8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Şakaklarda ve tepe saç dökülmesi

Yeni Üye

Şakaklarda ve tepe saç dökülmesi

Öncelikle herkese merhaba

Benimde şakaklarda ve tepede saç dökülmesi var. Cildiye doktoruna gittim. Kan tahlilleri sonucunda erkek tipi saç dökülmesi var dedi. Ailede hiç kimsenin başına böyle birşey gelmemişti.Doktor kan tahlilimde sonuçlarımın gayet iyi olduğunu söylemişti hatta biraz fazla çinko var dedi. Akabinde bir hap sabah akşam kullanmak şartıyla, Alpecin adlı şampuan ve losyon verdi. 2 haftadır kullanıyorum. Sizce ne yapmalıyım. Bu şampuanları kullananlar oldu mu? Sonuçları pozitif miydi?

Burada bazı konuları okudum. Kimse problemim şu, şunu uyguladım tarzında yazmadığı için kendi problemime ait bir çözüm bulamadım. İllaki biri yazmıştır elbet çok fazla araştıramadığım için bu konu açma ihtiyacı duydum. Benim gibi ''erkek tipi saç dökülmesi'' yaşayan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Miracle losyon ve minox/dutas karışım ile başla bunların zaten dediğin durumlar için kullanıyoruz.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Miracle losyon ve minox/dutas karışım ile başla bunların zaten dediğin durumlar için kullanıyoruz.
    Hocam, en iyi sonuç için nasıl bir yol izlemeliyiz? Max-Performance için? Lütfen bize bir yol göster. (Genetik dökülmesi olanlar için) şakaklarda baya kayıp var.

Alıntı Yalova22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam, en iyi sonuç için nasıl bir yol izlemeliyiz? Max-Performance için? Lütfen bize bir yol göster. (Genetik dökülmesi olanlar için) şakaklarda baya kayıp var.
    Dermaroller kullanın şakaklar için acnelisye ketoral ve azaleik asit çok önemli (kesinlikle çok az sürülecek) aşırı kimyasal yüklemeyin miracle şakaklarda çok iyi etki yaptı bende. Saç derinizdeki alkol ppg baskısına karşı mutlaka kaliteli özler içeren kaliteli marka bir cilt kremi kullanın. (bitki özleri koenzim q10 hyaluronik asit vb içeren)
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hocam kan tahlillerini özeldemi yaptırdınız ? devlettemi ?
    -Dermaroller ( Haftada 2 kez 192 iğneli 1mm)
    -Ketoral-Azalderm krem günde 2 kere
    -Çörek otu yağı ( saçlarımı yıkayacağım günler )
    -Yakı otu-nane çayı günde 1 bardak içiyorum.

Şu anlık hiçbirini kullanmıyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam, iki ilacı aynı anda mı sürmemiz gerekiyor, yoksa nasıl?

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Yalova22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam, iki ilacı aynı anda mı sürmemiz gerekiyor, yoksa nasıl?
    Aynı anda değil,vaktiniz müsaitse aralarında 1 saat olsun,değilse minimum yarım saat olsun önce miracle ardından
    min-dut.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    minox dutasta uyguladiginiz bolgede hissizlik yasiyormusunuz bende oldugunu.dusunuyorum sakaklara dokundugumda hissizlik var hafiften birbucuk aydir kullaniyorum
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.