlıyom çocuk bazı hap falan mı almış ne sonra koşu bandı yaparken bayılmış ve ölmüş malesef

@makaron - Hocam saw palmetto'yu kullandığına göre heralde araştırmışsındır. Bu yanılmıyorsam cinselliği olumsuz etkiliyor ben kullanmam. Belki çok faydalıdır ama cinsellikden dolayı riske giremem :O

Biotin kullanımı sonrasında vücut kıllarında kayda değer bir değişiklik oluyor mu?

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biotin 5 mg yeterlidir kullanıcı yorumlarına bakarak alabilirsin ben hp kullanıyordum kötü değildi çinko alabilirsin birçok faydası vardır çinkonun birden fazla formu var hepsinin biyolojik yararlanımı farklı 50 mg çinko sülfat normaldir picolinate formu en iyisidir diye biliyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Söylediğin çinko değerli çok fazla internetten bir bak sıkıntı olmasın 15 mg 30 mg uçuk rakamlar yoksa.ben mi yanlışım

SaçımınDoktoru Üyesi
    30 uygun gibi ya, 50 fazla gibi geldi bana çinko

Alıntı Galaxy13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Name - Tamam hocam kullan bakalım dedikleri, görüşlerini yazarsın yine konuya. Buarada benim 40 kilo vermem lazım ve tavuk falan hiç yemiyorum. Diyette protein tozu almak isterdim kas kaybı olmaması için ama korkuyorum öyle şeylerden bi haber hatırlıyom çocuk bazı hap falan mı almış ne sonra koşu bandı yaparken bayılmış ve ölmüş malesef

@makaron - Hocam saw palmetto'yu kullandığına göre heralde araştırmışsındır. Bu yanılmıyorsam cinselliği olumsuz etkiliyor ben kullanmam. Belki çok faydalıdır ama cinsellikden dolayı riske giremem :O
    uzun süre saw palmetto almış biri olarak ne etki ediyo nede yan etki ediyo diyebilirim alınan miktar 300 mg dan fazla değil.Bir bitkinin bu mg düzeylerinde yan etki yapma ihtimali pek yok gibi.Ayrıca bugüne kadar araştırmalarımda hiç karşıma yan etkisi olduğu hakkında bi makale gelmedi.Okuduğunuz araştırmayı atar mısınız ?

SaçımınDoktoru Üyesi ultaran38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmişte saw palmetto kullanmış biri olarak düşük dozda bir etki ettiği söylenemez. yüksek dozda ve uzun süreli kullanımda etkisi olacaktır. yan etkiye gelince doğal olmayan dht blokerlarına göre nerdeyse hiç yan etkisi yok.