Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
35 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: saw palmetto=Finasterid Mİ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Arkadaşlar ben saw palmettoyu 3 ay düzenli olarak kullandım.saclara olumlu etkisi var o kadar da ümitlenmeyin .bende fark yaratmadı .saw palmetto dht yi azaltıp serbest testeronu arttırıyor ..saw palmetto X kadar dht engelliyorsa.finans 5X kadar dht engeller.saw palmettonun yanına diğer doğal dht engelliyicıleri eklesek ancak etkili olabilir diye düşünüyorum ama bu seferde maddi olarak zorlar .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Gnc saw palmettoyu kullandım %85 yağ asidi içerenden

filozof
    Guest
    SAW PALMETTO, PROPECIA® VE SAÇ KAYBI YENİDEN

ilk yaygın yaklaşık 17 yıl önce Avrupa pazarına çıktı beri Saw Palmetto, (Permixon), standardize ekstresi yoğun saç kaybının önlenmesi ve tedavisi için kullanılmaktadır.

Onun bildirilen etkinliği karışık değerlendirmeleri ele geçirmiş bulunmaktadır. Diğerleri tamamen yararsız olduğunu iddia ederken Birçok önemli sonuçlara orta aldık iddia var.

Orada saç dökülmesi üzerindeki etkilerini değerlendiren tıbbi literatürde sadece bir çalışmadır ve bu çalışma 6 aylık süre içinde olumlu bir sonuç gösterdi. Ne bu çalışmayla ilgili sorunlu olsa sözlü ticari bir ilgi vardır kaydetti yazarlar bu bir (hepsi değil) olduğunu merkezli Saw Palmetto, saç dökülmesi tedavisi ürünü. Bu kendi içinde mutlaka sonuçları inkâr olmayabilir.

Merck, Proscar ve Propecia hem üreticisi tarafından desteklenen bir başka çalışma, finasterid (Proscar / Propecia) ile karşılaştırıldığında BPH (Prostat büyümesi) belirtileri ve DHT (dihidrotestosteron) alt serum seviyelerini geliştirmek için Saw Palmetto yeteneği değerlendirildi.

Beklendiği gibi, bu BPH semptomları üzerinde hiçbir etkisi ve serum DHT seviyeleri üzerinde hiçbir etkisi gösterdi finasterid% 65 DHT düşmüştür Palmetto, büyük kaybeden çıktı gördüm.

Merck Bu bir çalışma ne yazık ki yeterince kullanımını terk birçok neden oldu.

Bir şirket sponsor çalışmada bu negatif sonuç rağmen, diğer çalışma Palmetto en az etkili ve BPH semptomları azaltmak için yeteneği finasterid genellikle üstün olduğu Testere göstermiştir.

Peki ne verir ??

cevap önemli bir bölümü eylem onun belirlenen mekanizmalarından biri yatıyor. Palmetto ve Propecia aynı şekilde çalışır Testere ortak ve yanlış algı var.

Palmetto, finasterid (Proscar / Propecia) farklı olarak, (en azından Merck göre) daha düşük serum DHT ile sonuçlanan bir 5-alfa redüktaz inhibitörü olarak işlev etmez Testere. % 40 oranında bir faktörü ile reseptör bölgelerinde DHT alımını azaltarak yerine çalışır.

Başka hatalı algı Saw Palmetto şekilde sadece Prostat dokusunda bağlayıcı androjen inhibe olduğunu, ve her nasılsa etkilenmemiş vücudun diğer siteleri bırakır. Aşağıdaki çalışma değerlendirilen tüm doku örneklerinde DHT bir azalma göstermektedir.

Açta Obstet Gvnecol Scand. 1988; 67 (5): 397-9.

Androjen reseptörleri üzerinde Permixon etkisi.

El-Şeyh MM, Dakkak MR, Saddique A.

Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kral Halid Üniversitesi Hastanesi, Riyad, Suudi Arabistan Bölümü.

Permixon bitki Serenoa arasında liposterolic özü, iyi huylu prostat hiperplazisinin tedavi edilmesine yönelik yeni bir yöntem ilaçtır. dihydrotestosterone ve onbir farklı doku örneklerinin bağlayıcı testosteron Permixon etkisi test edilmiştir. ilacın bütün doku örneklerinde, sırasıyla% 40.9 ve% 41.9 ile iki hormonların ortalama alımını azaltmıştır. Hirsutizm ve virilizm aşırı androjen uyarılması veya aşırı endorgan yanıt yoluyla neden olduğu diğer jinekolojik sorunlar arasında olduğundan, biz Permixon bu koşullarda yararlı bir tedavi olabilir ve jinekolojik pratikte ilacın olası terapötik değerleri daha soruşturma tavsiye olabileceğini düşündürmektedir.

Bu bulgular Palmetto güvenilir genellikle belirli anabolik steroidler tarafından uyarılan saç incelmesi ve vücut saç büyüme (hirsutizm) önler Testere dişi vücut geliştiriciler tarafından yapılan birçok anekdot iddiaları ile tutarlı görünüyor.

Peki tüm bu saç dökülmesi tedavisi için ne anlama geliyor ??

Bu tezahür (genellikle 1 yıl veya daha fazla) uzun bir zaman alabilir, herhangi bir hafif bir anti-androjen gibi, saç Ancak, Palmetto olasılıkla bir saç dökülmesi müdahale olarak çok yararlı olduğunu Testere göstermek için onun belirlenebilir etkilerini görünür.

Değil ilk 92'de pazarına gelen Proscar, aksine, denedim birçok gözle görülür sonuçlar görmedim, bir kaç ay için Saw Palmetto, ve "işe yaramadı" sonucuna vardı. Proscar (Propecia 5 kat daha finasterid) ilk yıllarında tecrübe ediliyordu zaman saç dökülmesi için FDA onayı öncesinde, uzlaşma öyle işe yaramaz, ve büyük bir hayal kırıklığı oldu. Bunun nedeni çoğu için sonuçlar ince ve yine ilk 6-9 ay boyunca neredeyse belirlenemeyen idi.

Hepimizin bildiği gibi, Proscar (5 mg finasterid) FDA 98'de bir 1mg doz, (Propecia) saç dökülmesi için onaylanmış olmak için gitti, tam 6 yıl dışarı çıktı sonra.

Hem Palmetto ve '92 yılından beri Proscar bir ¼ tablet gördüm ben (en azından benim saçlar için) kalmış yeterli şahsen şanslıydı. 2004 yılında ben profilaktik sağlık nedenleriyle Proscar'ın düştü ve hiçbir belirgin zararına olan bir Testere üzerinde olmuştur (diğer bileşiklerin bir bolluk arasında) Palmetto / Pygeum / Isırgan / Cernitin / Beta Sitosterol açılan beri var (yüksek östrojen seviyeleri ile yapmak zorunda) benim saç.

Aslında kendileri anti-androjenler, yavaş hareket eden ve çok kademeli ince en iyi kozmetik sonuçlar üretmek ve çok genel olarak büyütme için olduğundan daha hairloss önlenmesi ve zayıflama için daha yararlı olmasıdır.

Bu nedenle, Palmetto sürekli kullanıldığında, büyük olasılıkla Propecia belirsiz sonuçlar verecektir Testere nedeniyle etki özgün mekanizmaları, bir katkı maddesi etkisi için Propecia ve diğer tedaviler ile kombine edilebilir.

VİTRİN tedavi, bileşiğin:

DOĞAL PROSTAT FORMÜL - Gelişmiş bitkisel DHT, aromataz ve östrojen engelleme formülü. Aksine, DHT inhibe recepror normal Testere Palmetto Özü daha bağlayıcı daha etkili olduğu gösterilmiştir saf daha güçlü bir bileşiği, (% 52 verimli, normal heksan ekstre karşı bu formül Testere Palmetto CO2 çıkarma yöntemi kullanmaktadır % 40).

Daha da önemlisi, bu formül, seks hormonu bağlayıcı globulin (SHBG) bağlanabilen östrojen önlenmesinde aktif olan bir metanolik ısırgan kök özü içerir. Ne bu saç dökülmesi ile ne ilgisi var ?? Araştırmacılar prostat ve saç köklerinin dahil olmak üzere birçok doku örneklerinde, göstermiş olduğunuz bu bağlanma aktivitesi sayesinde, bu östrojen "normalde duyarlı androjen kabul yol yollarını aktive etme yeteneğine sahip" dir.

Belli östrojen blokerler saç büyümesini son araştırmalara kurulmuştur, ancak etki mekanizması tam olarak anlaşılmış değildir. Çoğu araştırmacı artık DHT saç dökülmesi tek hormonal tetik olmadığını kabullenmek. Yaş ve bağlı östrojen varlığı ile SHBG artar, ek bir androjen reseptörü gibi hareket edebilir.

Aromataz inhibitörleri yakından incelenmiştir ve saç büyümesini (Dr. Sheffield) üreten umut vaat etmiştir. SHBG 'nin bağlama inhibe etmelerinin yanı sıra, ısırgan otu kökü metanolik ekstresi, en az altı bileşenleri androjenlerin östrojenlere dönüşümünü azaltmak aromataz inhibe eder.

Ile ilgili tüm çalışmalarda SHBG ve Aromataz engellenmesi etkileri, etanolik esanslar gösterildi Metanolik esansları ve etkili olduğu bulunmuştur. etanolik esanslar aslında, aktif olduğu gösterildi.

Doğal Prostat Formülü daha gelişmiş bir testere Palmetto özü, Pygeum Özü (hafif 5-alfa-redüktaz inhibitörü ve bir anti-enflamatuar) ek olarak ısırgan otu kökü metanolik özler kullanır.

Beta-sitosterol, Pygeum ve Cernitin, Bor, likopen ve biberiye özü ile birlikte, bir androjen reseptör etkinliğini düzenlemek ki aşağı olan tüm eklenmiştir.

Bu sinerjistik formül Saw Palmetto ve sadece DHT, saç dökülmesi ile ilgili çoklu hormonal yönü ile uğraşan birçok yan etkisi ücretsiz bir seçenek sağlayacak çok daha kapsamlıdır.

Yol: Pm iki yumuşak jellerin, am biri, bir atın

filozof
    Guest
    bence propecia kullanmayın sawpalmetto çok etkili değil ben 7 ay kullandım acnesin jel diye bir konu açmıştım bn onu temin edip kullanacağım lokal kullanım en iyisi hem saw bile en ucuzu prostagood eczanede 33 lira soylediğim jel 23 lira

Yeni Üye
    saw palmetto zaman ve para kaybı. 3-4 ay kullanıp bırakacaksınız.

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saw palmetto bana göre saç dökülmesi olmayan ama saçta ilerleyen yaşlarda başlayan seyrekliklerde kullanılması daha uygun gibi geliyor. Hele hele fin ile aynı etki vereceğini hiç düşünmüyorum.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Shen min kullanan hiç oldu mu? Ondada saw Palmetto karışık bir içeriği var

filozof
    Guest
    7 ay kullndım saç çıkmadı

SaçımınDoktoru Üyesi
    saw Palmetto iceren bi hap kullaniyorum neredeyse 6 ay oldu saça zerre katkisi olmadi diyebilirim.
    ama cinsellik konusunda biraz azalma hissediyorum eskiden biraz fazla istek vardi belkide
    suan normale döndüm

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hiç gerek yok arkadaşlar saw kullanmaya,shen min kullanmaya,bunlaradan almayı umduğunuz vitamin-minareli inanın hergün yeşil çay kabak çekirdeği,çörek otu,zencefil,zerdeçal,kırmızı pul biber,yoğurt,elma sirkesi vs gıdaları düzenli olarak tüketirseniz saçınıza yaptığı olumlu etkiye inanın çok şaşıracaksınız<normal topikal tedavilerimizi zaten yapıyoruz bir de oral olarak bu tür destekleri verirsek çok daha olumlu ve etkin sonuçlar alabiliriz.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon