Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
24 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Erkek tipi dökülme yardımlarınızı bekliyorum

Yeni Üye
    Söylemeyi unuttum burnumun üstü çok yağlanıyor, yanaklarım alnım dahil. Sebebini anlayamadım bi türlü dht ile ilgisi var mı emin olamadım.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Aizz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Söylemeyi unuttum burnumun üstü çok yağlanıyor, yanaklarım alnım dahil. Sebebini anlayamadım bi türlü dht ile ilgisi var mı emin olamadım.
    Kesinlikle dht sebepli olduğunu düşünüyorum.
    Advancell ve Setipiprant kullanıyorum bu sayede saçlarımı koruyorum bütçem olduğunda peptid ekliyorum.

Burun ve alın bölgesinde benimde yağlanma var bu gerçekten dht kaynaklımı

Yeni Üye
    Dht olduğunu düşünüyorum dutas kullanmama rağmen hala bloke olmuyor sanırım finas +dutas kullansam mı diye düşünüyorum
    Herhangi bi yan etki daha hiç yaşamadım meni de sıvılaşma harici libido kaybım bile olmuyor daha agresif tedavi mevcut ise onu da denemek istiyorum

Yeni Üye
    Tekrar merhaba, duş alırken 5-6 belki 10 tel saçım dökülüyor sabah yastıkta 3-4 tel oluyor minoxil sürerken 20-25 tel saç dökülüyor normal mi bu? Her sürüşüm de böyle dökülüyor yerine çıkıp çıkmadığını nasıl anlayabilirim ?

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynı ışık, aynı mekandan 15 gün aralıklarla ya da ayda bir fotoğraf çekerek gözlemleme yapacaksınız. Eğer 2 ay sonra, 3 ay sonra yoğunluk azalıyorsa saç çıkışı olmuyordur, yoğunluk azalmıyorsa dökülenin yerine yeni saç çıkıyor demektir.

SaçımınDoktoru Üyesi Violator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Aizz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tekrar merhaba, duş alırken 5-6 belki 10 tel saçım dökülüyor sabah yastıkta 3-4 tel oluyor minoxil sürerken 20-25 tel saç dökülüyor normal mi bu? Her sürüşüm de böyle dökülüyor yerine çıkıp çıkmadığını nasıl anlayabilirim ?
    Normal değil, kelleşiyorsun. Kan tahlili yaptır, değerler normal çıkarsa agresif tedaviye başla.
    -Miracle Losyon (her akşam)
    -Minoxil (her akşam 10 fıs) ( 7. yıl)
    -Proscar 4/1 her akşam (7.ay)

Yeni Üye
    Hocam tahliller iyi yakın zaman da yaptırdım oral dutas kullanıyorum 2.5 aydır min+dut kullanıyorum biotin b12 hapı alıyorum daha ne kullana bilirim ki kesin sonuç alacağım çok agresif tedavi bile kullana bilirim.

Yeni Üye
    Capillium Aga şampuan kullanıyorum sls-paraben içermiyor. Gün de 1 kere minox+dut kullanıyorum gece yatmadan önce sürüp sabah işe gitmeden önce kafamı yıkıyorum / devlet hastanesi psovate losyon verdi 10 gün düzenli kullana bildim sabah minox sür akşam psovate kullan dedi lakin çalışıyorum. Dermaroller kullanıyordum 1 ay beklemeye karar verdim 0.5lik kullanıyorum. En ağır kesin sonuç alırsın dediğiniz tedavi var ise kullanabilirim yan etki umurum da değil.

Yeni Üye
    Kafama her minoxidill sürerken çok fazla saç dökülüyor şimdi sürdüm 31 tel saç dökülmüş hepsi uzun uzun bazılarının kökleri var bazılarının yok çok kalın olanlar dökülüyor androvium kullanıyordum alopexy-t geçtim onun ile alakası olabilir mi? Gün de 1 adet oral yolla dutas kullanıyorum biotin+b12 hapi kullanıyorum
    Saçımı minoxdan sonra yıkıyorum (uyandığım zaman) her gün saç yıkamadan da yapıyor olabilir mi? Şampuanım ( capillium aga) / Saçım da gözle görülür bi açılma yok hafif seyrelmişti daha da acilma olmadı dutas kullanıyorum diye umarım dökülenlerin yerine yenisi çıkıyordur.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Bu Konudaki Etiketler