Sayfa 10/11 İlkİlk ... 891011 SonSon
101 sonuçtan 91 ile 100 arası

Konu: Oral Spironolakton

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk 3-4 ay muazzam sonuç aldım şuan da onları korumaya çalışıyorum ama sanırım minoxil şok dökülme yapıyor. Losyonları sürerken elime hiç saç gelmezdi şimdi kapkara oluyor. Savaşıyoruz kısacası kel değilim ama bi brad Pitt de değilim Allaha şükür diyip devam ediyoruz bakalım
    Hocam Daha saç çıkacak yer kalmamış Yeterde artar bence ama alınıda kaplamak istiyorsanız bilemem
    33 mg Ru 58841 - Sabah

Minoksidil 1,6ml günde - Sabah-Akşam

5000 mcg biotin - Günde tek tablet

SaçımınDoktoru Üyesi Tremonti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi bir konuya değinmek gerek.

Tamam iyi güzel aldactone kullandım sonuç yok, fin kullandım sonuç yok, androcur kullandım sonuç yok diyorsunuz.

Ben hatta miracle'da bunu diyor. Saç dökülmesi sadece dht ya da testo kaynaklı DEĞİL!!!!!!!

Biz boşuna mmı o kadar makale çevirip yorumluyoruz, boşuna mı çalışmalar atıyoruz buraya anlamış değilim. Bazen verdiğim emeğin boşa gittiğini düşünüyorum.

Pgd2'den bahsettik, bunların inhibitörleridnen bahsettik, inflamasyonlardan bahsettik, asitlerden bahsettik, kafa derisinin sağlığından bahsettik, d vitamininden bahsettik, uykudan, spordan...vs. neredeyse her şeyden bahsettik.

Olaya halen dut-fin-androcur-diane çerçevesinden bakıldığına inanamıyorum yahu.

Androcur kullanıp sonuç alamıyorsun bunun nedeni çok basit.

Senin dökülme androjenlerle alakalı değil, belki inflamsyon fazladır belki pgd2 kaynaklı belki vitamin eksikliği belki dolaşım sorunu...vs.

Ben elimden geldiği kadar yol göstermeye çalışıyorum.

"Bak elimizde bunlar var, dökülme sebepleri muhtemelen bunlar. Buna göre önlem al, deneteyerek en iyi tedaviyi bul."

Bu sitede bulunma sebebim öncelik olarak bu sorundan muzdarip olanlara yardımcı olmak, 2. olarakta gündemi takip etmek. Benim kaçırdığım şeyler bazen diğer arkadaşlar yakalayabiliyorlar.

Mesela geçenlerde piranha çok güzel bir konu açtı, kaç kişi denemeye başladı ya da kaç kişi araştırdı bunu detaylıca.

Umarım herkes istediği sonuca ulaşır ama çalışmadan, araştırmadan, denemeden o sonuca ulaşmak sadece şanstır bunu da unutmayın.
    Hocam oncelikle emeginize saygisizlik etmek icin yazmadim, olaya sadece bu oral ilaclara bel baglayan ya da bu ilaclara cok guvenen arkadaslarin bu ilaclardan once kendilerini tanimasi daha fazla arastirip denemesi icin yazdim. Kendimden bu ilaclar ile sonuc alamayan biri olarak yazdim. Suan sadece cell VE vitamin destegi aliyorum. Durmadan arastirip dr a gidip test vs de yaptiriyorum . Bu sitedeki paylasima guvenim dr lara olandan fazladir. Adamlarin tek bildigi b12 cinko kansizlik demir dortgeni olmus bir dr a gidip stres insulin direnci ya da dht Saci nasil doker diye sorsak tatmin edici bir cevap bile yok , en son 39 kalemden olusan idrar testi de dahil arti tum batin VE troit ultrason a bile girdim. Dokulme nedeni ni dr lardan alanayinca tamamen sansa hap vitamin losyon kullaniorum , cogu ilac vitamin de burda yok zaten . Sadece semptomlar uzerine gidecem artik kagit uzerindeki verilerle bir yere varamadik . Ben sadece bu haplara bel baglamadan daha yan etkisi as olan tedavilere dikkat cekmek icin yazdim.

