Sayfa 2/9 İlkİlk 1234 ... SonSon
87 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: (Resimli)Pgd2 inhibitorü ceritizine(allerset) ile saç çıkışı

SaçımınDoktoru Üyesi adriano10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir çalışma var ve forum biraz oturunca onu ceviricem inşallah cetirizin in ilk 5. Saatte pgd2 % 50 düşürdüğü görülmus 20 mg oral dozda zaten bu dokulme surecine büyük bir darbe e başka etkenlerde kullanıyoruz zaten. Hem burada açıkçası temel atmaya çalışıyorum asil konular böyle katilimlar ve iddialar ile daha da zenginlesecek...
    miracle, dedigin gibi yüzde 50 oral yol ile düsürüyorsa süper degil mi.

Alıntı adriano10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    miracle, dedigin gibi yüzde 50 oral yol ile düsürüyorsa süper degil mi.
    Tabiki çok iyi ve güçlü

Tabiki çok iyi ve güçlü
    yahu üstad gecen de yazmistim. ben Türkiyeden gelirken doktora gitmistim alerjim cikti, bana ZYRTEC verdi iki kutu, ben onu gecen sene haftada bir iki kullandim ve o zamanlar saclarim simdikinden cok daha iyiydi. sen gecen yazdiginda tesadüfeen ögrendim ki etken maddesi pgd2 yi inh. ediyormus. bie senedir hic icmedim o haptan ve alerjimde yok suan. ben artik suna inaniyorum ki; sac dökülmesinin tek bir nedeni yok, zincirleme bir durum sac dökülmesini tetikliyor, döküyor ve cikisi engelliyor.

kesinlikle her kiside sac dökülmesine neden olan seylerin oranlari farkli, diger etkenler sadece ana etkene destek veriyor.

mesela, testonun yükselmesi dolayli olarak DHT yi arttiriyor, ama kisinin pgd2 seviyesi düsük veya normal. adamin saci pgd2 ye ve androjene dayaniksiz oldugundan, DHT saci dökmüyor.

zaten finasteridin herkeste ise yaramamasi veya müthis sonuc vermesi bu nedenle. her kisi kendi sacinin nelere duyarli oldugunu önce tespit etmeli ama bu cok zor, cünkü dht düsük cikar ama o düsük seviyeye bile dayaniksizsindir, ya da pgd2 düsük cikar ama sen dayaniksizsindir.

en etkili yöntem ya hepsini kombo yapmak ya da önce DHT blocker yogun digerleri düsük tedavi sonra da antiandro yogun digerleri düsük tedavi uygulamak lazim.

cok daginik yazdim kusura bakmayin dikkatli okuyun dediklerim anlasilacaktir

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yahu üstad gecen de yazmistim. ben Türkiyeden gelirken doktora gitmistim alerjim cikti, bana ZYRTEC verdi iki kutu, ben onu gecen sene haftada bir iki kullandim ve o zamanlar saclarim simdikinden cok daha iyiydi. sen gecen yazdiginda tesadüfeen ögrendim ki etken maddesi pgd2 yi inh. ediyormus. bie senedir hic icmedim o haptan ve alerjimde yok suan. ben artik suna inaniyorum ki; sac dökülmesinin tek bir nedeni yok, zincirleme bir durum sac dökülmesini tetikliyor, döküyor ve cikisi engelliyor.

kesinlikle her kiside sac dökülmesine neden olan seylerin oranlari farkli, diger etkenler sadece ana etkene destek veriyor.

mesela, testonun yükselmesi dolayli olarak DHT yi arttiriyor, ama kisinin pgd2 seviyesi düsük veya normal. adamin saci pgd2 ye ve androjene dayaniksiz oldugundan, DHT saci dökmüyor.

zaten finasteridin herkeste ise yaramamasi veya müthis sonuc vermesi bu nedenle. her kisi kendi sacinin nelere duyarli oldugunu önce tespit etmeli ama bu cok zor, cünkü dht düsük cikar ama o düsük seviyeye bile dayaniksizsindir, ya da pgd2 düsük cikar ama sen dayaniksizsindir.

en etkili yöntem ya hepsini kombo yapmak ya da önce DHT blocker yogun digerleri düsük tedavi sonra da antiandro yogun digerleri düsük tedavi uygulamak lazim.

Yok gayet iyi yazmışsın, tam da dediğin gibi düşünüyorum bende.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ya bu pgd2 yi buldular ama, alın bu hapı için diye hiç bir bilimsel açıklama yapmadılar.

Alıntı xLs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya bu pgd2 yi buldular ama, alın bu hapı için diye hiç bir bilimsel açıklama yapmadılar.
    hocam onun cok sebepleri var. mesela gecen paylastigim bimotropost denilen damla, ise yariyor ama maliyet ucuk dozaj düsük. o sebeple formüle edilmis dozaji yüksek formül bekleyenler var.

bilimsel arastirma yapilmis su ilac iyi geliyor diyemezler, ticari ise girmez bilimsel arastirma yapan kurumlar. ilac önermeleri mümkün degil, ya ilac firmalari harekete gececek ya da amatörce hazirlayip kullanacagiz baska care yok.

SaçımınDoktoru Üyesi
    bir çalışma var ve forum biraz oturunca onu ceviricem inşallah cetirizin in ilk 5. Saatte pgd2 % 50 düşürdüğü görülmus 20 mg oral dozda zaten bu dokulme surecine büyük bir darbe e başka etkenlerde kullanıyoruz zaten. Hem burada açıkçası temel atmaya çalışıyorum asil konular böyle katilimlar ve iddialar ile daha da zenginlesecek...
    bunun kullandığı hap. biz losyona sıvı halini koyuyoruz. Fark varmı aralarında ?

bunun kullandığı hap. biz losyona sıvı halini koyuyoruz. Fark varmı aralarında ?
    mg si önemli hocam yoksa etken madde ayni setirizin isimli etken madde. alerji ilaci oldugundan cabuk etki saglamasi acisindan oral damla yapiyorlar firmalar. kasinti nöbetlerine girenler var, oral damla hemen etki ediyor. ama ben hap formunun ezilerek losyon yapilmasindan yanayim, yeni bir losyon hazirlama asamasindayim virlix solüsyon ya da zrytec/cetryn katicam. mg hangisi yüksekse onu kullanicam sanirim, tablet ya da solüsyon.

bizimki daha iyi

Androjen uyuşukluğu konusunda benzer seyleri anlatmaya çalıştım ortaya cikacak zamanla tum mekanizma bu arada voltaren kremde pgd2 inhibe ediyormuş krem kullananlara güzel bir alternatif azel keto voltaren karisim tek başına herseye yeter düşünebilirim...

Sayfa 2/9 İlkİlk 1234 ... SonSon