10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Lütfen yardım edin (resimli)

Yeni Üye

Unhappy Lütfen yardım edin

19 yaşındayım ve saçımda açılmalar seyrelmeler oluştu. Önceden böyle değildi ne olduysa 1 sene içinde oldu. Geçen sene lise sondayken yaklaşık bu tarihlerde farkettim tepe bölgesinde bi açılma olduğunu. Saçlarımı hep uzun bırakıyordum ondan dolayı olduğunu sandım saçlarımı kestirdim ama o bölgedeki hafif açıklık hala vardı. Şuan 1 yıl geçti ve o tepedeki açılma biraz daha büyüdü saçım yine uzun ama iyi bakıyorum saçıma. Ve şimdi şakaklardada bayağı bi seyrelme oldu bi taraf bi tarafdan daha fazla acık ama saçları oraya doğru tarayıp kapatmaya çalışıyorum. Pek bi arkadaşım aa senin saçın kelleşmiş demedi hatta tepe bölgesini farkeden yok. Ama bi kaç yakın arkadaşım şakaklardaki açıklığı farketti ışıktan ışığa değişiyor zaten biraz sönük ışıkta sıkıntı olmuyor ama çok aşırı ışık olunca bellli oluyor. Gerçekten bu durum çok kötü Allah kimseye nasip etmesin. Spor yapmaktan yağmurda dışarda gezmekten rüzgardan uzaklaştım. Havuza denize gitmek istemiyorum sırf bu yüzden. Hatta üniversite değilde askeriye okumak istiyorum yine sırf bu yüzden psikolojim alt üst oldu. Lütfen bana yardım edin öneride bulunun. Hepinize şimdiden teşekkür ediyorum.
    Konu NotYet tarafından (01.12.2014 Saat 23:01 ) değiştirilmiştir.

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başarı Hikayeleri kısmına bakabilirsin. Orada ki tedavilerden kafana uyanı uygulayabilirsin.

Ancak çok açıklığın yoksa min ve fin gibi maddelere bulaşma şimdiden. Öncelikle biotin, dermaroller ve kremleri kullanmanı tavsiye ederim zamanla yetmez ise güncel tedavilerle devam edersin.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Notyet o kadar da değil canım kardeşim benim. Keller sokağa çıkmasın gibi oldu bu

Her şeyden evvel saçlarından ibaret değilsin bunu sakın unutma. Saçlarından dolayı herhangi bir toplumda kabul görmen ya da reddedilmen söz konusu olamaz ama yapabiliyorsan tabi ki kurtar saçını ve tedavi et. Yine de bunu askeriye okuyacağım gibi büyük kararlara bağlama sakın.

Ufak ufak tedavine başla. Minoxil illa kullanacağım diyorsan günde 1 kere kullan. İçine 1 2 tane dut atarsın mesela. Az az başlarsın tedavine zaten hemen sonuç alır dökülmeyi durdurursun.

İşin uzmanları şimdi yazarlar sana ne yapman gerektiğini. Ama saçını kısa tutup dermaroller öneririm ben başlangıç olarak. Birkaç krem belki.

Bu arada doktora gidip tahlillerini yaptır demiriydi, çinkoydu belirli bir sebepten dökülüyor olmasın, genetik dökülme olduğuna kanaat getirince de başla tedavine. Saçınla çok fazla oynama da, döker zırt pırt el giderse saça.

Geçmiş olsun.

bence yaş 20 olana kadar ketoral azelderm tretin volteren gibi kremlerle dökülmeyi yavaşlat.daha sonra iki seçenek var ya proscar kullanıcaksın yada mıracle losyon.
    bu durum çok canını sıkıyorsa ki öyle gözüküyor tam taşekküllü bir tedaviye başla.yani
    biotin minoxil proscar azelderm tretin volteren ketoral şampuan gibi maddeleri kullan 4-5 ay sonra açıklıklar kapanır umarım.
    ama dersen bünyeme güvenmiyorum.o zaman miracle losyon kullan ,ucuza mal edebilirsin.
    birde hangi tedavinin sana iyi geleceğini kendin bulman.kendi doktorun ol.4-5 tane tedavi şekli var yanılmıyosam.deneme yanılma yöntemi ile saçlı günler seni bekliyor olacak.

Forumda bir konuda okumuştum Dermaroller ile Minoxidil'in etkisi kıyaslanmış.

İlk resim dermaroller sonuçlarına ait;

İkinci resim minoxidil;

Bir kere gördüğün gibi kaybedilen saçlar geri getiriliyor, forumda da ne hikayeler var. Ama tedavine ilaçsız (finasterid ya da minoxidil için söylüyorum) dermaroller ile başla. Kremlerle de destek ver, şampuanıydı, istersen biotiniydi onları al. Özgür85 üyenin doğal dht önleyicisini falan dene öncelikle. 3-4 Ay içinde sonuç alırsan ne mutlu aynen devam edersin, alamazsan ve bu problem seni hala "çok" üzüyorsa önce minoxil sonra gerekirse miracle losyon sonra dutasterid gibi ilaçlarla devam edersin. Moralini yüksek tut, her şeyden önemlidir stres saç dökülmesinde.

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu resimler belki bir çok ürünün reklamında kullanılmıştır açıkçası kullanmadım ama ben dermaroller'ın etkisine hiç inanmıyorum tam tersi saç derisini tahriş etmek mantıklıda gelmiyor tabi bu şahsi düşüncem ne bir bilgiye dayanıyor nede tecrübeye
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

Alıntı NoMore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu resimler belki bir çok ürünün reklamında kullanılmıştır açıkçası kullanmadım ama ben dermaroller'ın etkisine hiç inanmıyorum tam tersi saç derisini tahriş etmek mantıklıda gelmiyor tabi bu şahsi düşüncem ne bir bilgiye dayanıyor nede tecrübeye
    şöyle söyleyeyim tabi ki bende emin olmamakla birlikte, saçlarım çok uzun vertexe dermarollerı çok iyi uygulayamıyorum ama şakakları bir güzel kanatıyorum ve şakaklarımda tüylenmeler çok fazla, saçımın ön tarafı doluyor vertexe nazaran.. Dermarollerın etkisi olduğunu düşünüyorum. En azından bir yanetkisi yok ve ilaç değil, 20 yaş altı gözü kapalı "deneyebilir".

Tabii vücut bağışıklık sistemini yorar mı bilemem.

Yeni Üye
    Öncelikle cevaplarınız için teşekkürler. Şunu söylemek isterim ki haftanın hergünü dershaneye gidiyorum o yüzden saçıma birşeyler sürmek hiç hoşuma gitmiyor o yüzden hap falan tercih ederim. Eskiden çok güzel saçlarım vardı (gerçi hala öyleler) ama zamanla seyrelmeler oldu hiç bir arkadaşım farketmedi ama ben biliyorum yani kendi saçımı. Uzun saçı sevdiğim için saçım çoğu zaman uzundu ama uzun diye bakımını yapmamazlık etmezdim 2 günde 1 yıkardım sıkıntı olmazdı. Fön falan çok kullanmam sadece az birşey kurutmak için ve yana doğru taramak için onuda bu seyrelmeler olunca yapmaya başladım eskiden hiç dokunmazdım bile. Açıkcası dökülme veya seyrelme diyim ben ona başlayalı 1 sene olduğu için o kadar çok dert etmiyorum aklıma getirip morelimi bozup strese girmiyorum. Ama işte insan bi aynaya bakınca ordaki açılığı görünce dertlenmiyor değil yani. Her gün dua ediyorum başka elimden birşey gelmiyor. Saç için lokman hekimden bi karışım aldıydım içinde tüm yağların olduğu bi karışımdı sadece 1 kere sürdüm sürülen birşey olduğu için hiç hoşuma gitmedi ve saçımı yıkadıktan sonra daha ince gibi geldi bana(1 kere kullanmayla fayda olmaz biliyorum ama) 1 kere sarımsakları ezip sürdüydüm öyle çok bastırmadan zeytin yağıyla ama keşke yapsaydım dedim kokusundan dolayı ve sert yaptığı bir daha onuda yapmadım. Aslında öyle gün içinde saçım çok dökülmüyor yada dökülsede ben farketmiyorum ama ortalama bi 30-40 tel dökülüyordur. Özellikle duş aldıktan sonra çok fazla dökülüyor en az bi 80-90 tel çıkıyor ve bu her duştan sonra moralımı bozuyor. Ve öyle birşey ki bu bendeki daha çok kışa girerken kış aylarında böyle daha kötü olmaya başlıyor. Mesela benim sağ şakak kısmı eskiden beri sola göre hep açıktı o kadar dert etmiyorum orayı çünkü saçım uzun ve oraya tarıyorum belli olmuyor sol taraftada öyle çok açık görünmüyordu ama sanırım bölüm bölüm oluyor bendeki dökülme kafamı ikiye ayrılmış düşünün önce dökülmeler sağ tarafta oluyor sonra sol tarafta oluyor. Babam kel ama 30lu yaşlara kadar saçı hep gürmüş ve şuanda 50 yaşında olmasına rağmen tepeyi kaybetti ama şakaklar çok çok açık değil şakak ve tepe arasında saç var yani. Dayımın saçları falan gür ona çekmemiş sanırım o yüzden. Dedemin saçıda aynı babamın ki gibi. Zaten bildiğim başka erkek yakın akrabam yok. Yani benim durumum bu. Haa söylemeden edemem bu test yapmak için bi kere devlet hastanesine gittim kadın doktor vardı kafanı ey dedi baktı dedende babanda varmı dedi var dedim kellik genetik dedi yolladı bende ondan sonra bir daha teste falan gitmek istemedim. Eğer ankarada önereceğiniz hastane varsa söylemenizi isterim. Ve kendimce tedavi uygulamak istersem eğer proscar ve biotin kullanmayı düşünüyorum evde supradyn all day var onun faydası olur mu bilmiyorum ama aklıma geldikçe atıyorum bi tane. Şimdiden teşekkürler biraz uzun oldu kusura bakmayın.
    Konu NotYet tarafından (04.12.2014 Saat 00:09 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Biri cevap yazsın artık

Moderatör
    Miracle losyon + Dermaroller + Ketoral & Azelderm krem. Ek olarak üşenmiyorsan ısırgan kürü.4 Ay kullan dökülmede ciddi azalma saç çıkışı görmüyorsan ek olarak minox+dutasterid losyon başlarsın.
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt