Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Minoksil Kullananlar Nasıl Kullanılır ?

Minoksil Kullananlar Nasıl Kullanılır ?

tedavime yeni başladım. önlerdeki dökülme için kullanıyorum. kullanımında 5 kere tekrarlayın diyor. her bir bölgeye mi 5 kere, yoksa toplamda mı 5 kereyi geçmemek lazım.

Bir de minoxil tedavimin yanında ne kullanabilirim.

şimdiden teşekkürler..

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    işte her sıkışta azami 2ml sıkman lazım ki 1 ay dayansın minoxil. Ama saçlar uzun oldu mu, 10 fıs falan sıkınca 15-20 gün anca yetiyor
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

5 fıs 0.75 ml filan yapıyor ölçtüm pompa tam kalibre değil tabi hızlı basma çalkalama sonucu köpüklenmede buna sebep oluyor. Asıl önemli olan arkadaşlar minoxili masajla yedirerek mi kullanıyorsunuz yoksa yayıp emilmesinimi bekliyorsunuz ? benim merak ettiğim hangisinin daha etkili olduğu zira masaja parmak ısısı ve bol sürtünme ile taşıyıcılar saça bulaşıyor, uçuyor ve etkinlik azalıyor yayıp bıraktığımızda kalın katman sayesinde emilim sürekli ve uzun oluyor ancak bu defada saç deliğinden mekanik zorlama ile emilimden ne kaybımız var bunlar öenmli. Şimdi herkes hangi yöntemi kullandığını ve tecrübelerini aktarabilir mi ?
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

mesela sabahları max. kaç fıs lazım. benim 20 fısı geçiyor. yanlış mı yapıyorum.

minoxu parmağımla masaj yaparak uyguluyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5 fıs 0.75 ml filan yapıyor ölçtüm pompa tam kalibre değil tabi hızlı basma çalkalama sonucu köpüklenmede buna sebep oluyor. Asıl önemli olan arkadaşlar minoxili masajla yedirerek mi kullanıyorsunuz yoksa yayıp emilmesinimi bekliyorsunuz ? benim merak ettiğim hangisinin daha etkili olduğu zira masaja parmak ısısı ve bol sürtünme ile taşıyıcılar saça bulaşıyor, uçuyor ve etkinlik azalıyor yayıp bıraktığımızda kalın katman sayesinde emilim sürekli ve uzun oluyor ancak bu defada saç deliğinden mekanik zorlama ile emilimden ne kaybımız var bunlar öenmli. Şimdi herkes hangi yöntemi kullandığını ve tecrübelerini aktarabilir mi ?
    O dediğin kalibre olayını ilk kutuda farkettim abi.Aynen bazen sprey az veriyor bazen yerinde veriyor.Elimden geldiğimce ayarlamaya çalıştım.Azgeldiği zaman yarım fıs daha attım.Zaten damlalık bulana kadar sprey kullandım sonra hemen damlalığa.Damlalık 1ml.Şakaklar 2.5ml,ön frontal bölge 2.5,üst arka bölge 2.5 ve son olarak vertex ve çevresine 2.5 ml olarak uyguluyorum.1ml yi tamamlamış oluyor.İlk 2 kutuda genel olarak biraz agresif masaj ile uyguladım.Sen yine bir konuda fazla masaj yapmayın üstün körü üzerinden geçin yeter demiştin dikkkate alarak şu an o şekilde kullanıyorum.Fark varmı dersen.Bilmiyorum ama galiba min-dut benim kıllara vurdu .
    Tedavi başalangıç:29.09.2014

27.03.2015 avodart
    Miracle losyon:Bir kutu garniere 3 aldactone,1diane,1 dekort (12.2014 ten itibaren ekstra 1 çaykaşığı salisilik asit)(YAKLAŞIK 3 AYDIR KULLANAMIYORUM)
    Min-dut losyon
    herk akşam yatmadan önce keto-azelderm krem
    Haftada 2 kez konazol.

(Ek destekler için önerilere açığım...)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    miracle ben parmağımla yedirmeye çalışıyorum deriye ama etkenin bir kısmıda tahminimce parmak tarafından emilip kana karışıyor ,belki de surduğumuz etkenin yarısını saç derisi yarısıda parmak tarafından emiliyor yani ziyan oluyor yarısı

hocam ben su Vichy dercosun aparati var sıkıyorum minoxu onla yayiyorum ins ise yariyodur oda gerci bu ara miracle losyon u kulllaniyorum minox bitti ama miracle losyonuda ayni o sekilde kullaniyorum fislatip onunla yayiyorum zigzag

Alıntı efecihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam ben su Vichy dercosun aparati var sıkıyorum minoxu onla yayiyorum ins ise yariyodur oda gerci bu ara miracle losyon u kulllaniyorum minox bitti ama miracle losyonuda ayni o sekilde kullaniyorum fislatip onunla yayiyorum zigzag
    Evet bende minoxun aparatı ile yayıyor ve yediriyorum parmak sürmemeye çalışıyorum.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi arda34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam, tedavimin 3 . ayını dolduracağım ama gözle görülür şekilde son 2 haftadır bir durma var 2 haftada bir gözle görülür bir karartı yaygınlaşıyordu acaba losyon artık yetmniyormu yükseltmemmi lazım onu düşlünüyorum.

Önce kısa saçlarıma en az 10 fıs sıkıyorum sıktığım bölgelere parmağımla yedirmeye çalısıyorum her defasında ardın dan aze-keto kremi karıştırıp parmak uçlarımla yeniden yediriyorum bu arada 1 ila 3 fıs ile yine kafa derimi nemlendiriyorum en son da ortalama 1 saat sonra minoksil uyguluyorum.

Ama dediğim gibi sanki saçlaırm durdu ne giden var ne de gelen

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı efecihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam nasıl birşey o aparat

Sayfa 1/2 12 SonSon