Sayfa 1/5 123 ... SonSon
48 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: CB0301 (Cortexolone 17α-Propionate) Kullanıcıları ve Hakkında Bilgi

CB0301 (Cortexolone 17α-Propionate) Kullanıcıları ve Hakkında Bilgi

Merhaba sevigli takipçiler ve üyelerimiz, İtalyan COSMO şirketinin tescilli bir molekülü olan CB0301 bir antiandrojen olarak akne vulgaris (akne,sivilce) için faz 3 çalışmalarına geçti ve ve yakında bitebilir. Bu molekül bir antiandrojen olarak çok kısa bir yarılanma ömrüne sahip olduğundan topikal kullanımda sistemde bozulmaya uğrayarak endokrin sorunlara yol açmaması sebebi ile oldukça heyecanla beklenmekte. Bilindiği üzere akne ve erkek tipi saç dökülmesi biyokimyasal açıdan neredeyse tamamen aynı ve birisinde işe yarayan etken hemen hemen diğerinde de işe yarıyor. Kısaca etkisinden söz etmemiz gerekirse faz2 çalışmasında %1 lik cb0301 krem minoxidil ve topikal cipreteron asetat(androcur,diane) daha iyi sonuçlara imza atmış. Bizde yakın zamanda getirdik ve bir kaç arkadaşımız kullanıyor. Gram fiyatı 85 usd olsada %1 lik şeklinde 1 gram 3.5 aya yakın yetebiliyor dolayısı ile göründüğünden daha ekonomik. Bir diğer önemli husus sistemde etkileşim yapmaması reflex androjen artışlarının önüne geçerek double effect yapması olasılığı. Kullanıcılar zamanla görüşlerini aktaracaktır.
    Konu Miracle tarafından (29.12.2016 Saat 13:00 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Çok güzel haber İnşallah çalışmalar biter de ilaç olarak bizde alırız .
    Tedavim Sadece Şakaklara
    hafta PAZARTESİ VE CUMA :Evin+bemiks+bepanthen+elma sirkesi+nane yağı+otacı saç bakım yağı karışımı
    kafein prostaglandin losyon

SaçımınDoktoru Üyesi
    abi çok güzel haber.85 dolar yakında düşer.merak ettiğim
    finast,ru,setitprant kadar kaliteli etki yapıyor mu ? sen kullandığında libidoda düşme,yada yan etki gördün mü yada diğer kullandıklarından daha iyiymiş dedin mi.

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullanan arkadaşlar kimler bi başlık açsalar harika olur.
    Bi de bunda da topikal olarak hazırlanan solusyon içinde bozulma durumu var mı günlük olarak mı hazırlanması gerekiyor ru gibi ?

Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kullanan arkadaşlar kimler bi başlık açsalar harika olur.
    Bi de bunda da topikal olarak hazırlanan solusyon içinde bozulma durumu var mı günlük olarak mı hazırlanması gerekiyor ru gibi ?
    Topikal hazırlanıyor cosmo şirketi krem verisyonu yapmış stabil olmasa uzun süreli kullanım için krem yapılamazdı diye düşünüyorum cb0301 ile ilgili en büyük fark yaratan özellik kısa yarılanma ömrü ile sistemik reflex androgen artışı olmayacak olması. Bu durum çok büyük farklar yaratabilir zira saç dökülmesinde çok etkili moleküller bazı kişiler hiç işe yarayamayabiliyor.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

SaçımınDoktoru Üyesi
    Şöyle bir şey buldum ?

