10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: l-arjinin saç dökülmesi yapar mı?

Yeni Üye

l-arjinin saç dökülmesi yapar mı?

selamlar arkadaşlar l-arjinin gıda takviyesi saç dökülmesi problemi yapar mı bu konuyla ilgili tecrübeli arkadaşlar yorum yazarsa sevinirim

Yeni Üye
    Arginin bir aminoasittir ve nitrik oksit sentezinde görev alır. Saç dökülmesiyle ne alakası var? Böyle boş şeylerle uğraşmayın

L Arjinin nitrik oksit sentezinde görev alır evet ama belirli dozların üzerinde alımı Büyüme Hormonunun sentezini tetikler dolaylı yoldan Testosteronun ve beraberinde DHT sentezine yol açabildiği ile onlarca makale var. Fakat bunun ne amaçla kullanıldığına ve vücut yapısına göre faydalı da olabilir. Mesela kötü huylu kolesterolün düşmesinde ve iyi huylu kolesterolün sentezine de dolaylı yoldan yol açtığı bilinmekte. Ve bu etkisini son 2 kan tahlilimde gördüm. Ortalama kötü huylu kolesterol seviyem en alt referans değerine yakın iken iyi huylu kolesterolüm referans değerinin 10 puan üstündeydi. Büyük ihtimalle damar rahatlatıcı etkisiyle belirli dozlarda kullanımı faydalı bile olabilir. Önerilen günlük doz 3-4,5 gr arası. GH sentezi için 9 gr'a kadar çıkılması gerektiği belirtilmiş çalışmalarda. Umarım aydınlatıcı olmuştur.

Yeni Üye
    saç dökülmesiyle nasıl alakası oldugunu yazmış arkadaş biraz araştırda öğren

Yeni Üye
    Madem saç döktüğünü biliyorsunuz ve bu forumda saç dökülmesi için varsanız neden arginin kullanıyorsunuz???

Yeni Üye
    Alıntı Rıza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arginin bir aminoasittir ve nitrik oksit sentezinde görev alır. Saç dökülmesiyle ne alakası var? Böyle boş şeylerle uğraşmayın
    saç dökülmesiyle nasıl alakası oldugunu yazmış arkadaş biraz araştırda öğren

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yapmaz aksine destek olur ama her etkenin bir şok etkisi olabilir başta ama kıl kökü daha iyi geri döner merak etmeyin.
    Advancell ve Setipiprant kullanıyorum bu sayede saçlarımı koruyorum bütçem olduğunda peptid ekliyorum.

Muhtemelen bir geçici durum dökülmesi yakınlaşanlar bazen bir reset etkisi yaşarlar.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Yeni Üye
    Selam arkadaşlar. Bende protein tozu kullanmayı düşünüyorum. Protein tozu içerisindeki BCAA lar dökülmeyi artırır mı bu konuyu merak ediyorum. Katkısız olan saf bir proteın markası bulamadım henüz

BCAA içeriğindeki amino asitler esansiyel amino asitlerdendir. Saçınıza zararı max Yukarıda tartıştığımız şekilde olabilir ki o da abartılı dozlarda olur. Günlük önerilen dozda sıkıntı yaşamazsınız hatta vücudunuzda daha önceden eksikliği varsa cilt ve saç sağlığınıza faydası bile olabilir. Protein tozu da aynı şekilde karaciğeri bozacak kadar kullanmadıkça negatif etkilenmezsiniz.