Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
36 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Saçımın ön kısımlarındaki seyrelme problemi

Kaç dutas atıyorsun minoxile ? Başka ne uyguluyorsun ?
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Moderatör payitaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu açılmışken sorayım,,hocam bazen min+dut u 10 fıstan fazla sıktığım oluyor, bazen 15 fıs 17 fıs falan oluyor,,,hatta elime fazla gelen ve emilmeyenleride saçımın yanlarına ve arkalarada bulaştırorum boşa gitmesin diye,, çok sakınca yaratır mı acaba aşırı kullanım...??

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ilk olarak 6 ile başladım geçen ay 8 attım suan kullandığım da 10 adet attım hocam ek olarak ketoral kullanıyorum

Dutas kullanıpta saç incelmesi yaşayan bir iki kişi okudum yabancı forumlarda buna biraz eğilmemiz lazım sanırım ingilizcen varsa sende araştır bizde bakalım.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı payitaht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu açılmışken sorayım,,hocam bazen min+dut u 10 fıstan fazla sıktığım oluyor, bazen 15 fıs 17 fıs falan oluyor,,,hatta elime fazla gelen ve emilmeyenleride saçımın yanlarına ve arkalarada bulaştırorum boşa gitmesin diye,, çok sakınca yaratır mı acaba aşırı kullanım...??
    Minoxtan ötürü baş ağrısı tansiyon falan olmazsa sıkıntı olmaz

Alıntı MrScae Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ilk olarak 6 ile başladım geçen ay 8 attım suan kullandığım da 10 adet attım hocam ek olarak ketoral kullanıyorum
    6-8-10 attım dedin peki sana göre gelişim ne düzeyde kötüye mi giyyi iyiye mi?

Kisa süreli bakma, 3 ayı göz önünde bulundur.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Dutas kullanıpta saç incelmesi yaşayan bir iki kişi okudum yabancı forumlarda buna biraz eğilmemiz lazım sanırım ingilizcen varsa sende araştır bizde bakalım.
    Hocam min+dut ta çok seyrelme yaşamadım aksine dökülme durdu gibi fakat gözlemliyorum ön bölgede hiç saç çıkışı olmadı yani min+dut ta sıkıntı yaşamadım
    Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Minoxtan ötürü baş ağrısı tansiyon falan olmazsa sıkıntı olmaz

6-8-10 attım dedin peki sana göre gelişim ne düzeyde kötüye mi giyyi iyiye mi?

Kisa süreli bakma, 3 ayı göz önünde bulundur.
    min+dut kullandığım süreyi baz alınca iyi fakat tedaviye başladığım süre boyunca minoxile yani o zaman kötü bence benim saçın ön tarafı gidici yani ne yaparsam yapıyım durmıcaklar gibi

Alıntı MrScae Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam min+dut ta çok seyrelme yaşamadım aksine dökülme durdu gibi fakat gözlemliyorum ön bölgede hiç saç çıkışı olmadı yani min+dut ta sıkıntı yaşamadım

min+dut kullandığım süreyi baz alınca iyi fakat tedaviye başladığım süre boyunca minoxile yani o zaman kötü bence benim saçın ön tarafı gidici yani ne yaparsam yapıyım durmıcaklar gibi
    Gitmezler gidiyorlar mış gibi yapar geri gelirler devam et tedaviye gerekirse makas değiştirir en uygun tedaviyi buluruz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Gitmezler gidiyorlar mış gibi yapar geri gelirler devam et tedaviye gerekirse makas değiştirir en uygun tedaviyi buluruz.
    Tedavime son gaz devam edicem hocam bugunde kendime sebamed anti hair loss şampuan ekledim onunlada her gün saçımı yıkıcam şuan kalan saçımı bile korumak benim için önemli

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Korusanız bile fazlasıyla yeter.Bu ön kısım cidden çok lanet ya,hemen hemen her tedavi vertexde çok güzel sonuçlar verebiliyor ama bu şakak-ön kısım bi gitti mi adam akıllı gelmiyor bidaha.Finas-Miracle losyon-İnv. losyon kullanıyorum ona rağmen bu şakak ve ön kısımdan SAÇ ÇIKIŞI konusunda ümitsizim var olanı korusak yeter diyeceğiz

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Korusanız bile fazlasıyla yeter.Bu ön kısım cidden çok lanet ya,hemen hemen her tedavi vertexde çok güzel sonuçlar verebiliyor ama bu şakak-ön kısım bi gitti mi adam akıllı gelmiyor bidaha.Finas-Miracle losyon-İnv. losyon kullanıyorum ona rağmen bu şakak ve ön kısımdan SAÇ ÇIKIŞI konusunda ümitsizim var olanı korusak yeter diyeceğiz
    hocam benimde ön kısımda sıkıntı var şakaklarda çok değilde önde genel seyrelme şeklinde finas ön kısma zarar veriyor diyenlerde var açıkçası finasıda artık ben kullanmıyorum
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon