Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
44 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Bitkilerden ekstrakt elde etme yollari :TENTÜR DENEYİMİ

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet arkadaşlar kendi ellerimle yaptığım 3 adet tentür oldu,bunlardan biri ısırganlı tentür,diğeri ceviz iç zarı ve yaprağıyla yaptığım tentür,ve en son olarak ta acı biberli tentür.,nihayet bunlardan acı biberli tentürü bu ayın başından itibaren düzenli olarak kullanmaya başladım,koku olayından dolayı günde bir sefer yatarken kullanabiliyorum,ilk izlenimlerim diğer tedavilerimden dolayı saçımda oluşan kaşıntıyı önledi,saça çok güzel bir parlaklık ve hacim kazandırdı,şimdilik memnunum tentürümden,bakalım devam.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kazakcemil, ben az önce şöyle bir şey yaptım, ne dersin?

Bende kahve öğütme makinesi var. 3 tepeleme tatlı kaşığı ısırgan otu, 3 tepeleme tatlı kaşığı da yakı otu koydum hazneye. Çok ince olmamak üzere öğüttüm. Sonra bunu 1 çay bardağı (tahminim 100 ml kadar) elma sirkesine koydum. Kavanozda bekliyor.

Sence ne kadar beklemem yeterli olur? Bekleme sırasında güneşe niçin çıkarıyoruz?
    Isırgan+yakı otu+sirkeli çayla durulama
    (Yakı otu+nane) çayı (Her gün)
    Ketoral+dutasterid+okaliptus yağlı krem (Gün aşırı) (Çok etkili)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Neden Tentür(Solüsyon):
    Doğadan uygun toplanma zamanlarında uygun yöntemlerle toplanan tıbbi bitkiler.Oda sıcaklığında steril ortamlarda kurutulur.Kurutma işlemi tamamlanan bitkiler uygun oranlarda parçalanır ve son haliyle optimum oranda seyreltilmiş elma sirkesinde bekletilir.Böylece bitkilerin içindeki hammaddeler çözücü(solvent) olan elma sirkesinin içine geçmiş olur.
    Bu Yöntemle Bitkilerin kullanıcıya etkisi;
    .Haşlama(İnfuzyon)
    .Kaynatma(Dekoksiyon)
    .Macun
    .Toz
    Vs.şeklinde kullanımından çok daha etkili ve faydalı olur.Kullanıcıya etki zamanı ve etki bakımından büyük rahatlık sağlamış olur.Ürünün yanında verilen damlalıkla doz ayarı yapılması oldukça kolaydır.(Optimum Doz Ayarı bitkisel destek ürünlerinin kullanımında çok önemlidir.Ürünlerin bitkisel olması her uygulamada faydalı olacaktır anlamına gelmez.)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bu alıntı besa besa'dan. "Optimum oranda seyreltilmiş" elma sirkesi ifadesi var. Niye seyreltiyorlar acaba?

Alıntı Ozgur85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kazakcemil, ben az önce şöyle bir şey yaptım, ne dersin?

Bende kahve öğütme makinesi var. 3 tepeleme tatlı kaşığı ısırgan otu, 3 tepeleme tatlı kaşığı da yakı otu koydum hazneye. Çok ince olmamak üzere öğüttüm. Sonra bunu 1 çay bardağı (tahminim 100 ml kadar) elma sirkesine koydum. Kavanozda bekliyor.

Sence ne kadar beklemem yeterli olur? Bekleme sırasında güneşe niçin çıkarıyoruz?
    Üstad senin yöntemin daha iyi olmuş,aslında bitkileri ince ince kıymak gerektiğini ben de sonradan öğrendim,bu etken maddelerin açığa çıkması için daha iyi bir yöntem.
    Şimdi bu tentür olayı özellikle alkol kullanmak istemeyen islam dünyasında alternatif bir olarak ortaya çıkmış bir yöntem,hem aynı şekilde bitkilerdeki etkenleri açığa çıkarıyor,hem de alkoldeki bozulma riski sirkede olmuyor,yani kısaca tentür yapımı yüzyılla öncesine dayanan mücerreb(tecrübe edilmiş) bir yöntem,o yüzden oluşması için 14 gün boyunca güneş ve ayı görecek bir konumda bekletilmesi gerekiyor.
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

Bu alıntı besa besa'dan. "Optimum oranda seyreltilmiş" elma sirkesi ifadesi var. Niye seyreltiyorlar acaba?
    Olaya gizem katmak için olmasın,yani siz kendi bilgilerinize dayanarak bunları denemeyin biz yapalım siz de bizden satın alın, ben bu tür sözlere biraz kulağımı tıkıyorum üstad boşver,ben en az 5 yıldır elma sirkesini limon suyuyla karıştırıp sabahları aç karına içiyorum,müthiş bir bağışıklık düzenleyici formül tavsiye ederim,bunu yaparken doğal haliyle kullanıyorum evet seyreltmiş oluyorum suyla kullandığım için.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Teşekkür ederim bilgiler için

Ya işte bu 14 gün ve güneş ay olayı benim canımı sıkıyor. Acaba böyle bitkileri öğütünce etken maddeler 4-5 saatte falan sirkeye geçer mi ki? Sanki geçer gibi geliyor. Çünkü sirke çok güçlü. Hatta sanki birkaç saatte bile geçebilir. Eğer öyleyse süper yani

Teşekkür ederim bilgiler için

Ya işte bu 14 gün ve güneş ay olayı benim canımı sıkıyor. Acaba böyle bitkileri öğütünce etken maddeler 4-5 saatte falan sirkeye geçer mi ki? Sanki geçer gibi geliyor. Çünkü sirke çok güçlü. Hatta sanki birkaç saatte bile geçebilir. Eğer öyleyse süper yani
    Yani bu biraz bizim zaman ihtiyaç durumumuzla da alakalı,mesela sirkenin oluşumu da öyle 2 ayda sirke oluşabiliyor ama maximum verim almak istiyorsanız en az bir 6 ay sabır göstermek icap ediyor,şu an bende var 3 ayda oluşmuş bir de 6 ayda oluşmuş sirkeler ama 6 ayda oluşanın aroması,faydası bambaşka,siz olmazsa birini karıştırıp hemen kullanın diğerini de koyun pencere önüne oluşsun.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Teşekkür ederim

Arkadaşlar merhaba,takip edenler bilir bitkilerden tentür elde etmeye başlayalı baya bir zaman oldu ama bunları kendimde denemeye bir türlü başlayamamıştım,tedavimde etkenleri birbirine karıştırmamak için,ama subat başından itibaren min-dut losyonum bitmişti ben de yenisini sipariş vermedim, bunun yerine tedavimde sadece miracle losyon-krem ve kendi yapmış olduğum zerdeçallı tentürü kullandım sonuçtan tam emin değildim ama gördüm ki tentür minoxu bırakınca saçlarda muhtemel geriye gitmeyi engellediği gibi saçlarımı daha iyi toparladı,hangi manada derseniz,saşlardaki parlaklık,dolgunluk,ve dökülmede azalma vs. tentürden şimdilik memnunum denemeye devam.

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon