Sayfa 1/3 123 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: finasterid in bozdugu on cizgiyi engellemek

Yeni Üye

finasterid in bozdugu on cizgiyi engellemek

Evet arkadadlar burda ki tecrubeli abilerim ve kardeslerime bir konuda danismak istiyorum herkesin bildigi gibi finasterid kullanimina bagli ortaya cikan hiperandrojenizm sonucu yani dth harici androjenlerin artmasi sonucu on cizgi ve sakakta dokulmeler olmasi peki bunun onume gecmek mumkun mu yani bu hiperandrojenizm dedigimiz dht olmamasina bagli up regulasyon ile artan bu androjenler nezaman normal seviyelere gelir yani bunun belli bir sure sonra down regulasyonla eski haline gelmesi lazim bu sure zarfinda miracle losyon gibi her tip androjenle savasan losyonu on bolgede yuksek dozda kullanmka aslinda bu sorunu cozebilir ancak benim merak ettigim sey bu artisin suresi bu konu hakkinda yardimlatinizi bekliyorum eger yanlisim olduysa afedersiniz arkadaslar

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anti androjenler düzeltir ön çizgiyi
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

dht engellendiğinde vücud testestoronu artırıyo doğal olarak androjenler artıyo proscar bende ilk iki ay testesteronu artırmıştı.şimdi normale döndü.belki hem dht hemde androjenler azalmıştır diye azelderm ve tretini anti androjen olarak kullanıyorum.ama ön çizgi çok azda olsa geriledi farkındayım.

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ön çizgisi gerileyen arkadaşlar sizde ilk zamanlar libidoda artış vs. oldu mu ? ben 4 gündür 1.25 finas alıyorum libidoda artış var androjen artışına bağlı olabilir mi bu ve ön çizgide sıkıntı yaratır mı ?
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

SaçımınDoktoru Üyesi
    peki aynı etki dutastada oluyormu?Bir arkadaş hem dutas hem finas kullanmuş ve ön çizgi falan gayet kaliteli bir biçimde.
    Tedavi başalangıç:29.09.2014

27.03.2015 avodart
    Miracle losyon:Bir kutu garniere 3 aldactone,1diane,1 dekort (12.2014 ten itibaren ekstra 1 çaykaşığı salisilik asit)(YAKLAŞIK 3 AYDIR KULLANAMIYORUM)
    Min-dut losyon
    herk akşam yatmadan önce keto-azelderm krem
    Haftada 2 kez konazol.

(Ek destekler için önerilere açığım...)

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben finasterid önce sonra fotograflarına bakıyorum bi çok kişide saçın genelinde oduu gibi ön bölgede de kalite artışı olmuş,finas kullananlarda çizgi illa gerileyecek diye bi şart yok.

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben finasterid önce sonra fotograflarına bakıyorum bi çok kişide saçın genelinde oduu gibi ön bölgede de kalite artışı olmuş,finas kullananlarda çizgi illa gerileyecek diye bi şart yok.
    öyle bir genelleme yok evet ama mesela sen kullanmaya başladığında ilk zamanlar libido artışı olmuşmuydu ?
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

Yeni Üye
    iyide zaten insanlar saç dokulurken haliyle finasteride baslıyor zaten baslamasalarda ön çizgi o en bastaki agresif dokulmede gidicektir geriye ben finasteride baslamadan once ön çizgiyi kaybettim basladıktan sonra dokulmeninde agresifliğini yitirmesi sonucu vede finasterid yardımıyla on çizgiyi korudum.

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam libidom arttı mı azaldı mı falan bunlara çok dikkat etmiyorum inan ne desem yalan olur ama pek bi farklılıklar yaşamadım diyebilirim

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı NoMore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ön çizgisi gerileyen arkadaşlar sizde ilk zamanlar libidoda artış vs. oldu mu ? ben 4 gündür 1.25 finas alıyorum libidoda artış var androjen artışına bağlı olabilir mi bu ve ön çizgide sıkıntı yaratır mı ?
    Ben de libidoda aşırı artma olmuştu. Hatta hiç azalmıyordu diyebilirim. Reflex hyperandrogenicity durumu olmuştur yüksek ihtimalle. Yani testosteron DHT'ye dönüşemeyince refleks olarak vücutta testosteron seviyesi artıyor. Saçı çok olumsuz etkiliyor ilk zamanlarda bu refleks artış. 1 aya normale dönersiniz.
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)

Sayfa 1/3 123 SonSon