Sayfa 6/7 İlkİlk ... 4567 SonSon
61 sonuçtan 51 ile 60 arası

Konu: Bilinen PGD2 İnhibitörleri

SaçımınDoktoru Üyesi Tremonti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pgd2 'nin Aga'ya etkisi üzerine bir konferans videosu
    https://youtu.be/L-ocxo-DiYM

SaçımınDoktoru Üyesi ultaran38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pgd2 inhibe edelim derken pge2'de inhibe oluyor. pge2 inhibesini önlemek için ne yapmak lazım. pge2 artırımı için ne önerirsiniz.

Alıntı ultaran38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pgd2 inhibe edelim derken pge2'de inhibe oluyor. pge2 inhibesini önlemek için ne yapmak lazım. pge2 artırımı için ne önerirsiniz.
    Bu sebeple genel cox inhibitörleri yerine setipiprant gibi pgd2 (crth2) reseptör antagonistleri kullanıyoruz.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

yabancı kaynakta şöyle diyor;
    Drugs containing a diverse range of CRTH2 antagonists and Gpr44 antagonists are going through clinical trials and some are already on the market. These PGD2 inhibitors include:
    TM30643 and TM30089, which reduces the ligand binding capacity of PGD2 to CRTH2
    Ramatroban
    Diazine indole acetic acid
    ADC-3680
    MK-1029
    OC000459

setipiprant dışında da bu maddelerden bahsedilmiş bu maddeler için ne dersiniz?

Üye
    Yer
    Istanbul
    Alıntı ultaran38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yabancı kaynakta şöyle diyor;
    Drugs containing a diverse range of CRTH2 antagonists and Gpr44 antagonists are going through clinical trials and some are already on the market. These PGD2 inhibitors include:
    TM30643 and TM30089, which reduces the ligand binding capacity of PGD2 to CRTH2
    Ramatroban
    Diazine indole acetic acid
    ADC-3680
    MK-1029
    OC000459

setipiprant dışında da bu maddelerden bahsedilmiş bu maddeler için ne dersiniz?
    TM30089 bende duydum. Günlük 500mcg yeterliymis diye bir kac sayfada insanlar kullaniyor. setipiprant'dan daha da etkiliymis veya daha "gelismis" versiyonu anladigim kadar. Bunun bir alt kategorisinde Fevipiprant denilen bir ürün daha var. Su anda 3. asama arastirmada kullaniliyor ama asthma karsiti kullanma amacli. Bu konularda bilgisi olanlar varsa süper olur

aynen bilgisi olan aydınlatırsa çok memnun oluruz.

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğal PGD2 İnhibitörleri:

-Asetik asit (sirke)
    -Salisilik Asit (aspirin söğüt kabuğu)
    -Siyah üzüm çekirdeği
    -Yeşil Çay

Kimyasal PGD2 İnhibitörleri:

- Bimatoprost (çeşitli göz damlaları)
    - Latanoprost (Çeşitli göz damlaları)
    - Ceritizine ( çeşitli alerji ilaçları)
    - Asetil salisilik asit (aspirin)

Şİmdilik bunları yazdım ama ekleyebilirsiniz.
    Hocam salisilik asit toz halinde satılıyor fakat asetil salisilik asit toz olarak bulamadım. Asetil salisilik asit sadece aspirinde var.

Asetilsalisilik asit yerine salisilik asit kullanayım diyorum.

Fakat fikrinizi almak istedim. İnhibitör olarak Salisilik asit mi yoksa asetil salisilik asit mi daha etkili ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Salisik asit iceren losyon al toz ile neden ugrasiyorsun?

Alıntı Kaypea Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Salisik asit iceren losyon al toz ile neden ugrasiyorsun?
    Çünkü hazır losyonlarda içerik olarak çok az bulunuyor.ve daha maliyetli oluyor.

Alıntı RenaC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam salisilik asit toz halinde satılıyor fakat asetil salisilik asit toz olarak bulamadım. Asetil salisilik asit sadece aspirinde var.

Asetilsalisilik asit yerine salisilik asit kullanayım diyorum.

Fakat fikrinizi almak istedim. İnhibitör olarak Salisilik asit mi yoksa asetil salisilik asit mi daha etkili ?

asetil salisik asit ile salisilik asit aynı işlevi görür. salisik asit kullanabilirsin, hatta tercih edeceksen asetilden ziyade salisik kullan.

Sayfa 6/7 İlkİlk ... 4567 SonSon