SaçımınDoktoru Üyesi polikarpos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    türkiye tarafında olaya hiç özen gösterilmiyor katılıyorum hatta birçok doktor kavram anlam eksikliğine sahip yabancı forumlarda okuduğum arkadaşlar saç konusunda pratikte çok daha fazla bilgiye sahip bu beceriksiz doktorlara göre size tavsiyem deneye deneye ilerleyin vitamin eksikliğinden şüpheleniyorsanız kaliteli bir vultivitamin alın kullanmaya başlayın ben öyle yaptım içeriği çok iyi yanındada finasteride 1.25 devam ediyorum 100 günü geçti şuan çok yoğun kalınlaşma yaşadım ve saç çıkışlarıda var alın çizgisinde kendi konuma güncelleme yapacağım.

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tremonti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam oncelikle emeginize saygisizlik etmek icin yazmadim, olaya sadece bu oral ilaclara bel baglayan ya da bu ilaclara cok guvenen arkadaslarin bu ilaclardan once kendilerini tanimasi daha fazla arastirip denemesi icin yazdim. Kendimden bu ilaclar ile sonuc alamayan biri olarak yazdim. Suan sadece cell VE vitamin destegi aliyorum. Durmadan arastirip dr a gidip test vs de yaptiriyorum . Bu sitedeki paylasima guvenim dr lara olandan fazladir. Adamlarin tek bildigi b12 cinko kansizlik demir dortgeni olmus bir dr a gidip stres insulin direnci ya da dht Saci nasil doker diye sorsak tatmin edici bir cevap bile yok , en son 39 kalemden olusan idrar testi de dahil arti tum batin VE troit ultrason a bile girdim. Dokulme nedeni ni dr lardan alanayinca tamamen sansa hap vitamin losyon kullaniorum , cogu ilac vitamin de burda yok zaten . Sadece semptomlar uzerine gidecem artik kagit uzerindeki verilerle bir yere varamadik . Ben sadece bu haplara bel baglamadan daha yan etkisi as olan tedavilere dikkat cekmek icin yazdim.
    Üzerine alınma, sana yazmadım. Senin yazdıklarına katılıyorum ayrıca.

Sadece anti-androjenlerle muhteşem sonuçlar bekleyen arkadaşlara yazdım.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üzerine alınma, sana yazmadım. Senin yazdıklarına katılıyorum ayrıca.

Sadece anti-androjenlerle muhteşem sonuçlar bekleyen arkadaşlara yazdım.
    hocam anti androjenlerin olmadığı muhteşem bir tedavimi gördük sanki. ne yapalım. yine ne varsa anti androjenlerde var. androjenlerin etkisini kırmadan yapılan tedaviler genellikle geçici sonuçlar veriyor.

ben transım uzun yıllardır saçım dökülüyo eskiden tarak girmeyen saçım üstler ve tepe tamamen açıktı alın çizgim geriye kaydı saç telim inceldi. artık hakan olarak yaşayamıycağımı anladığım gün hormon rejimine başladım şu an 3. aydayım. aldaktone diane prognova progeston estafem androcur ve kırmadan bütün proscar yutuyorum. minox avodart da sıkıyorum ketoral sampuan her gün ve tabi mesigna estradiol ve prolüton iğnesi vuruluyorum haftada bir. bunların bi kısmı hormon rejimi diğerleri saç çıkışı için
    alnımda bir sürü tüy çıktı . eskiden saç olan yerler bunlar tepe daha kapanmadı erken sanırım. 1 sene sonra görücem etkiyi sanırım disiplinliyim bu konuda.
    ama oral uzun süre alınan hormonsal etkiye sahip ilaçlar bal gibi de sesi de inceltiyor yüzü de vücudu da kadınsı yapıyor
    cahil cahil atmayın girin youtube hrt mtf yazın bakın bakalım sadece 6 ayda 1 sene de o ilaçlar erkeği nasıl kıza dönüştürüyor.
    ha ben zaten kullanıcaktım amacım bu. saç da ikinci isteğimdi.
    o japonun nasıl saçı çıktıysa benim de çıkıcak. bir sene sonra foto atıcam.

