Sayfa 3/3 İlkİlk 123
28 sonuçtan 21 ile 28 arası

Konu: finasterid in bozdugu on cizgiyi engellemek

Moderatör payitaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de 7. Aydayım finasta.Benim şakaklar zaten finastan önce gidiciydi hala da gidiciler,sende gitmesi de ilginç dut frontalde etkili derler bir de.Ne şekilde kullaniyorsun dutu her gün mü?
    Ayrica şakaklar için krem şart sanirim ben yakinda şakaklara krem yapacam sen de yap
    Ah be hacı abi,,çok geç kaldın şakaklar için kremlere,,Taa aylar öncesinden demiştim halbuki,,,Neyse zararın neresinden dönersen kardır,,Günde 2 sefer keto4azel kullan mutlaka...Olmazsa haftada 2-3 gün bu kremlerin yanına Estriol kremde ekleyebilirsin....Önce yoğun tüylenmeler sonra yavaş yavaş tek tek termal kıllara dönerler inşaallah..Ama en az 9 ay aralıksız kullanman lazım...En az 9 ay,,sonuç alacağını düşünüyorum...!!!Umudunu kaybetme sakın...Moralini bozma, ara sıra geri çekilmeler olacak

SaçımınDoktoru Üyesi Eleanor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar lütfen saçmalamayalım hiç finasteride ön cizgi bozarmı sadece az koruyabilir şimdi sizin teori dht azalıyor testo artıyor önlerde fazla duyarlı olduğu için bu testo önleri döküyor peki sayın düşünür kardeşlerim testonun döktüğü saçın dht içinden geçer finas 5dht azaltır 2testo artırır sizce yani ön çizgiyi dht değilde testo mu etkiliyor ))
    Avodart 1tablet ( 4günde 1)
    Kırkland foam (düzensiz )

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kısmen öyle sevgili forumdaşım.Unutma saça zararı dokunan tek androjen dht değil.dht harici bir çok androjen var.Farkında isen bir insanın saçı nekadar gür olursa olsun bir yaştan sonra(50-60) saçları aktif dökülmesede zayıflıyor.Bunun sebebide yaş ilerledikçe vucudun özellikle saçlı derinin diğer androjen türlerine karşıda duyarlılığını arttırması.Tabi bu verdiğim örnek herkeste öyle anlamına gelmiyor.Cüneyt arkın abimiz 70 yaşına geldi neredeyse ama 3 kişiye yetecek saçı var böyle istisnai durumlarda olabiliyor.
    Tedavi başalangıç:29.09.2014

27.03.2015 avodart
    Miracle losyon:Bir kutu garniere 3 aldactone,1diane,1 dekort (12.2014 ten itibaren ekstra 1 çaykaşığı salisilik asit)(YAKLAŞIK 3 AYDIR KULLANAMIYORUM)
    Min-dut losyon
    herk akşam yatmadan önce keto-azelderm krem
    Haftada 2 kez konazol.

(Ek destekler için önerilere açığım...)

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3 aydır imzamdaki gibi tedavim, şakaklarda veluslar oluştu önce son 1 aydır ve hala uzuyolar
    ön çizgide bir saç dökülüyor 1 hafta sonra aynı kalınlıkta geri çıkıyor yani kayıp olmuyor...
    ayrıca yüzdeki yağlanma azaldı %40 oranında
    kilom sabit libidom %20 civarı düşmüş olabilir ama bence oda psikolojiktir durum böyle
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

Alıntı landonxx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kısmen öyle sevgili forumdaşım.Unutma saça zararı dokunan tek androjen dht değil.dht harici bir çok androjen var.Farkında isen bir insanın saçı nekadar gür olursa olsun bir yaştan sonra(50-60) saçları aktif dökülmesede zayıflıyor.Bunun sebebide yaş ilerledikçe vucudun özellikle saçlı derinin diğer androjen türlerine karşıda duyarlılığını arttırması.Tabi bu verdiğim örnek herkeste öyle anlamına gelmiyor.Cüneyt arkın abimiz 70 yaşına geldi neredeyse ama 3 kişiye yetecek saçı var böyle istisnai durumlarda olabiliyor.
    Haklısın kardeşim sana katılıyorum ama tüm çalışmalar dht nin Androjen reseptörlerine çok daha fazla bağlanıp daha uzun kaldığı yönünde yani testosteron ve diğer androjenler az miktarda bağlanıp reseptörde kısa süre kalabiliyorlar hatta bu sebepten dolayı saç kaybının yegane sebebi DHT olarak geçer ama yaş ilerledikce direnç düşer tabi 60 65 yaşlarından bahsediyorum. AR direncini düşürende DHT dir, uzun vadede çok fazla yıpratır yani kısaca vucutta dht olmazsa direnç düşmez ve testosteron gibi androjenlerin gücü saçı dökmeye yetmez, hatta konuyu şöyle bağlamaya gelirsek vertexdede aynı reseptör var fakat ön bölgede daha etkin durumda, kullandığın 5ar inhibitorleri dhtyi düşürüyor testoyu yükseltiyor durum böyle iken vertexe daha az dht yapışıp daha çok dht temizleniyor ve saçlar kalınlaşıyor, ön bölgedede aynı reseptör var aynı sistem ama daha duyarlı olduğu için finasteridenin gücü yetmiyor yani 3günde dökülecekse 5 günde dökülüyor(Önlerde etkisi kısıtlıdır yazar prospektüste) bazılarında hiç dökülmüyor bazılarında geri çıkıyor mesela ben 4senedir kullanıyorum hala başladığım yerdeyim yeni yeni seyrelmeler başladı önlerde ek tedaviler uyguluyorum yani artan testo önleri döküyor düşüncesi yanlış testo artmasa dht artıcak o çok daha güçlü
    Konu Eleanor tarafından (21.05.2015 Saat 14:38 ) değiştirilmiştir.

Alıntı Eleanor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklısın kardeşim sana katılıyorum ama tüm çalışmalar dht nin Androjen reseptörlerine çok daha fazla bağlanıp daha uzun kaldığı yönünde yani testosteron ve diğer androjenler az miktarda bağlanıp reseptörde kısa süre kalabiliyorlar hatta bu sebepten dolayı saç kaybının yegane sebebi DHT olarak geçer ama yaş ilerledikce direnç düşer tabi 60 65 yaşlarından bahsediyorum. AR direncini düşürende DHT dir, uzun vadede çok fazla yıpratır yani kısaca vucutta dht olmazsa direnç düşmez ve testosteron gibi androjenlerin gücü saçı dökmeye yetmez, hatta konuyu şöyle bağlamaya gelirsek vertexdede aynı reseptör var fakat ön bölgede daha etkin durumda, kullandığın 5ar inhibitorleri dhtyi düşürüyor testoyu yükseltiyor durum böyle iken vertexe daha az dht yapışıp daha çok dht temizleniyor ve saçlar kalınlaşıyor, ön bölgedede aynı reseptör var aynı sistem ama daha duyarlı olduğu için finasteridenin gücü yetmiyor yani 3günde dökülecekse 5 günde dökülüyor(Önlerde etkisi kısıtlıdır yazar prospektüste) bazılarında hiç dökülmüyor bazılarında geri çıkıyor mesela ben 4senedir kullanıyorum hala başladığım yerdeyim yeni yeni seyrelmeler başladı önlerde ek tedaviler uyguluyorum yani artan testo önleri döküyor düşüncesi yanlış testo artmasa dht artıcak o çok daha güçlü
    Çizgi bozma durumu aslında çok daha komplex irdelenmeli detaylı bir bilimsel makalede azaltılan erkeklik hormonu nedeniyle buna reseptörler farklılaşıp östrojeni bile androjen yanıtı üretir hale gelebildiğinden hatta çok farklı bir molekülün hedef reseptörde engellenen androjen gibi davranabildiği bilgisine yer verilmişti çok derinlemesine yazmadan demek istediğim şu ki dht yokluğunda testoya belli bir reseptör çok daha sert yanıt üretebiliyor okuduğum çalışmada neden dutasterid ya da farklı antiandrojenlerle bazı hastalarda prostat kanserinin şiddetlendiği üzerineydi ama düz mantık olarak ilk akla gelen tabi ki sizin düşünceniz o açıdan sorun yok.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çizgi bozma durumu aslında çok daha komplex irdelenmeli detaylı bir bilimsel makalede azaltılan erkeklik hormonu nedeniyle buna reseptörler farklılaşıp östrojeni bile androjen yanıtı üretir hale gelebildiğinden hatta çok farklı bir molekülün hedef reseptörde engellenen androjen gibi davranabildiği bilgisine yer verilmişti çok derinlemesine yazmadan demek istediğim şu ki dht yokluğunda testoya belli bir reseptör çok daha sert yanıt üretebiliyor okuduğum çalışmada neden dutasterid ya da farklı antiandrojenlerle bazı hastalarda prostat kanserinin şiddetlendiği üzerineydi ama düz mantık olarak ilk akla gelen tabi ki sizin düşünceniz o açıdan sorun yok.
    Hocam ben 4 yıl önce şakaklarda açılma başladı diye finasa başladım şuan şakaklarda hiç gerileme ve seyrelme yok ama ön çizgi ve ön orta bölgede seyrelme var benim finasa başladığım dönemde kardeşimin saçlarında hiç seyrelme yoktu o da benden 1 yaş küçük ama şimdi onunda ön orta ve ön çizgide seyrelme var şakaklar aynı yerinde(kendisi hiç ilaç kullanmadı), bu nasıl bi orantıdır çözemedim yani benim şakak erken dökülmeye başladı demekki dht ye daha çok duyarlıydı o halde ön bölge çok sağlamken şuan nasıl ön bölge seyrek şakaklar aynı çözemedim. Desemki finas döktü kardeşim kullanmadı onunda seyrek

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hocam bendede bu reflex durumu olustu kendiliginden geciyormu yoksa orala arami vermeliyim
    Yeniden proscar07.01.2015 haftada iki 1/8 destek tedavi sacı canli gosteriyor .
    İki gunde bir aksam minox pakdouru
    12/12/2015Miracle losyon sadece aksam 3kutu diane 2 kutu aldactone 5 gr toz spiro zytrec damla bemix bepanten ampul
    Haftada iki nizoral
    Dermaroller 540 igne 1.00 mm kafam estikce
    Defne sabunu
    Pharmaton 01/02/2016 haftada iki
    Yaki otu nane dutasderide losyon gunde bir
    Hp bioatin 5 mg hergun
    Azelderm ketoral acnelyse ve toz spiro karisimi

Sayfa 3/3 İlkİlk 123