Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
24 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: sadece min-dut losyonu kullanıp dökülmem durdu diyenler(net cevaplar)

Banned
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Deriden emilmeyen bir losyon olamaz ki o zaman işe yaramaz zaten. Deriden emilim direk kana karışmak demek değildir ama çok azı elbet karışabilir.
    işte diyorum ya varsayımlarla konuşuyoruz.Bence asıl tehlike bu gibi.

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben tanıdığım tüm eczacılarla konuştum, geçenlerde de çok iyi bir özel hastanenin üroloğuyla konuştum. Dutasteridi kafama uyguluyorum diye. Konuştuğum kim varsa sorun olmaz dedi.

Genel olarak kullandığım tüm ilaçlar için 3-4 aylık kullanımdan sonra 1-2 hafta ara vermemi tavsiye ettiler o kadar. (Dutasterid için değil bu söylenen, hepsi için)

Banned
    atilla kayaya min-dut losyon sadece deriden mi emilerek saç dökülmesini durduruyo yoksa deriden emilip kana karışarak dht hormonunu düşürerek mi etki yapıyor dedim o da 2. dediğimi dedi

Üye
    Yer
    Yurtdisi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Deriden emilmeyen bir losyon olamaz ki o zaman işe yaramaz zaten. Deriden emilim direk kana karışmak demek değildir ama çok azı elbet karışabilir.
    Miracle hocam bu losyonlar sac köküne etki etmiyormu?Sac kökü ise direk olarak damarlara bagli degilmi?Yani kullanilan losyon ne olursa olsun,buna minoxidil de dahil,köklere ulastiginda ister istemez kanada karismazmi?

Üye
    Yer
    Yurtdisi
    Kardes hicbirimizin trilyonluk arastrima merkezleri olmadigi icin varsayimla hareket edip,dene ve kör taktigini kullaniyoruz.Elimizden baska birsey gelmiyor ne yazikkiHerkesin bu corbada tuzu olursa o Kadar Cabuk sonuca ulasiriz.

Alıntı ofsaçof Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işte diyorum ya varsayımlarla konuşuyoruz.Bence asıl tehlike bu gibi.
    Varsayım değil arkadaşım grafikler ve emilim araştırmaları var. Mesela 0.1 mg finasterid vücutta en fazla % 10 dht serum düzeyini azaltıyor bu gtafiğin devamı da var sitemizde biz boşunamı 15 adeti aşmayın diyip 6 adet atıyoruz. Yani birşey aklımıza takıldığında oral ile topikal konusunda biraz farklılıkları dozları emilimi irdeleyin hemen sonuca ulaşırsınız. Birde bunlar hakikaten çok konuşuldu sayfalarca emilime doza vücuttaki doğal hormon miktarlarına kadar konular açtım google a yazın emin olun bizim siteden link verecektir zira bu konularda tekiz ülkede ve google artık bunu çok iyi biliyor. ..

Edit : Dutas yerine finas yazmışım düzelttim.
    Konu Miracle tarafından (16.01.2015 Saat 08:40 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

ya alakasız olacak ama min dut un koku olayını nasıl çözüyorsunuz? miracle losyon kötü kokmuyor ama min dut çok berbat kokuyor minoxil in içine koyduğumuz avodart ın kokusu çok kötü. yakınınıza gelen insan kokuyu hemen hissediyor. bu çok sıkıntı.

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Oksijen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya alakasız olacak ama min dut un koku olayını nasıl çözüyorsunuz? miracle losyon kötü kokmuyor ama min dut çok berbat kokuyor minoxil in içine koyduğumuz avodart ın kokusu çok kötü. yakınınıza gelen insan kokuyu hemen hissediyor. bu çok sıkıntı.
    İlk birkaç dakika oluyor konu olayı, biraz parmaklarla masaj yapıp deriye emdirince çok kokmuyor.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abiler benim saç derim çok yanıyor minoxil uygulayınca ve deli gibi kaşınıyor cildim normaldede çok hassastır artı olarak bazı yerlerde sivilcelenme var bunlar yeni çıkanlar olduğu için mi oluyor ?
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı NoMore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abiler benim saç derim çok yanıyor minoxil uygulayınca ve deli gibi kaşınıyor cildim normaldede çok hassastır artı olarak bazı yerlerde sivilcelenme var bunlar yeni çıkanlar olduğu için mi oluyor ?
    Muhtemelen krem sürüyorsun, bu kremleri birkaç gün kullanma. Minoxu sürdükten 3-4 saat sonra ya da kuruduğu zaman(içinde ki dut oranına göre değişiyor bu süre) hemen bir durula.

Bu şekilde sivilcelenme olmuyor.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon