72 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Minoxil Döngü Döneminde Ne Yapmalıyız?

Threaded View

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Question Minoxil Döngü Döneminde Ne Yapmalıyız?

Biliyorsunuz minoxilin döngü dönemindeyim. Saç dökülmem eski zamanlardaki hale geldi. Günlük 200-300 tel dökülüyor. Böyle giderse 1 ay içerisinde eski haline dönecek saçlar. Şuan baya hissedilir derecede gerileme var. Sizlerden minoxili uzun süre kullananlardan döngü dönemlerinde ne yaptığınızı öğrenmek istiyorum. Şuan 6. aydayım tedavide. Maksimum etkiyi 4. ayda gördüm. 4. ayın ortalarından itibaren saç dökülmem artarak devam etti. Şuan tavan yaptı.
    Araştırdığım kadarıyla ya 1 hafta, 1 ay kadar minoxile ara vermekten bahsediliyor. Yada hiç ara vermeden tedaviyi uygulamaktan bahsediliyor. Ama bu görüşlerin sağlamlığı yok. Sizlerin bu konudaki düşünceleri nedir? Ara vermek gerekiyorsa neden ara vermeliyiz veya devam etmek gerekiyorsa neden devam etmeliyiz?
    Bunun dışında döngüyü atlatmaya, hafifletmeye yönelik önerilerinizi bekliyorum.

Not: Doktorlar genelde bunun saçın normal döngüsü olduğunu anajen-katajen fazlarının çakıştığını ifade ediyor. Ama döngü sadece dökülen alanda olduğu için bu görüşü tam idrak edemedim.
    Bir de dökülen saçların yerine daha güçlüleri çıkacağı söyleniyor. Şuan bende dökülen saçlar hem kalın telliler, hem ince telliler. Ama kalın telli olanlar çoğunlukta.
    Konu LahmacuN tarafından (06.12.2014 Saat 18:21 ) değiştirilmiştir.
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)