Sayfa 1/2 12 SonSon
19 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Finasteride ve Dutasteridenin prospektüsünde yazan BÜYÜK YAN ETKİ

Banned

Finasteride ve Dutasteridenin prospektüsünde yazan BÜYÜK YAN ETKİ

Eğer:
    • Eşiniz (partneriniz) gebeyse veya gebe kalmayı planlıyorsa PROSCAR kullanırken prezervatif yada başka bir bariyer metodu kullanmalısınız. Çünkü spermanızda çok küçük bir miktarda ilaç bulunur ve bu ilaç erkek bebeğinizin cinsiyet organlarının normal gelişimine etki edebilir.

Arkadaşlar evli olanlar ve çocuk yapmayı düşünenler için çokkk büyük tehlike bu konuda sizler ne düşünüyorsunuz?
    Konu ofsaçof tarafından (08.01.2015 Saat 17:48 ) değiştirilmiştir.

"Ebilir" demek "ebilmeyebilirde" demek tabi "ebilir" her zaman huku ki sorumluluktan kurtarır bana kalırsa bu dozlarda (iyi hesaplanmış topikal doz)"ebilmez" zira bir adaçayında bile bu kadar finasteride var ve tüm hamileler içerler bol bol. Ama tabiki kullanın iyidir demiyoruz dikkat edilmesi temkinli olunması herdaim iyidir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Yeni Üye
    cocu yapmayı dusunenler en az 6 ay once ilacları bırakmalıdır buyuk rısk

Banned
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Ebilir" demek "ebilmeyebilirde" demek tabi "ebilir" her zaman huku ki sorumluluktan kurtarır bana kalırsa bu dozlarda (iyi hesaplanmış topikal doz)"ebilmez" zira bir adaçayında bile bu kadar finasteride var ve tüm hamileler içerler bol bol. Ama tabiki kullanın iyidir demiyoruz dikkat edilmesi temkinli olunması herdaim iyidir.
    aynen yine de eğer çocuk filan yapılacaksa en az 6 ay ara vermek lazım hatta min.dut topical karışımınıda bırak lazım.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam adaçayında finasterid olduğunu senden duyuyorum. finasterid üretilen bir madde ve adaçayının doğal olduğu düşünülürse pek mümkün görünmüyor.

SaçımınDoktoru Üyesi
    kardeş bu uyarı oral kullananlar için. ama topikaldede riske atılacak bir durum değil. olurda bir aksilik olur, aksilik bu olacakya. kafanı vuracak taş ararsında taşlar yetmez. her ihtimale karşı 6 ay önceden bu ilaçlarla ilişki kesilmeli.

Banned
    Alıntı blkgl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş bu uyarı oral kullananlar için. ama topikaldede riske atılacak bir durum değil. olurda bir aksilik olur, aksilik bu olacakya. kafanı vuracak taş ararsında taşlar yetmez. her ihtimale karşı 6 ay önceden bu ilaçlarla ilişki kesilmeli.
    dedim ya riski en aza indirmek lazım ben olsam kesinlikle hepsini bırakırım...bi düşünsene çocuğun çift cinsiyetli eek:allah göstermesin valla

Banned
    dedim ya riski en aza indirmek lazım ben olsam kesinlikle hepsini bırakırım...bi düşünsene çocuğun çift cinsiyetli eek:allah göstermesin valla

SaçımınDoktoru Üyesi arda34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bu gibi riskler miracle losyon içinde ki etken ilaçlar içinde geçerlimi varmı çocul düşünen kişilrr adına ?

hocam adaçayında finasterid olduğunu senden duyuyorum. finasterid üretilen bir madde ve adaçayının doğal olduğu düşünülürse pek mümkün görünmüyor.
    Anlaşılması için dedim finasiterid var derken etkisi var demek istedim bunu anlayacağınızı düşünmüştüm yani... ar enzimini inhibe eden herşey öyle yada böyle finasterid etkilidir buna yeşil çay adaçayı yakıotu vs hepsi dahildir yüksek miktar a vit. bile androjen mekanizmasını bozabiliyor. Erkek çocuğa hamile bir bayan yüksek miktarda fitoöstrojen içeren soya vs ve bol yeşil sevze tüketebiliyor hanımlar pek sıkıntı çıktığını duymadık. 6 ay vs abartılı arkadaşlar nereden çıkardınız bunu radyoaktif maddemi içiyorsunuz ? Sadece ilişki ile fötüse sperm sıvısı ile bir miktar finasteride geçebileceği ve bununda cinsiyet gelişimine etki edebileceği belirtiliyor. 5 mg proscar alan birisi için sürekli bir cinsel ilişki de bu risk oluşabilir ama uygun doz topikalde sorun çıkması tekrar söylüyorum adaçayı ile eşdeğer...
    Konu Miracle tarafından (08.01.2015 Saat 22:09 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Sayfa 1/2 12 SonSon