Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: nedir bu saç problemim

Yeni Üye

nedir bu saç problemim

Merhaba , ben 1995 doğumluyum. ortalama 3 yıldan beri saçlarım dökülüyor ve tamamen kel olmaktan korkuyorum. Dayılarımın hepsi kel veya kele yakınlar. Amcalarımında 1 tanesi kel değil sadece. Ben kel olmak istemiyorum. Ayrıca babamın benim yaşımdayken saçları bayağı fazlaymış hatta şu anda bile benim saçlarım gibi. Bu forumda biraz okudumda miracle losyon falan kullanılıyor. Bu bir ürün müdür yoksa yöntem midir tam anlayamadım. İşin özü, Ben saçlarımı eskisi gibi canlı ve sık istiyorum.Önerdiğiniz ürünleri nasıl kullanacağımı da anlatırsanız çok sevinirim.

Hiç olmadı ektirme yapacağım ama ektirmeden önce sizin önerebileceğiniz bir şeyler var mıdır ?

Acilen tedaviye başlamalısın kardeşim. Min-dut, azalderm-ketoral, miracle losyon ve dermorollere ne kadar çabuk başlarsan o kadar faydana olur. Hızlı ol derim.

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Forumda en popüler 2-3 başlıkta bahsettiğimiz losyonların tarifleri var onlara başla.Bence yaşına göre agresif ilerlemiş dökülmen,psikolojik olarak seni bu durum çok kötü etkiliyorsa bence oral finasteridi de bi deneyebilirsin.Etki yan etki ne durumda olacak kontrol ederek vs.

Yeni Üye
    Teşekkür ederim cevaplarınız için fakat bu dediklerinizi tam olarak anlayamadim. Miracle losyon , ketoral falan. Bunlari nereden temin edebilirim,eczaneye isimlerini söylesem verirlermi ve hangi sıklıkla kullanmaliyim ? Kusuruma bakmayın bilgili değilim bu konuda. Eğer bunları anlatan başlıklar varsa link atabilirseniz memnun kalırım. Şimdiden cok teşekkür ederim

http://www.sacimindoktoru.com/basari...ac-cikisi.html
    http://www.sacimindoktoru.com/basari...nvincible.html

Bunlara ek olarak eczaneden azalderm ve ketoral krem alabilirsin. Ve internetten dermoroller siparişide verebilirsin.

SaçımınDoktoru Üyesi eplerenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.sacimindoktoru.com/basari...ac-cikisi.html
    http://www.sacimindoktoru.com/basari...nvincible.html
    http://www.sacimindoktoru.com/basari...if-tedavi.html
    bu tedavileri bir incelemenizi öneririm. biraz okuyun yine de anlamadığınız kısımlar olursa tekrar sorabilirsiniz.

Yeni Üye
    Son olarak birkaç sorum olacak.
    1.bu tedaviyi saçlarımı üç numaraya vurdurup mu yapsam daha iyi olur ?

2. Bu tedavi ters etki yapıp kalan saçlarımı da döker mi ?

3.tedaviyi ne kadar zaman kullanmalıyım ? Kullanmayı bıraktıktan sonra tekrar eskisi gibi olur mu ?

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kaanzc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son olarak birkaç sorum olacak.
    1.bu tedaviyi saçlarımı üç numaraya vurdurup mu yapsam daha iyi olur ?

2. Bu tedavi ters etki yapıp kalan saçlarımı da döker mi ?

3.tedaviyi ne kadar zaman kullanmalıyım ? Kullanmayı bıraktıktan sonra tekrar eskisi gibi olur mu ?
    1- 3 numara yapman daha iyi olur.losyonları daha iyi yedirirsin.

2-ters etki degilde bir şok dökülme evresi yaşayabilirsiniz. Çoğu herkes boyle bir durumu yaşamıştır.zira kaybedecek bir şeyiniz yok.

3-tedaviyi en az 6 ay kullanmanız lazim belirgin sonuçları görebilmek adına.çünkü herkesde ayni etki etmiyor.kimisi 1-2 ayda sonuç alır kimisi 6 ayda v.s.tedaviyi de istediğiniz sonuca ulaştıktan sonra doz azaltabilirsiniz. Bunu deneyerek anlayacaksınız.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Yeni Üye
    Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1- 3 numara yapman daha iyi olur.losyonları daha iyi yedirirsin.

2-ters etki degilde bir şok dökülme evresi yaşayabilirsiniz. Çoğu herkes boyle bir durumu yaşamıştır.zira kaybedecek bir şeyiniz yok.

3-tedaviyi en az 6 ay kullanmanız lazim belirgin sonuçları görebilmek adına.çünkü herkesde ayni etki etmiyor.kimisi 1-2 ayda sonuç alır kimisi 6 ayda v.s.tedaviyi de istediğiniz sonuca ulaştıktan sonra doz azaltabilirsiniz. Bunu deneyerek anlayacaksınız.
    çok teşekkür ederim

sana tavsiyem tedaviyi tam teşekküllü uygula.yani öncelikle:
    - minoxil forte %5 lik deri spreyi (52 lira ,4 tanesini 160 liraya alabilirsin)
    - azelderm sivilce kremi (15 lira -saçı döken hormonları engeller ve hücreleri yeniler)
    - tretin sivilce kremi (15 lira - minoxilin emilimini artırır.hücre yeniler.saç döken hormonu engeller.
    - ketoral şampuan (8 lira - deriyi kaşıntıya sivilceye saç döken hormonlara karşı korur.
    - biotin medobiotin (35 lira - saçların hammaddesini takviye eder.)
    - elseve arginine losyona aldactone, diane35 (30 lira) atıp içinde eridikten sonra günde iki kere saçlara sür.
    !!!kullanacağın ilaçlar bunlar.bu ilaçların özellikle minoxilin etkisi güçsüz saçları deli gibi dökmesidir.her elini attığında saç gelecektir üzülme.dökülme hiçbir zaman durmayacak bunun farkında ol ve dökülmelerle moralini bozma.
    dökülenlerin yerine yeni saçlar gelecektir.
    ilaçların etkisini görmen uzun zaman alacaktır bununda farkında ol ve sabırla bekle.
    ilk etki 6. ayda gelir yüksek ihtimal(en kötü hesap).
    sen en iyisi 8.ayda etki göreceğine şartla kendini.

Sayfa 1/2 12 SonSon