Sayfa 1/13 12311 ... SonSon
144 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: DMSO (Dimetil Sülfoksit) Etkinlik Emilim artırıcı

Hybrid View

DMSO (Dimetil Sülfoksit) Etkinlik Emilim artırıcı

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  www.sacimindoktoru.com.jpg
Görüntüleme: 6701
Büyüklüğü:  49.4 KB (Kilobyte)
ID:	1294

Dmso yani dimetil sülfoksit çok ilginç bir organobileşik. Aslında çok bilindik bir etken değil ancak özelliklerini gördüğünüzde neden bu şimdiye kadar hiç duymadık diyebilirsniz.

Dmso kraft hamuru adı verilen bir maddeden üretilmekte. En başta gelen özelliği çok iyi bir çözücü olması ve cilt altına mükemmel bir şekilde nüfuz etmesi. Bu özelliği o kadar güçlü ki tırnaktan bile rahatça emilebilmekte. Bu özelliği yanında bir çok etkisi daha var. Kesinlikle hücrelere zarar vermeden nüfuz etmekte, hücre hasarlarının tamirini sağlamakta. Tek başına bile yatıştırıcı etkisi bulunmaktadır. Diğer bir kaç özelliği ise damar açıcıdır, mantar ve bakterileri yok eder, pıhtılaşmayı önler,kanserojen hidroxil serbest radikallerini yokeder, bağışıklığı artırır, antienflamatuvardır.

Amerikada sistit tedavisinde onaylı olarak kullanılmaktadır. Avrupada sayısız ülkede reçete ile alınabilmekte. Bu sıvıyı içme suyuna katıp içen ve mükemmel sonuçlar alanlar var. Damar içi kullanıldığında idrar söktürücü özelliiği var. Bir başka harika etkisi ise ağrı kesici özelliği ve bunu yaparken pgd2 gibi prostaglandinleri inhibe etmekte. Şu kesin ki tek başına bile saç dökülmesinde etkili olacağı kesin gibi. Bazı olumsuz anektotlar da yok değil hakkında mesela 1960 larda bir kadın hayatını kaybetmiş ancak yapılan otopside dmso ile ilgili olmadığı ortaya çıkarılmış. Bazı zehirli olabileceğine dair uyarılar yapılmış olsa da bunun sebebini bazı bilimadamları şöyle açıklamış ; "çok güçlü bir taşıyıcı ve bazı zehirli maddelere temas sonrası dmso kullanımında deri altına bu maddeleri dmso taşıyabilir ve buda sizde bazı rahatsızlıklar ortaya çıkarabilir " demişler ki bence de çok doğru. Zira Amerikada direk üreme organı içine veriliyor bir şey olsa idi çoktan yasaklanırdı.

Şimdi bizim kullanma amacımıza gelirsek, tabi ki tüm özelliklerinden faydalanmak istiyoruz ama en önemli kullanma sebebimiz çözücü ve taşıyıcı özelliği. Size bir iyi haberimde şu ki hali hazırda bir kaç krem içerisinde emilim artırmak amacı ile zaten kullanılıyor ve eczanelerde var. Bu da güvenmem için yeterli bir sebep. Şimdilik amacım bu kremi alıp ru vb uygulama sonrasında sürüp emilimi artırmak ya da direk dmso alıp hazırlamak.
    Konu Miracle tarafından (16.12.2014 Saat 12:05 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Şimdi krem olark değilde solüsyon halinde yani alkol gibi sıvı formda bulma ihtimalimiz yokmu abi?Ayrıca kemo terapi öncesimi sonrasımı ne saç dökülmesi ve dudak kenarındaki yaraları önlemek için kullanılıyormuş bu abi.
    Tedavi başalangıç:29.09.2014

27.03.2015 avodart
    Miracle losyon:Bir kutu garniere 3 aldactone,1diane,1 dekort (12.2014 ten itibaren ekstra 1 çaykaşığı salisilik asit)(YAKLAŞIK 3 AYDIR KULLANAMIYORUM)
    Min-dut losyon
    herk akşam yatmadan önce keto-azelderm krem
    Haftada 2 kez konazol.

(Ek destekler için önerilere açığım...)

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    miracle hangi kremlerde hangi oranlarda var biliyormuyuz bunuda ? biliyorsak isim verebilir misin ?
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

Alıntı NoMore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    miracle hangi kremlerde hangi oranlarda var biliyormuyuz bunuda ? biliyorsak isim verebilir misin ?
    romasulid isimli kremde var 7 tl aldım ben
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    romasulid isimli kremde var 7 tl aldım ben
    bende yarın alayım. losyonlardan önce mi sonra mı kullanmalıyız hocam ? birde ne sıklıkla kullanmalıyız ?
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

Alıntı NoMore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende yarın alayım. losyonlardan önce mi sonra mı kullanmalıyız hocam ? birde ne sıklıkla kullanmalıyız ?
    sonra kullanın ancak prospektüsü lütfen okuyun size uygun olmayan kullanım etkileri olabilir sorumluluk size aittir.

SaçımınDoktoru Üyesi arda34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    miracle dostum cidden harika şeyler araştırıyorsun kremi netten araştıracağım ve gün aşırı ketoral ile kullanmayı düşünüyorum teşekkürler.

SaçımınDoktoru Üyesi
    bu bahsettiğiniz kremi ketoralle karıştırarak azalderm yerine kullanabilir miyiz? oranlar nasıl olmalı?
    07.07.2014- Min+ dut losyon
    05.08.2014- Miracle losyon
    12.08.2014- ketoral-azalderm krem

Alıntı faradi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu bahsettiğiniz kremi ketoralle karıştırarak azalderm yerine kullanabilir miyiz? oranlar nasıl olmalı?
    hayır farklı etkenler bu şekilde kulanmayın yani azaldermi ikame etmez

Yeni Üye
    saç dökülmesi konusundaki etkisine değinecek olursak dökülmeyi durdurmuyor.bunu bilin sadece yeni oluşumu sağlıyor

Sayfa 1/13 12311 ... SonSon