Sayfa 1/8 123 ... SonSon
76 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Topikal Bicalutamide, Bimatoprost, Procyanidin B-2, Spiro ve CA Tedavisi

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Topikal Bicalutamide, Bimatoprost, Procyanidin B-2, Spiro ve CA Tedavisi

Evet gardaşlarım dediğim gibi yeni losyonu görücüye çıkartıyorum.

Miracle Losyona birkaç ekleme yaparak bugün itibariyle kullanıma başlıyorum. Tabi ki uzun araştırmalar sonucu oluşturduğum bir losyon tıpkı min+dut olduğu gibi umarım bundan da onun gibi sonuç alırım.

Saç dökülmesinin nedenlerini, nasıl işlediğini az çok hepimiz biliyoruz zaten. Önemli olan bunları bir araya getirip kullanabilme cesaretini göstermekte.

Neyse ben lafı uzatmadan neler kullandığımı ve nasıl losyonu hazırladığımı yazayım.

Öncelikle Procyanidin b-2 ya da elma ekstresi denilen maddenin minoxidil gibi inanılmaz bir saç çıkartıcı olduğu üzerine baya araştırmalarım oldu.

O araştırmalardan biri;
    http://www.applepolyphenols.com/docs...npublished.pdf

Bunun üzerine losyonumun ilk maddesi bu olacak dedim ve araştırdım fakat çok bir ürün bulamadım açıkçası ve aşağıda miracle'ın güzel bir şekilde irdelediği toniği kullanmaya karar verdim. Üzerine içerisinde bir de biotin var, ki ne zamandır kullanmıyorum biotin.

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...etkili-mi.html

Onun yanına bimatoprost gibi yine saç çıkartıcı bir madde ekledim. Yine forumumuzda olan ve tartışılmış bir konu.

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...matoprost.html

Veeee benim ilk araştırmalarımdan olan flutamid, bicalutamide anti-androjenleri flutamid kısa yarılanma süresi nedeniyle eledim ve bicalutamide'te karar kıldım.

Spiro ve Ca zaten Miracle losyonun ana maddeleri, ispatlı bir şeyi kullanmamak olmaz.

Bunların üzerine ben bir de Evin'i ekledim.

Nasıl yaptığıma gelecek olursak;

1 Kutu Diane, 1 Kutu Aldactone, Yarım Kutu Calux, Lumigan'ın yarısı ve 5 evin ampulü 20 ml alkolün içinde güzelce çözdüm ve Revigen toniğin yarısının içerisine koydum.

Diğer yarısını da diğer aya bıraktım.

Bunun yanında Min+dut losyonunda ki oranımı da 5/60ml olarak revize ettim.Son olarak şampuan olarak Sebamed ve dökülme yaptı diye bıraktığım azalderm ve acnelys'e geri döndüm.

Fotoğrafları ise buradan atmayı düşünüyorum. Son olarak 8. ay fotosu atmıştım.

Umarım teoride ki düşüncelerim, pratiğe yansır ve güzel sonuçlar elde edebilirim.

Min+Dut'tan önce ki halimi neden attığıma gelecek olursak, herkes agresid dökülmeden korkuyor ama agresif dökülme aslında iyi bir şey. Agresif dökülme olursa tedavilerinizden sonra bu ileri ki zamanlarda daha güçlü saçların gelici olduğunu gösterir.

Arada ki kalite farkını da bu şekilde açıkça göstermiş olduğumuzu düşünüyorum. Önemki olan saç çapında ki artıştır bunu unutmayın, yeni çıkan saçlar daha kaliteliyse tedavi işe yarıyor demektir.

Bu işin en büyük parçası sabırdır dostlarım. 9 ay olmasına karşın hala agresif dökülme yaşayabiliyorum yeni tedavi de, bu da agresif dökülmeleri fazla takmamanız gerektiğinin göstergesidir.

16.07.2015 Bilgilendirme Notu :Öncelikle uzun zamandır fotoğraf paylaşımı yapamadım hayatımın şu aralar çok yoğun olması sebebiyle o yüzden mazur görün. Ancak zaman buldum da fotoğraf yükledim. Zaten sitede de eskisi gibi aktif olamıyorum, sorularınız ya cevapsız kalıyor ya da çok geç cevap atabiliyorum, bunlardan dolayı tekrar affınıza sığınıyorum.

Gelelim tedavi durumuma; Öncelikle min-dut kullanımına ara verdim yaklaşık 1 aydır kullanmıyorum. Şu an sadece bika losyonu kullanıyorum. Onunda hazırlanışında bazı değişikliklere gittim, örneğin bimap tamamen çıktı aldığımız saf spiro, androcur ve calux ile losyonu hazırlıyorum. Bika losyondan önce ya ketoral ya azalderm ya da acnelyse kremleri sürüyorum. Çünkü çok hızlı kuruyor losyon ve bu yüzden kremlerle o kurumayı yavaşlatıyorum.

Min-Dut'u neden bıraktığma gelecek olursak; Bazen tedavilere belli bir süre ara vermek gerekli herhangi bir ilaç 8-10 aydan sonra ilk etkisini gösteremiyor, bu hangi ilaç için olursa olsun. Ki ben fazla bile kullanmışım. O yüzden şimdilik bir ara verdim, ara verdikten sonra bir dökülmem olmadı, ha çıkışlar azaldı o ayrı konu tabi ki. Yaklaşık 3 ay civarı bir ara vermeyi düşünüyorum min-dut'a.

Sonuçlar fotoğraflarda gördüğünüz gibi ben gayet etkili buldum losyonu uzun zamandır da kullanıyorum. Dikkat ederseniz şakaklarda saçlar çıkıyor artık özellikle flaşlı fotoğrafta net bir şekilde görülüyor. İstediğim sonuç bu mu? tabi ki de değil, çok daha iyi olacağına eminim. Bu arada minoxu çıkardıktan sonra günlük 10 mg biotine başladım. Dermarolleri kullanmaya devam ediyorum hafta da bir olarak. Birkaç ay daha kullanıp ardından bu losyona da ara vermeyi düşünüyorum.

Min+Dut tedavisine başlamadan önce ki halim.

1 Ay Sonra

2 Ay Sonra

4 Ay Sonra

7 Ay Sonra

Konu Invincible tarafından (16.07.2015 Saat 17:58 ) değiştirilmiştir.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Hayırlı uğurlu olsun kardeşim çok güzel etkili ürünleri seçmişsin. Çok güzel sonuçlar almanı diliyorum. 1 aylık kullanım maliyeti ne oldu bu ürünlerle hesapladın mı yazabilir misin ? bimatoprost piyasada ki 2 ml lik çözümleri mi kullandın ?
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Moderatör payitaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam maşaallah, gazan mübarek ola...
    İçerik gerçekten çok iyi..Yalnız Tonik yağlı içeriği sebebiyle sebore ve yağlı saç tipleri için tercih edilmeyebilir,,Elseve kullanılabilir tonik yerine,,birde buna sanki 4-5 tablet androccour ilave etsek tadından yenmez gibi..Fakat karışımındaki altın vuruş bana kalırsa BİCA....Ne zamandır bende düşünüyorum androccour lu miracle losyonuma BİCA ilave etmeyi...
    Heyecanla haberlerini bekliyoruz...

bicu ve diğer ana androjenleri ikiye ayırıp sabah akşamda kullanabilirsin invincible çünkü yarış halinde olacaklar birinin bağlandığı yere diğeri bağlanamayacak sadece bir öneri çünkü ben bicu tam çalışsın diye ayrı yapmıştım. Diğer etkenler her zaman çalışır ve çok iyiler sorun yok.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun üstad foruma yeni ve etkili bir tedavi şekli daha kazandırmış durumdasın inşallah,bayağı etkili ve içeriği dolu bir tedavi olacağa benziyor.
    Şöyle kabaca bir hesaplama yaptım formülün toplam maliyeti 135 tl arkadaşlar(revigen tonik botanikecza fiyatı 49.90 üzerinden hesaplandı)bu toniği tasarruflu bir şekilde 1.5-2 ay süresince kullanabilir miyiz bunu hesaplamak lazım,diğer türlü biraz tuzlu kaçabilir,min-dut da olacağı için tedavide.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun kardeşim çok güzel etkili ürünleri seçmişsin. Çok güzel sonuçlar almanı diliyorum. 1 aylık kullanım maliyeti ne oldu bu ürünlerle hesapladın mı yazabilir misin ? bimatoprost piyasada ki 2 ml lik çözümleri mi kullandın ?
    Hemen hesaplayalım

Diane - 9,5 ---------------> 2 ay, aylık 4,75
    Aldactone - 9,5 ---------> 2 ay aylık 4,75
    Calux - 43 ----------------> 4 ay, aylık 11
    Lumigan - 35 ------------> 4 ay, aylık 10
    Revigen - 42 -------------> 4 ay, aylık 10
    Evin - 5 --------------------> 2 ay, aylık 2,5
    Minox - 28 ----------------> 2 ay, aylık 14
    Avodart - 30 -------------> 12 ay, aylık 2,5 tl

Toplam - 60 tl civarı bir şey tutuyor.

Tabi losyonu ve min+dut günde 1 kez kullanıcam

Alıntı payitaht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam maşaallah, gazan mübarek ola...
    İçerik gerçekten çok iyi..Yalnız Tonik yağlı içeriği sebebiyle sebore ve yağlı saç tipleri için tercih edilmeyebilir,,Elseve kullanılabilir tonik yerine,,birde buna sanki 4-5 tablet androccour ilave etsek tadından yenmez gibi..Fakat karışımındaki altın vuruş bana kalırsa BİCA....Ne zamandır bende düşünüyorum androccour lu miracle losyonuma BİCA ilave etmeyi...
    Heyecanla haberlerini bekliyoruz...
    Diane'da zaten CA var.

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bicu ve diğer ana androjenleri ikiye ayırıp sabah akşamda kullanabilirsin invincible çünkü yarış halinde olacaklar birinin bağlandığı yere diğeri bağlanamayacak sadece bir öneri çünkü ben bicu tam çalışsın diye ayrı yapmıştım. Diğer etkenler her zaman çalışır ve çok iyiler sorun yok.
    İyi diyorsun, güzel diyorsun da Miracle uygulayabilecek zamanı zaten zor buluyorum. Sabah min+dut, akşam losyon kullanmayı düşünüyorum.
    Malum okul işleri falan bazen sabahları kullanamıyorum bile, ki 3. bir dozu hiç yapamam o yüzden böyle yaptım.
    Konu Invincible tarafından (05.12.2014 Saat 02:02 ) değiştirilmiştir.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Moderatör
    wombo combo olmus tebrikler gazan mübarek olsun Allah yardım etsin
    güncel tedavi:
    sabah akşam 15'er dakika toplam 30 dk masaj
    emu+nane+hint+jojoba yağı
    sebamed şampuan
    solgar 1000iu d3
    arada çinko+b1-6-12 hap
    haftada 1-2 ısıgan otu kürü
    haftada 1-2 green juicing
    -------------------------------------------------------
    %2spiro+ diane 35 losyon
    hint+emu+jojoba+nane yağı karışımı
    haftada 1-2 ısırgan otu kürü
    arada bir sirkeli su
    dermoday şampuan (+diane 35li bir hali ilk yıkama için)
    haftada 1 dermaroller
    kafaya masaj deneme aşamasında

Alıntı piranha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    wombo combo olmus tebrikler gazan mübarek olsun Allah yardım etsin
    Eyvallah kardeşim.

Öncelikle;

Sonrasında;

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eyvallah kardeşim.
    inşallah bunda da güzel sonuçlar alırsın kardeşim.hayırlı olsun.merakla bekliyoruz
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

SaçımınDoktoru Üyesi teto1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlı olsun kardeşim inşallah başarılı sonuçlar alırız bu tedaviden..

Sayfa 1/8 123 ... SonSon