7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Dutasteride Balon Mu ?

Yeni Üye

Dutasteride Balon Mu ?

Yıllardır bu forumu takip ediyorum . Cok yazmasam da hep okurum . 22 yaşından beri agresif dökülmem var herşeyi denedim . Miracle cell hiçbirinde istediğim verimi alamadım . cell iyi geliyor fakat bütçesel olarak zorluyordu . Uzatmadan 1 yıla yakındır her gece dut atıyorum. İlk aylar cidden toplanıyor gibiydi . Ama 6 aydan sonra sanki hiç içmiyorum gibi . İlk zamanlar duran dökülme deli gibi tekrar başladı . Ve şakaklar iyice açıldı . Artık sinir krizleri geçiriyorum . 1 yıldır bedenimle kumar oynuyorum ama yine karşılığı yok . Hiç minox kullanmadım kaybedecek bişeyim kalmadı başlamalımıyım ? En kücük şampuan değişikliğinde hemen kepek kaşınma oluyor kafamda minoxa başlasam kesmek zorunda kalırmıyım ? Başarı hikayelerini gördükçe gözlerim doluyor . Bu riski göze alıp sonuc alamamak beni cok üzüyor . 27 yaşındayım saçlarımın sadece %30 u kaldı ve insanlarda bunu farkedip sürekli söylüyor iyice üzülüyorum . Dutasın yaptığı duygusal dalgalanmada zorluyor . Biri lütfen yol göstersin ektireyim diyorum ama aşırı dökülme var ve yavaşlamıyor. Cok üzgünüm emeğim boşa gidiyor. Bugün resmen ayna karşısında sinir krizi geçirdim saçlarımın halini görünce aynalara bakamıyorum

SaçımınDoktoru Üyesi
    Resim koyabilmeniz mümkün mü? Bence daha iyi yardımcı olmaya çalışırız bu arada iyi sonuçlar almanızı umarım aynı dertten muzdarip birisi olarak.
    Advancell ve Setipiprant kullanıyorum bu sayede saçlarımı koruyorum bütçem olduğunda peptid ekliyorum.

Aynen dostum sana katılıyor gibiyim bende yaklaşık 6 aydır dutas kullanıyorum sabahları vitamin eksiklerim vardı yanında b12 vitamini d3 k vitamini alıyorum minoxidili hayatımdan çıkarttım onun yerine sarımsak zeytinyağı kürü + dermaroller + karanfil suyu kullanıyorum açıkcası çok ciddi fark göremedim desem yeridir ?? bundan yıllar öncesinde aynı formda olan saçlarımı min + dut ve miracle ile uçurmuştum şimdi dut bile çok etkili olduğunu söyleyemem kimisi diyorki 1 yıl beklemek gerek en temizi saf minoxidil tozu bulup %10 devam etmek gibi geliyor bana

SaçımınDoktoru Üyesi Eleanor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    16 Yaşımda saç dökülmesi yaşamaya başladım ve 16 yaşında minoxla tanıştım, 18 yaşımda finasla tanıştım şuan 30 yaşındayım düşünün siz bu zamana kadar nelerle tanıştım , şuan sadece avodartla devam ediyorum ve hiçbi zaman oral anti dht yi bırakmadım sonuç olarak saçlarım 18 20 yaşları kadar olmasada gayet hoş durumda, ara ara dalgalanmalar olsada panik yapmıyorum
    Avodart 1tablet ( 4günde 1)
    Kırkland foam (düzensiz )

Yeni Üye
    Sizi cok uzun zamandır biliyorum Elenaor hocam . Sizce minox eklemelimiyim ? Benim şakaklar cok geriledi sizde durum nedir

Minoxun etkisi doping etkisi gibi kısa süreli işe yarıyor, yaz aylarında terlemeyle beraber yüzde tüylenmeye sebep oluyor..Şahsi kanâtim düzensiz kullanmanız

Şakaklar en zor bölgeler, kemik yapısı nedeniyle kan akışının en zayıf olduğu yerler, bebeklerde dahi en geç şakak tüyleri gelişir o sebeple şakaklarda genel niyet yeni çıkışdan çok kalanı korumak olursa daha gerçekçi olur, Ben şakaklarda hep kısa ve geçici kazanımlar sağladım. Ama kaybında önüne uzun yıllae geçtim. Şuan saçlarım gayet iyi durumda..