Sayfa 1/4 123 ... SonSon
39 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: "Lokal" olarak Siyah Üzüm Çekirdeği Ekstresi Uygulamak

SaçımınDoktoru Üyesi

"Lokal" olarak Siyah Üzüm Çekirdeği Ekstresi Uygulamak

Evet arkadaşlar, malum antosiyanidinlerin saç çıkmasını uyarıcı etkisi var. Elmadan bunu elde etmemiz biraz zor ama öğütülmüş üzüm çekirdeğinde bol var di mi?

İnternette gördüm, 7-8 tl'ye var böyle ekstre. Her gün bunu lokal uygulasak nasıl olur acaba? Nasıl uygulasak en iyisi olur?

Değerli katkılarınızı bekliyorum lütfen.

Şimdiden sağolun
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi üzüm2.JPG‎  
    Isırgan+yakı otu+sirkeli çayla durulama
    (Yakı otu+nane) çayı (Her gün)
    Ketoral+dutasterid+okaliptus yağlı krem (Gün aşırı) (Çok etkili)

SaçımınDoktoru Üyesi teto1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    onu deri altına taşıyacak maddeler varmıdır içinde ekstrenin gözeneklere zararı varmı bunu bilmeden uygulamak riskli ben siyah üzümü pekmez olarak tüketmeye başladım.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı teto1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    onu deri altına taşıyacak maddeler varmıdır içinde ekstrenin gözeneklere zararı varmı bunu bilmeden uygulamak riskli ben siyah üzümü pekmez olarak tüketmeye başladım.
    Katkı için teşekkürler

Evet acaba her gün sıcak suya bir miktar bu ekstreden katıp, karıştırıp başımıza uygulasak, deri tarafından iyi emilir mi acaba?

Emilimi iyileştirmek için okaliptüs yağı katabiliriz mesela ama gerekir mi acaba? Yoksa ısırgan gibi suyla uygulayınca iyi etki gösterir mi?

Değerli bilgilerinizi beklerim.
    Sağolun

SaçımınDoktoru Üyesi teto1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ozgur85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Katkı için teşekkürler

Evet acaba her gün sıcak suya bir miktar bu ekstreden katıp, karıştırıp başımıza uygulasak, deri tarafından iyi emilir mi acaba?

Emilimi iyileştirmek için okaliptüs yağı katabiliriz mesela ama gerekir mi acaba? Yoksa ısırgan gibi suyla uygulayınca iyi etki gösterir mi?

Değerli bilgilerinizi beklerim.
    Sağolun
    kardeşim beni dinlersen zerdeçal siyah üzüm pekmezi ve iyi etkili birkaç maddeyi karıştırıp macun yapıp sabah akşam bi kaşık yemek daha etkili olur gibime geliyor hem vucudumuza direnç kazandırır hemde daha iyi etki ettiğine emin olabiliriz .

aksi taktirde direk üzüm eksresini uygularsak saçımıza iyi gelecek yapıları başka yapılarla bileşik halde olabilir deriden gçemeyecek büyüklükte olabilir bilmiorum ben pek sağlıklı bulmuyorum açıkçası lokal uygulamayı..

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı teto1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim beni dinlersen zerdeçal siyah üzüm pekmezi ve iyi etkili birkaç maddeyi karıştırıp macun yapıp sabah akşam bi kaşık yemek daha etkili olur gibime geliyor hem vucudumuza direnç kazandırır hemde daha iyi etki ettiğine emin olabiliriz .

aksi taktirde direk üzüm eksresini uygularsak saçımıza iyi gelecek yapıları başka yapılarla bileşik halde olabilir deriden gçemeyecek büyüklükte olabilir bilmiorum ben pek sağlıklı bulmuyorum açıkçası lokal uygulamayı..
    Sağol kardeş, tavsiyeni bir kenara not ediyorum. Yalnız bu lokal olayı da araştırmak istiyorum. Çünkü lokal olarak procyanidinlerin minox'tan daha iyi uyarıcı etki gösterdiğini bir çalışmada gördüm/gördük.

Başka bir çalışma daha vardı. Orda da lokal olarak bu procyanidinlerden uygulanmış. Onun ingilizcesini bi okumam lazım ama bir yandan da bilenler değerli paylaşımlarıyla katkıda bulunabilirlerse çok hoş olur

SaçımınDoktoru Üyesi
    Beyler suda çözünen maddeler deri tarafından iyi emilir mi?

Yabancı bir forumda birisi gse deri tarafından iyi emilir demiş. Başka biri de 150mg lazım demiş.

Ozgur85 merhaba,

Bitkisel çözümlerde karşıma çıkan seçeneklerin çoğunda prostat için kullanılan bitkilerin olduğunu gördüm.
    Örneğin; saw palmetto, ısırgan, yakı otu, yeşil çay , kabak çekirdeği vb. birçok bitki hem prostata hem de dht bloklamaya etkili.
    Yani prostat için iyi gelen bitkisel ürünler bir şekilde saçlar için de etkili oluyor.
    Doğal dht blocker ararken sıkça karşıma çıktığı için kesin olmasa da böyle bir bağlantı olabileceği geliyor aklıma. belki de bu konu üzerine yoğunlaşmamız lazım. Benimki nacizhane bir fikir sadece .
    araştırmalarını bizlerle paylaştığın için ayrıca teşekkürler

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı neo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ozgur85 merhaba,

Bitkisel çözümlerde karşıma çıkan seçeneklerin çoğunda prostat için kullanılan bitkilerin olduğunu gördüm.
    Örneğin; saw palmetto, ısırgan, yakı otu, yeşil çay , kabak çekirdeği vb. birçok bitki hem prostata hem de dht bloklamaya etkili.
    Yani prostat için iyi gelen bitkisel ürünler bir şekilde saçlar için de etkili oluyor.
    Doğal dht blocker ararken sıkça karşıma çıktığı için kesin olmasa da böyle bir bağlantı olabileceği geliyor aklıma. belki de bu konu üzerine yoğunlaşmamız lazım. Benimki nacizhane bir fikir sadece .
    araştırmalarını bizlerle paylaştığın için ayrıca teşekkürler
    Hocam tabi onları da kullanıyoruz, düşünüyoruz da. Bu procyanidinlerin saç çıkarıcı etkisi kanıtlanmış. Japon bilimadamları 1000 civarında bitkiyi test etmişler ve saç çıkmasını uyarıcı olarak en etkili üzüm çekirdeği ve elma procyanidinlerinin olduğunu tespit etmiş.

Yani amacım saç çıkışımızı, uzamakta inat eden tüylerimizin uzamasını hızlandırmak.

Yeni sipariş verdim, 250 gr öğütülmüş üzüm çekirdeğim geliyor Bunun ağızla alındığında sağlığa da çok fazla faydası var. Ama bunla birlikte lokal uygulamasını da yapmak istiyorum

Ama önce iyi bir araştırma, yardım gerekiyor. Bilenler yardımcı olsunlar lütfen

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ozgur85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam tabi onları da kullanıyoruz, düşünüyoruz da. Bu procyanidinlerin saç çıkarıcı etkisi kanıtlanmış. Japon bilimadamları 1000 civarında bitkiyi test etmişler ve saç çıkmasını uyarıcı olarak en etkili üzüm çekirdeği ve elma procyanidinlerinin olduğunu tespit etmiş.

Yani amacım saç çıkışımızı, uzamakta inat eden tüylerimizin uzamasını hızlandırmak.

Yeni sipariş verdim, 250 gr öğütülmüş üzüm çekirdeğim geliyor Bunun ağızla alındığında sağlığa da çok fazla faydası var. Ama bunla birlikte lokal uygulamasını da yapmak istiyorum

Ama önce iyi bir araştırma, yardım gerekiyor. Bilenler yardımcı olsunlar lütfen
    Dostum günde bir tatlı kaşığı siyah üzüm çekirdeğini öğüterek yoğurda karıştırıp tüketmeye başladım iki gündür,lokal olarak ta siyah üzüm çekirdeğindeki procyanidinden faydalanmak için tentürünü yapmayı planlıyorum,ama elmadaki procyanidini nasıl ortaya çıkarırız bilemiyorum bu bayağı karmaşık bir konu.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum günde bir tatlı kaşığı siyah üzüm çekirdeğini öğüterek yoğurda karıştırıp tüketmeye başladım iki gündür,lokal olarak ta siyah üzüm çekirdeğindeki procyanidinden faydalanmak için tentürünü yapmayı planlıyorum,ama elmadaki procyanidini nasıl ortaya çıkarırız bilemiyorum bu bayağı karmaşık bir konu.
    Bu proantocyanidin'ler çok kolay bozuluyorlarmış suda. 24 saatte işleri bitiyor. Elmadan bol miktarda çıkarmak zor ama öğütülmüş üzüm çekirdeğinde bol var.

Ben her gün ısırgan+yakı otu karışımının çayını yapıyorum malum. Acaba bir de kaynar suya bu bitkilerle beraber biraz da üz.çek. mi atsam? Suya geçiyor bildiğim kadarıyla bu procyanidinler.

Sayfa 1/4 123 ... SonSon