SaçımınDoktoru Üyesi bendeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hakan içtiğin ilaçlar vücüduna karacigerine böbregine zarar verirmi sordunmudoktora yada trans bireylere? mesla diane 35 mesala 5mg proscar karacigeri uzun kullanımda bitimezmi bir bilgi al forumada fayda olur

SaçımınDoktoru Üyesi bendeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kelvemutsuzhakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben transım uzun yıllardır saçım dökülüyo eskiden tarak girmeyen saçım üstler ve tepe tamamen açıktı alın çizgim geriye kaydı saç telim inceldi. artık hakan olarak yaşayamıycağımı anladığım gün hormon rejimine başladım şu an 3. aydayım. aldaktone diane prognova progeston estafem androcur ve kırmadan bütün proscar yutuyorum. minox avodart da sıkıyorum ketoral sampuan her gün ve tabi mesigna estradiol ve prolüton iğnesi vuruluyorum haftada bir. bunların bi kısmı hormon rejimi diğerleri saç çıkışı için
    alnımda bir sürü tüy çıktı . eskiden saç olan yerler bunlar tepe daha kapanmadı erken sanırım. 1 sene sonra görücem etkiyi sanırım disiplinliyim bu konuda.
    ama oral uzun süre alınan hormonsal etkiye sahip ilaçlar bal gibi de sesi de inceltiyor yüzü de vücudu da kadınsı yapıyor
    cahil cahil atmayın girin youtube hrt mtf yazın bakın bakalım sadece 6 ayda 1 sene de o ilaçlar erkeği nasıl kıza dönüştürüyor.
    hakan diane 35 iciyosun proscar iciyosun andracur vs kullanıyosundur
    bunları kullanırken doktor yada trans arkadaslarından herhangi bir zararı karacigere böbrege yada kalbe vs varmı öğrendinmi bilgin varmı bu konularda ?

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kelvemutsuzhakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizinle aynı durumda olan "yankı" nickli bir arkadaş vardı. O da androcur minox vs şeyler kullandı ve saçları çıktı sizin de 1 sene olmadan maksimum 4-5 ay içinde saçlarınız çıkacaktır hiç şüphem yok ancak finas aldactone diane androcur vs bunların hepsi vücudunuz için ciddi sorun olabilir. Sadece androcur ve minox yetecektir karar yine de sizin tabi. Geçmiş olsun.

Yeni Üye
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Spironolacton progestin ailesindendir ve bir çok progestin spironun türevidir. Progestinler(progesteron) östrojen ve testosteron karışımı etkiler göstermektedirler. Bu açıklama aslında mekanizmayı açıklamaktan uzak olsada kaba bir özeti sayılabilir. Özet geçmemiz gerekirse progestinler bazı kişilerde geçerli olmak üzere vücut ve saç kıllarında androjen gibi etki edebilmektedirler. Saç dökülmesi yan etkisi ise ilk şok ve geçici dökülmelerde olmakta buda literatüre saç dökülmesi yan etkisi olarak geçebilmektedir.
    Bende 3 aydir %1.5 spiro kullanıyorum ancak bendede 2. aydan itibaren tekrar eskisinden daha kuvvetli dökülme başladı. Bu gecicimidr. Ne yapmam gerekir?

Sayfa 10/11 İlkİlk ... 891011 SonSon