9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Rogaine foamı solusyona çevirme ve Dut.karıştırma

Banned

Rogaine foamı solusyona çevirme ve Dut.karıştırma

Herkese Merhabalar
    Bugün sizlere Roagine foamdan nasıl solüsyon olur onu anlatıcam.Öncelikle herkes biliyo ki Minoxil forte,kirkland solusyon,arak vb.solüsyon halinde satılan Minoxidiller de Deri soyulması,kepek,sivilcelenme ve benim için en önemli yan etki geç kuruması ve kafanın inek yalaması gibi gözükmesi vs. Kısacası solüsyon halindeki Minoxidilleri kullanıldığında insan içine çıkamıyorsun.Bunların olmaması için ve meşhur Minoxidilin içerisine Dutasteride atıp kullanmak için acaba dedim köpüğü sıvı haline getirip kullanabilirmiyim.Rogaine foamı elime sıktım 10 sn sonra sıvı haline gördüm ve neden solüsyon olmasın ki dedim.Bunun içinde bir şişe bulmam lazımdı hatta herkese soruyordum boş Minoxil forte kutusu var mı diye bulamadım ben de Botanik eczadan Minoxil forte sipariş ettim.İçerisindeki Minoxidili boşaltılttım sonra şişenin içerisine az su ekledim çok değil yalnız az koydum sonra Rogaineyi sıkıp iyice çalkaladım köpük hemen eridi tabi su koymak istemezseniz bepanten veya evigenden iki tane ampülü de kırabilirsiniz neyse az köpük sıkıp yine iyice çalkaladım bir süre sonra köpük yoğun oluyor ve Rogaineyi sıksanızda köpük yoğun olduğu için erimeyebiliyor onun için yarım saat beklemeniz lazım. Yarım saat bekledikten sonra köpük tamamen eriyor ve Rogainenin tamamını bitirdikten sonra içerisine Dutasteride atacak kıvama geliyor ve yan etkilerden kurtulmuş oluyorsunuz.Burda aklınıza şu takılabilir acaba köpükten sıvıya çevrildiğinde minoxidil etkisini kaybeder mi diye onuda doktorlara sordum bi sorun olmuyacağını söylediler.Umarım herkese yardımcı olabilmişimdir..

Peki sıvı haldeki rogain aynı şekilde saçta kötü bir şekil bozukluğu yaratmıyor mu ? Paylaşım için teşekkürler bu arada.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Banned
    Saol.Hayır köpükle aynı sadece sıvı hali.

Banned
    ilginç kimse önemsemedi halbuki herkes solüsyonlardan şikayet ederdi..

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ofsaçof Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilginç kimse önemsemedi halbuki herkes solüsyonlardan şikayet ederdi..
    Önemsememekten dolayı olduğunu sanmıyorum,rogaine nin temin zorluğundan dolayı başlığa yorum yapılmamış olabilir,eğer rogaine kolay yollarla temin edilebilse bu forumda kimse minoxil forte kullanmaz zaten.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önemsememekten dolayı olduğunu sanmıyorum,rogaine nin temin zorluğundan dolayı başlığa yorum yapılmamış olabilir,eğer rogaine kolay yollarla temin edilebilse bu forumda kimse minoxil forte kullanmaz zaten.
    kesinlikle haklısın bende kesinlikle kullanmazdım dutası kapsülden kafama sürer üstüne rogaini basardım neden böyle yapmıyorlar anlamıyorum dutas direk emiliyor scalptan ve içeriği çok iyi taşıyıcılarla dolu.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesinlikle haklısın bende kesinlikle kullanmazdım dutası kapsülden kafama sürer üstüne rogaini basardım neden böyle yapmıyorlar anlamıyorum dutas direk emiliyor scalptan ve içeriği çok iyi taşıyıcılarla dolu.
    Aslında dediğin çok doğru abi direk dutas kullanabilsek çok iyi olur ama maalesef o şekilde pahalı olur bence cünkü 1 kapsülü falan adam akıllı yayamazsın kafaya çok az bi miktar sıvı çıkıyor sonuçta.Bikaç tane yapsan da hemencecik biter 30 kapsül.Bazı ilaçlar çok ucuzken bazıları gereksiz pahalı oluyor anlamak güç

Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında dediğin çok doğru abi direk dutas kullanabilsek çok iyi olur ama maalesef o şekilde pahalı olur bence cünkü 1 kapsülü falan adam akıllı yayamazsın kafaya çok az bi miktar sıvı çıkıyor sonuçta.Bikaç tane yapsan da hemencecik biter 30 kapsül.Bazı ilaçlar çok ucuzken bazıları gereksiz pahalı oluyor anlamak güç
    1/3 ünü sürdünmü scalpa emilen emilir kalanı zaten rogain foam tekrar içine alıp iletir scalpa.

Banned
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öylede denedim ama olmadı yapmasıda zor zaten ben yukarda belirttiğim gibi yaptım minoxil forte kullanır gibi rogaineyi kullanıyorum içerisinde 10 adet dut atarak hemende kuruyor rahatım o yüzden.