Sayfa 7/8 İlkİlk ... 5678 SonSon
74 sonuçtan 61 ile 70 arası

Konu: Tretin Acnelys Krem(retinoik asit) Saç Çıkarma Etkisi

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cemba123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Retinoik asit tecrübesi olan arkadaşlar son durum nedir. Aylarca kullananlar var gördüğüm kadarıyla. Etkiler ne yönde acaba. Gerçekten de oncesi sonrası büyük farklar gozlemlediniz mi. Eğer frontal bölgede terminal kıl olusumuna katki saglamissa bu vazgeçilmez bence. Minoxun etkisi ortada. Sadece vertexe adam akıllı etki ediyor. Bunu aşmamiz lazim.

Acnelyse krem alacağım bu aralar. Kıvamın yoğunluğundan dolayı üzüm çekirdeği yagiyla kombine yapmayı düşünüyorum. Dokulmenin olduğu heryere surecegim için hem uygulama kolaylığı olur hemde yağın kan dolaşımını artırıcı etkisinden faydalanirim. Tavsiyeleriniz nedir?
    Ben şimdiye kadar krem tercihimi hep azeldermden yana kullanmıştım ama artık piyasada olmayınca rotayı acnelyse çevirdim son 1 aydır gördüğüm etki hem günde 15-20 dk masaj hem acnelyse-keto-spiro karışımı ile ön oval çizgi belirginleşmeye başladı,ama ilk zamanlar biraz deride soyulma yaptı,şimdi alıştı.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben şimdiye kadar krem tercihimi hep azeldermden yana kullanmıştım ama artık piyasada olmayınca rotayı acnelyse çevirdim son 1 aydır gördüğüm etki hem günde 15-20 dk masaj hem acnelyse-keto-spiro karışımı ile ön oval çizgi belirginleşmeye başladı,ama ilk zamanlar biraz deride soyulma yaptı,şimdi alıştı.
    Hocam uzama ve kalınlaşma bir türlü olmayan tüyler vardır. Örneğin şakaklar öylece kalakalirlar. Böyle uzamayan inatci tüyleri saç formuna döndürmek zaten işi çözüyor. Bendeki bu tüyler bir saç olsa ortada saç sorunum kalmayacak. Çünkü seyrek görünen yerler inanilmaz fazla sayida tüylerle kaplı. Retinoik asit ten büyük umudum var.

Krem olarak sadece Acnelys kullanıyorum 45 gündür. Şuan için olumlu gittiğini potansiyel olduğunu söyleyebilirim. Bir ay sonra ayrıntılı olarak izlenimlerimi yazıcam.
    Lise yıllarına dönmek...

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı lahburger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben sadece şakaklara
    Aksam tretin
    Sabah aksam azal keto uyguluyorum.bi de dermaroller

10 gün oldu ufak sac çıkışları gözlemledim.
    Böyle giderse şakaklar dolacak ..suan sadece foto cekiyorum

Tretin hakkında yanlış bilinen minox emilimin arttırdığı .uyaricii olduğunu hiç kimse bilmiyor maalesef

Ben tretin azal keto ile en az 6 aylık kullanımla sac çıkaracağına inanıyorum.
    Yılmadan usanmadan devam
    Kardeşim bu tretin kremi nasıl uygulamamız gerekiyor. Minoxidil den ne kadar süre önce veya sonra ?

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben bir aydır sabah akşam acnelys keto kullanıyorum soyulma ilk başlarda oluyot tüylenme arttı şimdilik erken ama 4,5 ay kullanmayı düşünüyorum en az azelderm piyasada yok skinoren alabilirim fiyatı çok fazla ama

SaçımınDoktoru Üyesi
    3 senelik bu konu belki tekrardan hortlatmak gibi olmasın ama bişey soracaktım.

Şimdi topikal kullanılan retinoik asit krem vs. Bunların saç olan faydası bi gerçek. Gerek tüylenme gerek reseptör hassasiyeti düşürmesi vs açısından

Ama oral kullanılan sivilce ilacı roaccutane(içinde izotretinoik asit var) kullanıldığı zaman da saç dökmüyor mu? Bu bi çelişki değil mi?

2.olarak bu oral sivilce ilaçlarının döktüğü saçlar ilacı bıraktıktan sonra kendiliğinden tekrardan çıkar mı?.

Cevaplarınızı bekliyorum çok tşkler şimdiden

SaçımınDoktoru Üyesi
    Acnelyse kremi tepe bolgesine surebilirmiyim gordugum kadariyla herkes sakakta kullanmis tepe yada diger bolgelere acnelyse surmek dogrumu

SaçımınDoktoru Üyesi talhayaldiz96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Barmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Acnelyse kremi tepe bolgesine surebilirmiyim gordugum kadariyla herkes sakakta kullanmis tepe yada diger bolgelere acnelyse surmek dogrumu
    Sıkıntı olmaz diye düşünüyorum ama ucunu fazla kaçırma az sür yoksa ağlatır bence haftada 2 en fazla 3 defa

SaçımınDoktoru Üyesi talhayaldiz96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Keloğlan35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 senelik bu konu belki tekrardan hortlatmak gibi olmasın ama bişey soracaktım.

Şimdi topikal kullanılan retinoik asit krem vs. Bunların saç olan faydası bi gerçek. Gerek tüylenme gerek reseptör hassasiyeti düşürmesi vs açısından

Ama oral kullanılan sivilce ilacı roaccutane(içinde izotretinoik asit var) kullanıldığı zaman da saç dökmüyor mu? Bu bi çelişki değil mi?

2.olarak bu oral sivilce ilaçlarının döktüğü saçlar ilacı bıraktıktan sonra kendiliğinden tekrardan çıkar mı?.

Cevaplarınızı bekliyorum çok tşkler şimdiden
    Aslında sadece roaccutane da değil çoğu ilaçta böyle seti ve ru da bile ilk kullandığında dökülme yapar ilaca tepki gibi birşey herhalde miracle hoca bunu açıklamıştı ben 2 defa 8 er ay kullandım roaccutane ilk başlarda dökülme yaptı ama sonrasında durdu hatta saçıma daha iyi geldi.

SaçımınDoktoru Üyesi ultaran38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bene bir soru sormak istiyorum bu işi bilenler cevaplarsa memnun olurum. ÜRESAL FORTE adlı kreminin içerisinde salisilik asit bulunuyor. salisilik asit ise biliyorsunuz pgd2 inhibitörlerinden. tedavimize bu kremi de eklesek nasıl olur?

Sayfa 7/8 İlkİlk ... 5678 SonSon