Herkese merhaba ne zaman saç dökülmelerim artsa kendimi burda buluyorum 😄

Saç dökülmesi tedavisinde finasterid yan etkilerinden fazla etkilenmemek için losyon olarak kullanmayı düşünüyorum losyon olarak kullanıldığında etkileri ve yanetkileri hakkında araştırma aşamasındayım.

Kliniklerde kullanılan mezoterapilerin içeriklerinde dutasterid ve minoxidil olduğunu okudum ve bir kaç vitamin. Kliniklere mezoterapi ilaçlarını satan medical şirketin sitesinde Dutasterit lokal olarak kullanıldığında yan etki etmediği yazıyor. Sitesinde Dutasterit için açıklamaları var aşağıya kopyaladım.

"Dutasterit, mezoterapi uygulamaları ile lokal olarak sadece saç köklerine verildiğinden kesinlikle hormon seviyesinde azalmaya neden olmaz, sadece ilgili dokuda saç köklerini DHT nin olumsuz etkilerinden korur. Dutasteritin, vitamin kompleks, mineral kompleks ve hyaluronik asit içeren saç mezoterapi ürünleri ile kombineli kullanımı mümkündür"

Bu karışımları bir eczacıda losyon olarak yaptırıp kullanmak büyük ihtimalle mezoterapi etkisi olur.

İçerik hakkında az çok birşeyler öğrenmeye başladım 😄öğrendiğim kadarıyla saç faydalı olacak içerikleri yazıyorum

Pantenol, Piridoksin, Tiamin, Biotin, Demir Glukonat,Finasterid, Minoxidil,Retinol,Azelaik asit

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar kendi bilgi ve tecrübelerini paylaşırsa sevinirim .