http://www.iron-dragon.com/cortexolo...e-10mg-ml-30ml

Satılıyor mu acaba yoksa bu başka bir ilaç mı arkadaşlar

CB-03-01 olarak da adlandırılan korteksolon 17-alfa propiyonat, periferik, seçici anti-androjen aktivitesi olan 11-deoksikortizonun bir türevidir [1]. Yayımlanan veriler, korteksol 17α-propiyonatın sivilce gibi deri rahatsızlıklarının yanı sıra androjenik alopesi (erkek tipi kellik) için bir topikal anti-androjen olarak terapötik potansiyele sahip olduğunu ortaya koymaktadır. Cortexolone, sivilce tedavisinde kullanılan retinoidlere kıyasla eşit veya daha fazla emniyet ve muhtemelen daha fazla etkinliğe, ayrıca finasterid ve dutasterid gibi sistemik 5-alfa redüktaz ilaçlara kıyasla daha lokalize ve dolayısıyla daha güvenli ve etkili bir mekanizmaya sahiptir. Şu anda FDA onaylı olmasa da, FDA onayı alınırsa, ilk ticari olarak satılan anti-androjen [1], korteksolone 17-alfa propionate olacaktır [1].
    Konu srkn2014 tarafından (30.12.2016 Saat 14:36 ) değiştirilmiştir.

Alıntı srkn2014 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir şey buldum ?

http://www.iron-dragon.com/cortexolo...e-10mg-ml-30ml

Satılıyor mu acaba yoksa bu başka bir ilaç mı arkadaşlar

CB-03-01 olarak da adlandırılan korteksolon 17-alfa propiyonat, periferik, seçici anti-androjen aktivitesi olan 11-deoksikortizonun bir türevidir [1]. Yayımlanan veriler, korteksol 17α-propiyonatın sivilce gibi deri rahatsızlıklarının yanı sıra androjenik alopesi (erkek tipi kellik) için bir topikal anti-androjen olarak terapötik potansiyele sahip olduğunu ortaya koymaktadır. Cortexolone, sivilce tedavisinde kullanılan retinoidlere kıyasla eşit veya daha fazla emniyet ve muhtemelen daha fazla etkinliğe, ayrıca finasterid ve dutasterid gibi sistemik 5-alfa redüktaz ilaçlara kıyasla daha lokalize ve dolayısıyla daha güvenli ve etkili bir mekanizmaya sahiptir. Şu anda FDA onaylı olmasa da, FDA onayı alınırsa, ilk ticari olarak satılan anti-androjen [1], korteksolone 17-alfa propionate olacaktır [1].
    Evet %1 lik solusyon zaten cosmo da %1 lik kremi faz 3 e geçirdi ancak bunda total 300 mg var ve aşırı pahalı yani bizim aldığımız bedele bu losyondan 5 adet yapılabiliyor yani 5 kat daha pahalı.

Moderatör skorfit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    minoxidil ve androcurdan iyi demek çok ciddi bi iddia hele bide döngü yoksa süperr.ancak benim anlamadığım faz3 bitmeden bi ürün piyasaya çıkar mı.siz nasıl aldınız

Alıntı skorfit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    minoxidil ve androcurdan iyi demek çok ciddi bi iddia hele bide döngü yoksa süperr.ancak benim anlamadığım faz3 bitmeden bi ürün piyasaya çıkar mı.siz nasıl aldınız
    Setipiprantın CAS bilgilerine baktığınızda kimyasal formülüne ait bir görsel bulunduğunu ve formülün C24H19FN2O3 den oluştuğunu görebilirsiniz bu bilgi ile tüm kimyasallar kimya labaratuvarlarında sentezlenebilmektedir.

İlk kullanım bilgileri geliyor arkadaşlar 2 arkadaşımda ru dahil yanetki olmuştu ancak cb0301 ile bir aya yaklaşan kullanımda yanetki bildirilmedi yanetkisiz bir antiandrojen hepimizin hayaliydi açıkcası etken tam önem verdiğim noktada güvenimi kazandı daha fazla arkadaşımızın kullanabilmesi için almayı düşünüyoruz zira 50 gr altı sipariş kabul etmiyor üretici çünkü yurtdışı fiyatından çok daha uyguna veriyor 85 usd 1 gr bildiğiniz üzere 3.5 ayı buluyor kullanımda şayet kargo ücretsiz alıma katılırım diyen varsa belirtsin gerekirse alabiliriz.

Sayfa 1/5 123 ... SonSon