9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: minoxidil :(

Banned

minoxidil :(

Öncelikle herkese merhaba;
    Arkadaşlar ben 1,5 aydır Rogaine Foam kullanıyorum ve inanılmaz şekilde saçım dökülüyor ve kepekte var ne hikmetse Rgaine bende kepek yaptı ve geçmiyoda Nizoralde kullandım head şovrıs da kullandım fayda etmedi.En son çare usturaya vurduracam kepekten kurtulmak için.dökülmeye gelince dökülenlerin hepsi karınca kadar,saçlarımın uzunluğuda dökülenlerin 10-15 katı filan.Sizin diyeceklerinizde az çok biliyorum uzun zamndan beri saç forumlarındayım ve ilk defa minoxidile bulaştım.minoxidile bulaşanlar gibi benim de içim rahat değil malesef..Acaba dökülenler çıkmazsa, ya saçım daha kötü olursa diye içim içimi yiyor bir yandanda psikolojim altüst keşke diyorum hiç bulaşmasaydım minoxidile ne güzel toppikle yoluma devam ediyorum diye ama bulaştık bir kere yapıcakta bir şey yok bırakamam da..sizin yorum ve önerileriniz bekliyorum arkadaşlar.

SaçımınDoktoru Üyesi adriano10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1-2 ay kadar daha denemeni tavsiye ederim. maalesef hic bir sac tedavisi kisa süreli degil, minoxidil mutlaka sonuc verecektir ama devamli kullanmaya devam etmelisin, icerisine avodart ekleyip kullanabilirsin, detayli olarak invicible nin actigi konuya bakabilirsin. Ayrica kepek icin ducray marka bir sampuan alip kullanabilirsin. Ducray Anaphase hem dökülme karsiti hem de kepegi önlüyor bende.

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı adriano10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1-2 ay kadar daha denemeni tavsiye ederim. maalesef hic bir sac tedavisi kisa süreli degil, minoxidil mutlaka sonuc verecektir ama devamli kullanmaya devam etmelisin, icerisine avodart ekleyip kullanabilirsin, detayli olarak invicible nin actigi konuya bakabilirsin. Ayrica kepek icin ducray marka bir sampuan alip kullanabilirsin. Ducray Anaphase hem dökülme karsiti hem de kepegi önlüyor bende.
    tesadüfe bakın ki bu gün minoxil aldığım eczacıma kepek ve sivilcelenme yaptı minoxil dediğimde bu şampuanı gösterdi bana bende pazarlamaya çalışıyor diye düşünüp ilgilenmedim. benim çabuk yağlanıyor birazda hassas bir yapısı var konazol ve sebamed bile dökülmeyi arttırdı siz tavsiye eder misiniz bu şampuanı ?
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

SaçımınDoktoru Üyesi adriano10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alip deneyebilirsin, ben senelerdir kullaniyorum ve memnunum ama her gün kullanim degil de gün asiri kullanim öneririm.

Banned

minoxidil :(

Detaylı bilgilere sahibim.Saç dökülmesini kafaya takmamaya çalışıyorum ama kepek geçmiyor.Bildiğin gibi kepek vs.en iyi çözen Nizoral en iyisi onuda kullandım geçmedi.Ben de en son çare olarak usturaya vurduracam başka çarem yok gibi görünüyor.Minox-dut karışımını Rogaine Foamla kullanamıyorum.
    Konu ofsaçof tarafından (29.12.2014 Saat 19:22 ) değiştirilmiştir. Sebep: yanlış yazım

SaçımınDoktoru Üyesi teto1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeşim ketoral şampuan kullan başta dökülme yapabilir ama sonrasında seyrinde ve güzel sonuçlar alırsın..

Banned
    bugün itibariyle şok dökğlmeyi atlatmış bulunuyorum.şimdi sıra sonuç almada inşallah o da olacak

filozof
    Guest
    Usturanın gram faydası olmaz bir litre suya yarım çay bardağı elma sirkesini dökerek banyodan sonra durulama yapın kepeğe karşı çok etkili.

Banned
    Alıntı filozof Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usturanın gram faydası olmaz bir litre suya yarım çay bardağı elma sirkesini dökerek banyodan sonra durulama yapın kepeğe karşı çok etkili.
    usturadan vazgeçtim kanka biraz daha bekledikten sonra kepekte dökülmede geçti şuan iyiyim.kepeği de yağa karbonat katarak çözdüm.eskiden bebeklere yapıyolarmış.yaptım geçti