Sayfa 2/8 İlkİlk 1234 ... SonSon
72 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Minoxil Döngü Döneminde Ne Yapmalıyız?

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sıkıntılı bölgede ki fazların (anajen, katojen, telojen) uzunlukları değişiyor. Özellikle dinlenme fazı çok daha uzarken anajen fazı yani uzama fazı kısalıyor. Sonuç olarak bu saçlarda bir faz çakışması oluyor ve dökülme artıyor.

Saçlar eski sağlıklarına kavuşana kadar bu durum böyle devam edecektir.

Ben ara vermenin hiçbir fayda vereceğini sanmıyorum.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Yeni Üye
    bloker losyonla dene .spiro olabilir donguye engel olma önüne geçme sansın olabilir.

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sonsabah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bloker losyonla dene .spiro olabilir donguye engel olma önüne geçme sansın olabilir.
    sanırım siz spiro kullanıyorsunuz yada kullandınız değil mi nasıl hazırladınız ? etki gördünüz mü ? bende imzamdaki gibi hazırlayıp kullanmaya başladım
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı NoMore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sanırım siz spiro kullanıyorsunuz yada kullandınız değil mi nasıl hazırladınız ? etki gördünüz mü ? bende imzamdaki gibi hazırlayıp kullanmaya başladım
    Kardesim imzandaki gibiyse eğer minoxla spiro beraber iyi calismiyormus.yabancı forumlarda da okumuştum.araştır istersen
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardesim imzandaki gibiyse eğer minoxla spiro beraber iyi calismiyormus.yabancı forumlarda da okumuştum.araştır istersen
    çok az miktar ama hocam 2.5 ml nedir ki ayrıca bozuluyor diye duymuştum ben o yüzden 10 günlük hazırladım
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

Bir kişi için asla herşeyi kullanıyordu yine de başına şu geldi demeyin çünkü kullandıkları başına geleni geçiktirmiş ve/veya hızlandırmıştır. Mesela adam sigara içiyordu 90 yaşında öldü denildiğinde burada sigaranın zararlı olmadığı değil sadece adamın aslında içmese 100 yıl yaşayabileceği sonucu çıkar. Saçlar içinde aynı durum geçerlidir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Yeni Üye
    spiroyu neutrogena losyonla hazırlıyordum nane yağı ile artık o losyon gelmicekmiş baska kremle hazırlıom bundan memnun kalmazsam baskada krem denerim gozle gorulur bir yan etki görmedim.konu açsan ilaçlarda dongu gordunumuz gormedinizmi diye dongu gorenler neler kullanmış gormeyenler neler kullanmışbunlara dikkat etsen bence daha mantıklı olur.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir kişi için asla herşeyi kullanıyordu yine de başına şu geldi demeyin çünkü kullandıkları başına geleni geçiktirmiş ve/veya hızlandırmıştır. Mesela adam sigara içiyordu 90 yaşında öldü denildiğinde burada sigaranın zararlı olmadığı değil sadece adamın aslında içmese 100 yıl yaşayabileceği sonucu çıkar. Saçlar içinde aynı durum geçerlidir.
    Haklısın abi kendimden örnek verirsem tedaviye başlamadan önceki dökülmem über seviyeydi.Yani 2 aydır tedavi uyguluyorum.Çok şükür yine birşeyler kazandık.Eğer tedaviye başlamasaydım şuan durum çok çok kötüydü bundan eminim.Sana attığım mesajlardan sende az çok hatırlarsın.Ama 2. ktu bitti daha 3. kutunun 3. gününde olmama rağmen bendede ufak ufak dökülmeler arttı zaten yazmıştım konuyada 1 hafta falan çok iyiydi 2. ayın ortaları 1-2 tel ya gelir ya gelmezdi şimdi yine elimi her attığımda gelmeye başladı.Saç sayısı 1 ken 2 lere çıkmaya başladı.Losyon uygularken 10 tele kadar çıkıyor bazen buda insanın moralini hayli bozuyor ve etrafında olumlu olumsuz ne görüyorsa birşeyler kapmaya çalışıyor.İnsan psikolojisi işte.Şu dökülme bile kabulüm çünkü çok daha ciddi seviyleri gördüm.Ama yinede insanın morali bozuluyor daha 2. aydan bu şekilde karşılanmak.
    İnşallah arkadaşımızınkide benimkide ufak çaplı gelir geçer dalgalardır.Herkese desteği için teşekkür ederim.
    Tedavi başalangıç:29.09.2014

27.03.2015 avodart
    Miracle losyon:Bir kutu garniere 3 aldactone,1diane,1 dekort (12.2014 ten itibaren ekstra 1 çaykaşığı salisilik asit)(YAKLAŞIK 3 AYDIR KULLANAMIYORUM)
    Min-dut losyon
    herk akşam yatmadan önce keto-azelderm krem
    Haftada 2 kez konazol.

(Ek destekler için önerilere açığım...)

Banned
    Alıntı LahmacuN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şok dökülme yaşamadım. Herşey muhteşemdi ya ilk aylarda. Dökülme 0 teldi. Hiç saç dökülmeyen günlerim oluyordu duştayken bile. Baştaki şok dökülme olduğunu sanmıyorum çünkü 6. aydayım.
    dökülmüştür kanka sen fark etmiyosun aynısını bende yaşadım çünkü elini attığında yok banyoda yok ama bir şey eksik;suyu döktüğünde döküldüğünü göreceksin.ben de senin gibi düşünüyodum yani

Alıntı landonxx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklısın abi kendimden örnek verirsem tedaviye başlamadan önceki dökülmem über seviyeydi.Yani 2 aydır tedavi uyguluyorum.Çok şükür yine birşeyler kazandık.Eğer tedaviye başlamasaydım şuan durum çok çok kötüydü bundan eminim.Sana attığım mesajlardan sende az çok hatırlarsın.Ama 2. ktu bitti daha 3. kutunun 3. gününde olmama rağmen bendede ufak ufak dökülmeler arttı zaten yazmıştım konuyada 1 hafta falan çok iyiydi 2. ayın ortaları 1-2 tel ya gelir ya gelmezdi şimdi yine elimi her attığımda gelmeye başladı.Saç sayısı 1 ken 2 lere çıkmaya başladı.Losyon uygularken 10 tele kadar çıkıyor bazen buda insanın moralini hayli bozuyor ve etrafında olumlu olumsuz ne görüyorsa birşeyler kapmaya çalışıyor.İnsan psikolojisi işte.Şu dökülme bile kabulüm çünkü çok daha ciddi seviyleri gördüm.Ama yinede insanın morali bozuluyor daha 2. aydan bu şekilde karşılanmak.
    İnşallah arkadaşımızınkide benimkide ufak çaplı gelir geçer dalgalardır.Herkese desteği için teşekkür ederim.
    Dökülür çıktığı sürece sorun yok dalgalanma azalır artar genel durum biraz kötüye bile gidebilir bunlar zaman ve doz problemleri.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Sayfa 2/8 İlkİlk 1234 ... SonSon